Zavrieť

Porady

Prudový chranič a adapter z 5 na 4 kontakt

Dobrý den,poprosil by som ak by ste vedeli poradiť.
popíšem situáciu.
Do 5dierkovej zásuvky 400volt dám adapter z 5 na 4 dierkovú,do tej zapojím prenosnú rozvodnú skrinku ktorá má viacero zásuviek a aj zásuvku na 230voltov.Ked do tejto 230V zásuvky zapnem nejaké náradie vždy to vyrazí PCH.
Adapter je robení len na symetrickú záťaž takže týmto to porušujem pretože zaťažujem iba jednu fázu.
Ja chápem že zaťežovať sa má symetricky preto aby nevznikalo velké napätie na N vodiči(aspon si to myslím).No a otázka-- je táto nesymetrická záťaž dôvodom pre vyhodenie PCH? Podla mna nie ale chcel by som mať istotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Ahoj,
    Funguje to spravne - naozaj to musi vyhadzovat.
    Ten adapter je urceny VYHRADNE pre symetricku zataz - to je napr. motor, trafo, velky ohrevac, atd. Vsetky take spotrebice nepotrebuju pre prevadzku N vodic. Takze adater funguje systemom: z L1,2,3 N a PE pouzije len L1,2,3 a PE.
    Ty jednofazovou zatazov cez stary rozvadzac pustaz prud do PE vodica, co chranic musi vyhodnotit ako poruchu.
    Jedinym spravnym riesenim je vymena kabla a uprava na TN-S siet.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Už to ASI chápem,ja som si totiž myslel že sa použije v štvorkolíkovej časti adaptera N vodič,nepozeral som ako to v tom adapteri je spravené.Kedže sa použije PE a N zostane volný tak PCH na nom nenamerá žiadny prúd (pretože tečie cez PE) a pri odbere z niektorej fázi vypne,pretože to vlastne vyhodnotí ako únik prúdu niekam kam by normálne vTN-S sieti nemal unikať.
    Dakujem.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Chapes to spravne - fakt z pohladu chranica tam unika prud.

    Prudový chranič a adapter z 5 na 4 kontakt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.