Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
Letko Letko

...letom-svetom...
Tram tara tam Synček je na svete
10 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ahojte,
ja sa chcem len pochvalit, ze my uz babatko necakame, uz sa nam narodilo
29.06. o 23:15, chlapcek Tomasko
keby mal niekto otazky k porodu a pod., rada napisem
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Letko Pozri príspevok
Momentálne je manželka vo fáze, že sa zobudí v noci (napr. o 4) a nemôže zaspať, pokiaľ si nedá niečo pod zub. Zatiaľ to rieši jablkom. Ako dlho trvá táto fáza?
Zajtra ideme na ultrazvuk, uvidím to s ňou na živo, teším sa
..

..skromné dievča..ja som fičala na horalkách!..keď som sa zobudila v noci, musela byť polovička horalky -inak som nezaspala...budila som sa pravidelne o pol tretej....táto fáza trvá donekonečna-ak si na to zvykne...ja pri treťom synovi-keď som sa začala budiť, nevstala som...so zázrakom v brušku som hodila reč a vysvetlila, že to nie je zdravé, v noci jesť,ono si z toho figu robilo, ale asi po týždni sme spali celú noc!...
...veľmi ti držím palčoky, nech je tvoje dieťatko zdravé a krásne-aj s maminkou, jasnačka...
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Letko
paráda, dieťatko je na svete Toto bol môj prvý pôrod, na ktorom som sa zúčastnil. Mamičke dali bábätko hneď po narodení (krásne špinavé) na hruď a tam ostalo poldruha hodiny, dokonca sa aj prisalo
Ak by sa ma opýtal nejaký muž, či má ísť ku pôrodu, odpoviem: "Ty ešte nad tým rozmýšľaš? Samozrejme."
CONGRATULATION!
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Letko Pozri príspevok
Predpokladám, že to až v tých neskorších fázach. Teraz som myslel skôr niečo v prírode. Môže jazdiť na bicykli po ceste? Alebo už aj tie otrasy na našich cestách by mohli dieťatku ublížiť?
Tak ja vám obom najprv gratulujem, nech ste najmä zdraví. Manželka môže všetko, okrem činností, kde sú otrasy, prípadne hrozia pády. Ak by nehrozil nejaký pád, bicykel by mohol byť, na rovnej ceste. Ja by som volila radšej turistiku. Vyhýbajte sa kinám, divadlám, kde je veľa ľudí, kvôli vírusovým ochoreniam. Vyhýbajte sa aj silnému slnku, do prírody však chodievajte čo najviac a užívajte si to.
4 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Letko Pozri príspevok
Máte s nimi skúsenosti? Chceli by sme si kúpiť ale nevieme ktorý druh:
http://www.noseniedeti.sk/e-shop/babysatky-ponuka
Máme šatku aj nosič, šatky sa netreba báť, našej malej sa v nej veľmi páčilo, vedela sa v nej vždy upokojiť a rada sa v nej nosila, našla si v nej vždy svoju polohu, ale len do 6-tich mesiacov, potom bola už veľmi pohyblivá a nechcela v nej byť, nosič využívame pomenej od 8 mesiacov malá bežká a už sa nechce nosiť vôbec
Nosič má aj pršiplášť a vak, stál asi 60 eur.

My sme kupovali:

http://www.e-mama.sk/index.php?id=de...t=klokanky&i=9
http://www.e-mama.sk/nahlad.php?kod=02447_5
http://www.bykay.com/products/bykay-baby-carriers/
http://www.youtube.com/bykaycarriers
IMG_7118.JPG  
IMG_7119.JPG  
IMG_4662.jpg  
IMG_4665.jpg  
IMG_4666.jpg  

1/1
4 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
už sme sa dočkali
kluk jak buk, valibuk, dnes cisársky o 11,10,
váha 4450g, dlžka 54cm.
obaja sú v poriadku dcéra dostala spinálku, takže vnímala aj malého aj ho videla aj cítila.
Hlavne, že to má za sebou, zať Samka odfotil, aby mali pamiatku a mamička sa mohla potešiť aspoň s fotkami, kým bude na pooperačnom. Zajtra ideme po 15ej za ňou, vlastne za nimi.
4 0
Letko Letko

...letom-svetom...
Helik3 Pozri príspevok
Letko a ako sa darí rodinke?
O dva týždne bude mať naša dcérka 3 mesiace. Zatiaľ je to krásne, začala sa smiať a manželka ju už 2x počula sa smiať aj nahlas Stále ju trápia prdy a niekedy aj kolika. Včera som ju pozoroval, ako ležala na chrbte, podarilo sa jej obrátiť na bok a tak sa zľakla, čo sa s ňou robí, oči mala z toho také veľké ako keby videla UFO.

Manželka sníva o tom, že sa vyspí celú noc bez toho, aby k nej musela vstávať. Zatiaľ ju na 100% dojčí. Už som sa naučil rozoznávať jej "hladný" plač.

Je to radosť ju pozorovať ako rastie, ako grgá, ako sa smeje, počúvať ako pije...

Milé mamičky, prajem vám ľahký pôrod a oteckom odkazujem: "Je to úžasné mať bábätko"
4 0
Letko Letko

...letom-svetom...
paráda, dieťatko je na svete Toto bol môj prvý pôrod, na ktorom som sa zúčastnil. Mamičke dali bábätko hneď po narodení (krásne špinavé) na hruď a tam ostalo poldruha hodiny, dokonca sa aj prisalo
Ak by sa ma opýtal nejaký muž, či má ísť ku pôrodu, odpoviem: "Ty ešte nad tým rozmýšľaš? Samozrejme."
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

pepsikova Pozri príspevok
..neviem, či akurát sem patrí moja včerajšia skúsenosť..potrebovala som kúpiť dudlík..keďže som to dááávno nekupovala, ,bola som poučená, aký a akú veľkosť treba..no a v obchode mi skoro očky vypadli...4 veľkosti,to podľa veku a silikonové, gumové...no dobre!...bábätká majú podľa chuti!..ešteže ten môj malý, síce nedostal taký, aký má rád, ale uspokojil sa s náhradným-a konštatoval "dobrý je!"...
koľko má malý (mesiacov, rôčkov)?

A keď sme pri cumlíkoch - ja som jednoznačne za cumlíky. Pokiaľ dieťa nejaký chytí. Mala som šťastie, že mi obaja chytili cumlík už pôrodnici, kupovala som silikónové okrúhle a to im stačilo. Vraj, podľa nejakých "nových" štúdií okrúhly skôr pripomína bradavku ako tvarovaný a že pokiaľ dieťa nemá cumlík "do maturity", tak by to nemal byť problém ani zo zúbkami. Je lepšie, keď sa dieťa upokojí cumlíkom, ako keby malo cumlať prsty alebo sa upokojovať len na maminom cicíku.

Neterky cumlík nechytili a jedna bola stále nervózna, upokojila sa iba na maminom "cecku" a druhá ide mať 4 roky a stále si cumle palček.

Moji chalani sa odučili od cumlíka celkom bezbolestne - prvému som nechala cumlík dlhšie, keď mal dva roky a 7 mesiacov, narodil sa mu braček, tak som ho nechcela odúčať, aby nemal traumu - bez cumlíka milovaného a ešte k tomu nový "votrelec". No o mesiac v noci zahodil cumlík a mne sa nechcelo ho hľadať, tak som ho uhladkala, ustískala, umojkala a zaspal a ráno som ho vychválila, aký je veľký, že už nemal v noci cumlík. Cez obed mi už v tom čase nespával, nechala som ho asi do desiatej, až kým od únavy nezaspal sám. No a druhý deň sme volali každému, že už máme veľkého chlapa bez cumlíka. Ešte jeden večer som nechala do desiatej, kým od únavy neodkvecol a ďalší deň už zaspal pekne sám, bez cumlíka.

A druhý syn - mal niečo cez rok a pol a začal hrýzť cumlíky, až raz tak jeden rozhrýzol tak, že som sa zhrozila a povedala som mu - pozri, aký je hnusný ten cumlík, fuj, otrasný, bleeee a on povedal, že už taký nechce, otočil sa na bok a zaspal. Viacej cumlík nepýtal.
3 0
Letko Letko

...letom-svetom...
Práve som sa vrátil z gyn. Na 99% by to malo byť dievča Bolo zaujímavé pozerať na monitor, aj keď som takmer nič nerozoznal, no hlavne, že to rozozná lekár.
Odporúčanie pre budúcich oteckov: "Choďte s manželkami na ultrazvuk". Myslím, že moja manželka bola hrdá, že som s ňou bol (sám chlap v čakárni).
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a my čakáme druhé - takže sa teším na druhé vnúča.
3 0
Letko Letko

...letom-svetom...
Musím sa s vami podeliť o radosť každú chvíľu by mala prísť na svet moja druhá dcéra, tak čakám, kedy ma zavolajú ku pôrodu. Držte prsty
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

od teraz to bude manželka robiť takto
32235572_2121737301176900_5723866373797445632_n.jpg  
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tehotenstvo nie je choroba, je to len fyziologický stav. Takže ženuška nech robí to čo aj pred tehotenstvom, samozrejme, ak sa na to cíti a všetko s mierou. Ja som bola asi šialenec, lebo som dva týždne pred termínom ešte robila jarný rez stromov samozrejme bez rebríka som sa na tie stromiská vyštverala. Sused keď to videl dostal skoro zrádnika a začerstva vynadal mojej mamine, čo mi to dovolila. Poslala som ho obratom do teplých krajín.
2 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Odporúčam hlavne počúvať lekára ! Dnes sú rôzne cvičenia pre tehotné, len treba pohľadať a vyskúšať. Keď som bola prvý krát tehotná dostali sme byt, všetko sme si robili svojpomocne, behala som jak s vrtuľou v ... Druhé tehotenstvo ( o 5 rokov) bolo úplne iné, odležala som 7 mesiacov.
Naposledy upravil maja : 02.05.12 at 10:06
2 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

zdravim,
my tiez cakame babatko, sme v 22tt, my sme mali prve 4 mesiace velmi tazke, ale uz konecne sa citim dobre a zacianam si to uzivat
Odporucam casopis Mamina, alebo Mama a ja, tie su velmi aktualne a myslim, ze aj lepsie ako hocijaka knizka, bo tie som citala, ked som len v prvych mesiacoch prelezala....dostala som este knizku od Bukovskeho - Anjelik, ale ta si myslim, ze je super inspiracna, az ked sa dietatko prikrmuje...
Ja podla viacerych nazorov neodporucam plavanie, iba ak tak more, bo zena pocas tehotenstva ma silnejsi vytoka a tym padom je viac nachylnejsia na chytenie nejakej mykozy a dalsich zbytocnych komplikacii s tym spojenych.....tak tiez neviem ako leto prezijem bez kupania, ale uz som sa zmierila s tym
2 0
inkana inkana

ahoj, v prvom rade blahoželám a prajem všetko dobré, nech má pani manželka krásne tehuľkovanie, ľahký pôrod a krásne, zdravé bábätko.

Pripájam sa aj ja k názoru, že tehotenstvo nie je choroba. A takisto súhlasím s názorom, že si treba dávať pozor pri tepelnej úprave pokrmov - zvlášť mäsa. Ja som pri oboch tehotenstvách mala stále mydlo na linke a zakaždým, čo som robila čokoľvek so surovým mäsom, som si dôkladne umyla ruky a všetky používané nástroje. Možno som bola aj trošku šiši z toho , ale fakt som sa bála tej hnusoby toxoplazmózy.

Pokiaľ je bezproblémové tehotenstvo, netreba sa báť pohybu - ale teda nie otrasy (ako to tu už bolo písané). Mne sa veľmi osvedčilo obyčajné posedkávanie, pohopkávanie sa na fitlopte, krúžila som panvou, alebo opatrne som sa kĺzala zadkom po lopte - zo zadku na chrbát a nazad - ale POZOR - na pád, to som sa vždy držala steny alebo stoličky.

Rozhodne dobre urobia prechádzky. Ja som sa bála chodiť na bicykli, ale poznám maminy, čo sa bicyklovali aj pár dní pred pôrodom.

Pri prvom tehotenstve som este dva dni pred termínom bola v meste na nákupoch, skoro som sa do autobusu nedostala, čo som mala ruksak na chrbte a po dve tašky v rukách, ale bola som nadmieru spokojná. A pri druhom - posledný mesiac som sa nevedela dočkať, kedy odídu murári zo stavby a zametala som, upratovala som ako divá. Tak mi dobre robil pohyb, priam som ho potrebovala. A v pondelok som ešte zašla do mesta zaniesť papiere - doklady na pôžičku zo ŠFRB a v piatok bol malý na svete.

A tehotné by nemali umývať okná. Tak toho som sa poctivo držala a vždy si našla otroka, čo to spravil za mňa.

Je veľa "zaručených" rád, čo nemôžu tehuľky robiť a čo práve musia. Ale treba sa v prvom rade držať toho, ako sa žena cíti, čo jej robí dobre a čo nie a takisto aj lekár povie, či je v úplnom poriadku, alebo na aké činnosti si musí dávať pozor, prípadne, ktoré sú momentálne pre nu tabu.

Užívajte si každý deň tehotenstva, je to nádherné obdobie a straaaaašne rýýýýýchlo ujde.

PS: A pokiaľ je manželka v poriadku - netreba sa báť aj "manželských radovánok". Kľudne aj do toho 9. mesiaca.
2 0
inkana inkana

jejda, ešte som zabudla, tehotná by nemala jesť huby. Aj šampiňóny z konzervy. Ja som mala nepríjemnú skúsenosť - po výbornom nedeľnom obede - prírodné so šampiňónmi som v pondelok vracala, zvýšila sa mi teplota na vyše 38 C a skončili sme na pohotovosti. Našťastie ale bábo bolo v poriadku, ja tiež, tak to uzavreli - že mi nezapasovalo jedlo. A vtedy mi gynekológ povedal, že tehotné nesmú jesť huby ani z konzervy.

a takisto by nemali piť bylinkové čaje, lebo niektoré bylinky môžu plodu uškodiť, napríklad malinové listy sa pijú pred pôrodom, aby sa vyvolal pôrod, alebo tak nejako to je.
2 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tiež čakám prvé bábo, som uz v 23tt a ja by som odporucila fora venovane len tejto problematike, tam sa dozvieš uplne všetko, aj čo nechceš napriklad modrykonik atd.
tiež som toho názoru, že tehotenstvo nie je choroba, a netreba sa uplne vyhybať všetkému a izolovať sa... aj gynekolog ti povie, že sa netreba otehotnenim vzdať všetkých svojich koníčkov, či športov... kludne sa moze aj aerobic, ale ako spomínajú ostatní, všetko s mierou
ja som bola aj na dovolenke, (let, aj tisíc ludí na letisku som zvládla úplne v pohode, užila som si vymoženosti tehotnej), aj makám v záhrade, ale je pravda, že celý čas ma všetky tehotenské ťažkosti obchádzajú...

vyhýbam sa len napríklad surovemu masu, rybám, plesnovým syrom... a tie syry mi fakt chýbajú
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
a co takhle dát si toto ?

http://www.dys.sk/gravid-joga/

http://miracle-maternitycare.webnode...id-joga-video/
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať