Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

myara Pozri príspevok
aj ja jednoznacne odporucam odsavacku na vysavac, nas maly ma necele 3 mesiace a znasa to dobre, trosku je v soku, aj poplace, ale za chvilku sa uz smeje a je spokojny, samotne odsavanie trva par sekund
my sme kupili tuto v lekarni http://www.babyvac.sk/?utm_adgroup=a...source=adwords, stala 15 E
ale v DM maju lacnejsiu cca 12 E
nejaky rozdiel medzi nimi podla mna ani nie je
tiež si myslím, že sú iba cenové rozdiely - akurát môže byť rozdiel medzi sklenenou, ako som písala, že sa sesterke rozbila a plastovými. Ale podľa mňa urobia všetky rovnakú službu. Možno drahšie majú nejaké príslušenstvo, napr. kefku na čistenie,... neviem. Ja som kúpila 5 rokov dozadu, vtedy stála, myslím, 350 Sk. A niečo sa mi marí, že som kdesi videla aj za 8 Eur. Ale je toho všade dosť - v drogériách, lekárňach,...
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

KEJKA Pozri príspevok
kupujete pre babätko hraciu deku? a ak áno, podľa čoho vyberáte?
máte s niektorým typom skúsenosti? Pozitívne, či negatívne?
https://www.google.sk/search?q=hraci...B9SO4gTtyYCACA
no, aj my nad tym rozmyslame, ale neviem ci ju vobec kupit
niektore su naozaj dost drahe, stoja aj cez 60 EUR, http://www.mall.sk/hrazdicky-hracie-...azdou-zvidalek, co sa mi zda dost, ale nasla som celkom lacnu alternativu v Ikea
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00195776/
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/70195730/
tak ak by sme sa rozhodli, ze deku chceme, skor asi tieto dve

co sa mi vsak osvedcilo, je kolotoc nad postielku http://www.mothercare.com/Mothercare...efault,pd.html
jedina nevyhoda je v tom, ze ho treba rucne stale natahovat, aby hrala melodia
1 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ja sa trošku spolieham na to, že "zdedíme" hraciu deku po bratrancovi, tiež si však myslím, že je to dobrá vec. Pri chlapcoch som to síce nemala, improvizovali sme tak, že som nad postieľku zavesila na šnúrku rôzne hrkálky. Mala som síce od kamošky hrazdičku, no tá ich až tak moc nezaujala.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

volakedy byvali deti v ohradkach,dnes su na zemi na takychto dekach...mne to pripada zbytocne.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

osky Pozri príspevok
volakedy byvali deti v ohradkach,dnes su na zemi na takychto dekach...mne to pripada zbytocne.
..veru moj vnuk byval v takejto..aj havovi sa v nej pacilo len chvilu..chcela som ju predat, ale vyzera ako nova a mozno sa este zide..
DSC00923.jpg  
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ale veď ohrádky sú pre väčšie deti, asi tak od pol roka, keď už malé sedí a aspoň chvíľu sa prehrá s hračkami, alebo možno aj menšie, keď sa už dokáže prevracať z boku na bok a hracie deky sú pre menšie, môj odhad tak 2, 3-mesačné najskôr. A aj tak také malé dieťa dlho nevydrží a kým sa ešte neprevracia, tak ho nemusíš mať na zemi, môžeš ho mať na širokej posteli, aj keď to zase nie je až tak bezpečné, lebo niekedy sa dieťa pretočí, keď to ešte vôbec nečakáme.

Ja som aj za hraciu deku a aj za ohrádku - za tú všetkými 20, najmä keď je z bábätka malý prieskumník a súrne ho potrebuješ bezpečne "odložiť"

S tým starším v ohrádke sedávali aj moje sestry (medzi mojim synom a jednou tetou je 5 rokov rozdiel a medzi tou druhou je 9) a super mi ho zabavili

A s mladším zase sedel braček

A ešte mi napadlo - myslím si, že hracia deka je asi lepšie riešenie, ako nechať dieťa dlho "sedieť" v lehátku, kde je, chúďa pokrčené, i keď aj samotné lehátko má svoje čaro, dieťa má iný pohľad na svet, nielen z chrbátika. Asi je dobré to striedať, ak sa nemôžeme stále venovať dieťaťu, napr. pri varení alebo učení sa so starším súrodencom,... - a koniec koncov - malý človiečik sa musí naučiť, že nie je na tomto svete sám - lebo nie všetky veci sa dajú postíhať, kým drobec spinká
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Letko Pozri príspevok
Práve som sa vrátil z gyn. Na 99% by to malo byť dievča Bolo zaujímavé pozerať na monitor, aj keď som takmer nič nerozoznal, no hlavne, že to rozozná lekár.
Odporúčanie pre budúcich oteckov: "Choďte s manželkami na ultrazvuk". Myslím, že moja manželka bola hrdá, že som s ňou bol (sám chlap v čakárni).
môj manzel sa tiez zucastnoval všetkých mojich poradní, a ultrazvukov... a samozrejme nechybal ani pri porode, od prvej chvíle, a celých 12 hodín, az po chvílu, ked mi museli robit sekciu... takze ako prvý videl naše bábatko
myslím, ze je to velká vymozenost, ze oteckovia uz mozu chodit aj na ultrazvuky, aj sa zucastnovat porodov... aj ked v porodniciach sa k tomu nestavajú moc pozitívne... niektorí...
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Mne sa veľmi osvedčila hracia deka a hrazdička. Všetko sme zdedili a aj využili. Hracia deka mala hore oblúky, na ktoré som malému vešala plyšové hračky a on ich chytal ručkami. Keď som ho posunula, tak do nich kopal nožkami. Neskôr to bola hrazdička s plastovými hračkami. S tým sa vedel hrať veľmi dlho.
Neskôr som ľutovala, že som nekúpila detské lehátko. To by sme tiež využili.
Každé dieťa je však iné. Sesternicin syn nevyužili ani hraciu deku, ani hrazdičku. Vôbec ho nezaujali.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len sa posťažujem..............už prenášame 4.deň a v piatok ide dcéra na príjem, ak sa malé neumúdri............
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KEJKA Pozri príspevok
len sa posťažujem..............už prenášame 4.deň a v piatok ide dcéra na príjem, ak sa malé neumúdri............
Nesťažuj sa, ono vie, kedy má prísť na svet neboj, v brušku neostane. Želám pokoj a uvdíš, všetko dobre dopadne, držím prsty nech sú zdraví. Aj Ty babka čakateľka, viem, že sa nevieš dočkať, ale musíš počkať.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
KEJKA Pozri príspevok
len sa posťažujem..............už prenášame 4.deň a v piatok ide dcéra na príjem, ak sa malé neumúdri............
na vyvolanie sa chodí okolo 9-10 dňa prenášania ak nie sú žiadne problémy
staršieho som prenášala 8 dní
mladšieho 3 dni
obaja sa sami vypýtali
držíme palčeky.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hm, ak budeme čakať 9-10 dní, možno sa narodí na moje narodeniny - 18.10., to len bude darček. Juuuuj.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KEJKA Pozri príspevok
hm, ak budeme čakať 9-10 dní, možno sa narodí na moje narodeniny - 18.10., to len bude darček. Juuuuj.
No vidíš, krajší si ani nemôžeš želať.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Neboj...Kejka bude dobre a zasa keby sa narodil skôr tak by bol maľučký.....tešíme sa na nového členíka, drobčeka...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
už pred dvoma týždňami mal 3900g, takže o maličkom sa hovoriť nedá. Skôr myslím na dcéru, malé rastie a rastie, jej bude a je aj teraz ťažšie a ťažšie. Ale berie to zodpovedne, s nadhľadom, úsmevvom, veľmi sa teší. Začala aj s manžeom domov chodiť po schodoch, bez výťahu, .....šesť poschodí, ale je trénovaná, zvláda v pohode a má pocit, že dobre robí.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
KEJKA Pozri príspevok
hm, ak budeme čakať 9-10 dní, možno sa narodí na moje narodeniny - 18.10., to len bude darček.
Juuuuj.
to by ste už dlho prenášali, v podstate 2 týždne - to je moc, ale možno na tvoje narodeniny sa dcérka vráti z pôrodnice.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Je pravda, že deti, ktoré sa narodia za pomoci epidurálky, sú nekľudné, nechcú spať a sú uplakané? Napíšte z vlastnej skúsenosti.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

podľa mojej dcéry môžem súdiť, že je to individuálne ako vlastne všetko pri deťoch - nemala som s ňou po epidurálke absolutne žiadne problémy, najedla sa a spala jak dudok. Bola pokojná a zvykla prespať značnú časť noci.
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

KEJKA Pozri príspevok
už pred dvoma týždňami mal 3900g, takže o maličkom sa hovoriť nedá. Skôr myslím na dcéru, malé rastie a rastie, jej bude a je aj teraz ťažšie a ťažšie. Ale berie to zodpovedne, s nadhľadom, úsmevvom, veľmi sa teší. Začala aj s manžeom domov chodiť po schodoch, bez výťahu, .....šesť poschodí, ale je trénovaná, zvláda v pohode a má pocit, že dobre robí.
ten udaj o vahe, by som nebrala velmi do uvahy, lebo ultrazvuky su dost nepresne, mne povedali, ze babo nema ani 2 kg, ze nepribera, a za 3 dni som porodila, a babo malo skoro 2,5 kg, a urcite tolko nepribralo za 3 dni skuseni lekari to vedia zhodnotit aj pohladom, moj porodnik ma hned ukludnil, ze babo nebude az tak male, ako tvrdil lekar na ultrazvuku
0 0
aldora aldora

aldora je offline (nepripojený) aldora

ani ja nemám negatívne skúsenosti s epidurálkou, lekári pri nej majú viac času na samotný úkon pôrodu, ako pri plnej anestezii, preto som ju volila, bolo to lepšie pre malú.
K tej nekľudnosti a nespavosti - v podstate, ako som sa neskôr dozvedela, tým že som malú dávala iba na noc spať do spálne do postieľky, som ju nechtiac naučila rozoznávať kedy je noc a kedy deň. Akonáhle sa ocitla v postieľke spinkala a budila sa iba na papanie.
A ešte jednu radu maminkám - verte svojmu materinskému inštinktu, je to ta najsilnejšia vec na svete a ak budete v pohode, povedie vás správnym smerom, stačí iba počúvať. Verte, viem o čom hovorím a toto bola ta najlepšia rada akú som kedy dostala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať