Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Tweety Pozri príspevok
Budem držať, môže sa otočiť ešte v poslednej chvíli pred pôrodom, nebojte sa. Všetko bude tak, ako má byť.
to sa asi nestane, lebo cisarsky sa planuje asi 2 tyzdne pred terminom porodu
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

viete mi poradiť, či môže tehotná žena jesť údenáče? (dva týždne pred pôrodom (asi sa to tu preberalo, len mi to vyhľadávač nenašiel a teraz nemám čas prechádzať 200 príspevkov))
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

V tehotenstve je časť potravín na "listine" zakázaných potravín.
RYBY
žiaden problém:
- ryby varené, pečené alebo inak upravované pri vyšších teplotách
- konzery napr. tuniak
odporúčané množstvo najmenej 1 najviac 3 porcie rýb týždenne

radšej sa vyhnúť:
- surové ryby a pokrmy z nich ako suši, marinované haringy, morské plody z chladiacich boxov, šaláty z rýb,
- údené ryby

Pri údenáčoch je problém možnej infekcie - počas spracovania, prípravy sa môžu na rybke usadiť rôzne baktérie, hlavne pozor na listeriózu a jej zárodky a druhý problém je obsah škodlivých látok - hlavne odkiaľ rybky pochádzajú. Nedá sa im však odoprieť, že obsahujú aj veľa vitamínov a výživných látok.
Čiže, keby si vedel odkiaľ rybka je a ako s ňou zaobchádzali pri spracovaní nebol by žiaden problém, v inom prípade by som ju v tehotenstve vôbec nejedla.
1 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Letko - nebola som tu vyše mesiaca, zase sa mi tehotenstvo troška skomplikovalo, som už druhý mesiac na PN, najprv bolo malé moc nízko uložené, tak pre istotu som ostala doma a ležala s vankúšmi pod zadkom. Už je lepšie, teda dúfam.

No ale k téme, ak manželka ešte neporodila a maličké je stále otočené hlavičkou nahor - vraj je dobré robiť mačací chrbát (na kolená a robiť mačičku, ako sme to kedysi cvičili v škôlke) alebo podkladať si vankúše pod zadok - to je momentálne písané v jednom mamičkovskom časopise, to som nevedela, že aj to môže fungovať, ale s tým mačacím chrbátikom má skúsenosti moja kamoška
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
k linkom skúsenosť mojej dcéry-čerstvej maminy
hluk digestora, pračky, vysavača - áno, zaberá, ale nie je to univerzálny všeliek. Bábätko akoby zareagovalo na nový podnet,, tak stíchne, ale po čase ho to prestane baviť a plače znova. Permanentne sa opakuje kontrola, či je suché, či nie je smädné, mení polohu, .... niečo z toho zaberie. najviac zaberie autorita otecka, ktorý dôrazne malému "vysvetlí", že má všetko, čo potrebuje, nič mu nechýba, iba vymýšľa a má spať Uloží ho do postieľky a malý je ticho, pozerá....... a po chvíli zaspí.
a k tej obezite - nuž dcéra nechce mať obézne dieťa, tak postupuje čiastočne podľa tabuliek, čiastočne podľa chuti malého. Dávky zapisuje, ak je norma napr. 670ml, tak mu viac nedá. :-), malý je spokojný a vyzerá dobre. Robí to tak aj preto, že malý dosť vyblinkával-vygrckával, dokonca najnovšie lekárka skonštatovala reflux, takže menia stravu. Týždeň budú experimentovať s novým Nutrilonom, uvidíme. Držím im palce.
Naposledy upravil KEJKA : 25.11.12 at 16:24
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

dnes idem odviezť manželku do pôrodnice. Konečne budeme traja
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

dnes idem odviezť manželku do pôrodnice. Konečne budeme traja
..držíme päste a tešíme sa s vami...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Jeeej,Letko,aj ja drzim silno päste.
potom hned prilep foto.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ďakujem vám Podľa najnovších správ jej dnes nebudú už robiť nič. Zatiaľ bola na anestéziologickom vyšetrení a na ozvách. Zajtra bude vizita, potom dám vedieť.
Nikdy by som neveril, že budem z toho v strese a ráno bol stres.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

držím palce, aby všetko dobre prebehlo
moja skúsenosť s knihami... tiež som študovala knihy a držala som sa ich až za roh... až keď mi pani doktorka povedala s úsmevom, že nemám byť taká úzkostlivá, som si dala povedať pri druhom dieťati to už išlo úplne samo....
maličké si vždy vypýta všetko tak ako potrebuje a najlepšia kniha je vlastná skúsenosť a život sám
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Letko Pozri príspevok
Ďakujem vám Podľa najnovších správ jej dnes nebudú už robiť nič. Zatiaľ bola na anestéziologickom vyšetrení a na ozvách. Zajtra bude vizita, potom dám vedieť.
Nikdy by som neveril, že budem z toho v strese a ráno bol stres.
Bábo sa neotočilo? Budú robiť sekciu?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nie, neotočilo, zatiaľ to vyzerá na sekciu. Ostali v nemocnici, ak sa nič nezmení, najbližšie stretnutie s doktorom bude zajtra pri vizite a tam sa dozvie, kedy bude sekcia.
Dieťatko sa asi neotočí, má dosť málo plodovej vody.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Zajtra to príde
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Letko Pozri príspevok
Zajtra to príde
Tak sa tešte obidvaja na ten najkrajší životný príbeh. Držím prsty mamine, nech je všetko tak, ako má byť, v poriadku.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..no čo, tatinko Letko ??!!!! Ešte si nervózny, či už babuliatko je na svete ??? Držím palčeky !!!
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Dnes okolo pol desiatej by ju mali zobrať na sekciu. Včera som bol s manželkou na ozvy. Takže ešte zo dve hodiny a bude to tu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mas najvyssi cas-ber fotak a upaluj do nemocnice-ak tam este nie si.a nezakopni :-)

drzime päste,hlavne mamicke,nech to zvaldne.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Manželka je na ceste na operačku, beriem kameru a padám, majte sa.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..tak sa držte a daj info !!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať