Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
Letko Letko

...letom-svetom...
inkana Pozri príspevok
jeeee, napadla mi teraz ešte jedna sranda, keď som spomínala to spanie. Staršieho som musela uspávať buď v kočíku alebo na rukách, tak sprosto sme si ho naučili a stačilo ho dať do postielky - hneď boli vreskoty. Raz už som si nevedela dať s ním rady, už bol taký unavený, že ani nevládať zaspať, driemal mi na rukách a po uložení do postielky zase mrnčal. Tak som sa nasrdila (slušne povedané) a vyzliekla som si dobre prepotené, po celom horúcom dni, tričko, položila som mu ho do postieľky a malý spal dobré 4 hodiny. Potom som ho chodila kontrolovať, či dýcha.
Toto fungovalo len raz alebo viac-krát?
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

iba raz
väčšinou som zaspala s ním a cítil ma stále
1 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

tento komentár mi hovorí z duše,
u nás to bolo také isté ako cez kopír :-)
0 0
inkana inkana

Letko - no ako sa mate? Ako babetko? Uz vies pohlavie?
0 0
Letko Letko

...letom-svetom...
Pohlavie ešte nevieme, no máme prvú fotku robenú po 13. týždni, vyzerá smiešne

Manželka má stále čuch "hlídacího psa" a ešte z času na čas vracia a nemôže jesť hocikedy, lebo je jej potom zle.

Ďakujeme za príručky.
0 0
inkana inkana

nemáš za čo, nech poslúžia
0 0
Letko Letko

...letom-svetom...
Mali ste pre svoje bábätká vymyslené aj nejaké pracovné mená? (meno ešte pred narodením a pred určením pohlavia)
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nie, ja som od sameho zaciatku pristupovala ku nemu ako ku mojmu dietatku, pohlavie som neriesila, hovorila som mu pekne moje babetko, dietatko. A dnes je to syn Miško.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

My sme pohlavie ani jedného dieťaťa vopred nevedeli, tak prvé sme oslovovali "škorček" - a narodila sa škorička, druhé bolo "drobček" - a ten zas mal 4,5 kg! Dodnes im tak občas hovoríme a páči sa im to.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
tá odsávačka do vysávača je ozaj super vec, ja ju poznám už asi 4 roky. priateľova malá sestrička mala veľké problémy so soplíkmi a mandlami a s týmto všetkým a jedine toto čudo pomohlo. hneď ako sa objavia prvé príznaky soplíkov, nasadíme odsávačku na vysávač a vysajeme. nieje to nehygienické, pretože tá odsávačka má samostatnú časť, do ktorej idú tie hlieny nešťastné a zostávajú v nej...
1 0
inkana inkana

ja som ešte nebola tehotná a už som vedela, že budem mať buď Ondrejka alebo Barborku (mám Ondrejka) a druhému synovi vybral meno manžel - Sebastián a keby bolo dievča, tak by bola Adriána. Teraz, keby som riešila meno dieťatka, tak by som dala Kristínku a Dávida. Ale manžel by chcel Máriu.

Pri obidvoch som vedela dopredu pohlavie. A vlastne prvé, čo som videla na mojom prvorodenom, bola ritka a vajcia a doktor mi vraví - máte chlapca a ja - však viem

No a keby som teraz čakala tretie, tak by som si nedala zistiť dopredu pohlavie...si myslím... neviem, či by som to vydržala
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja som tiez vzdy vedela meno pre svoje dieta - Tadeáš alebo Sára... a teraz, ked čakáme Tadeáška, tak som sa stretla s niečim, čo som nikdy nečakala a čo ma dosť sklamalo... vela ludí, blízkych mi narovinu povedalo, aké škaredé meno! a podobné kecy... každý kto sa opýtal, tak sa len zamrazil a škaredo okomentoval...
sto krát som uz presla kalendár, ale iné meno si nedokážem predstavit, celé tehotenstvo sa mu takto prihováram, a teraz to mám kvoli nejakým blbým názorom menit?
tie kecy nahlodali aj manzela, a teraz mi vymýšľa, ale dnes nám jeden jeho kamarát povedal, aké pekné meno sme vybrali ( u nich je bežné a viacero detí sa tak uz volá) tak sa manzel trosku uspokojil
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Ale no tak,
hádam si nedáš pokaziť radosť - keď také meno chcete -také bude, bola chyba - že si to meno prezradila - mala si okolie nechať v očakávaní.... Vy ste rodičia - a dohodnúť sa na mene dieťatka je vyslovene vaša záležitosť. Ja chápem, áno sú plné noviny známych ľudí ktorí prezradia pohlavie, meno ....
ľudia sú z toho zblbnutý - riaď sa vlastnou hlavou a rozumom a na ostatných v tomto prípade kašli - nikdy všetkým aj tak nevyhovieš......
0 0
inkana inkana

sisima - náhodou, Tadeáš je veľmi pekné meno. Čo ťa po hlúpych rečiach. Mne sa páči, keď jedného chalana volajú Tado alebo Tady. Je to veľmi smiešny chalan - teda v dobrom - zabávač, chalan do partie - to mi o ňom brat povedal. Ja ho poznám viac-menej z videnia, ale brat sem-tam vravieval jeho "hlody"

Aj v mojom okolí sa moc nepáčilo meno Sebastián, svokra ho dlho volala Samko a naši - zo začiatku ho volali Sebastiánko, lebo mali pocit, keď mu povedia Sebko, že akoby mu hovorili sebec. A teraz mu povedia aj Buško, Sebík, Bušík, Sebino, ale najviac Sebko.
0 0
inkana inkana

brat rozmýšľal nad menom Tobiáš a dlho, takmer do pôrodu to tak aj bolo. Všetci sme ho volali Tobiáško už pred narodením. No a narodil sa Martinko, v poslednej chvíli si to zmenili, ale ešte predvčerom môj syn povedal .... to kúpili pre Tobiáška.... a sesternica sa díva - že pre koho? A malý - či vlastne pre Martinka
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

dakujem za povzbudenie
nabudúce budem múdrejšia, uz nikomu nic neprezradím
ale ja som ani netušila, že mi niekto bude do toho hovoriť... a akoze najlepši argument je, že sa mu budu deti smiať... pritom Tadeáš, je normálne v našom kalendári, len sa menej používa, viac ho používajú v čechách...
sesterka má ročného Tobiáša - tiež ho voláme Tobík, ja som nikdy nikomu nic nepovedala na meno, ani mi nenapadlo to nejako riešiť, či vyhovárať... a sesterka mi tiez hovorila, ze jej všetci hundrali na to meno... a teraz si ani nevedia predstaviť, zeby sa mal volat inak...
Takze máme Tobiáša a príde Tadeáš
0 0
inkana inkana

a bude krásna dvojica ... Tady a Tobi.... parťáci z pieskoviska
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
Letko, prečo nás neinformuješ, čo máte nové? ako prebieha Vaše krásne prvé tehotenstvo, nech vieme čo sa deje, a tí, ktorí to ešte tiež nemajú za sebou, aby sme vedeli, čo nás čaká
0 0
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
jaaaj s tymi menami to je take tazke, chcem vzdy vybrat nejake normalne, jednoduche meno, aby pasovalo k priezvisku, aby mojmu dietatku prinieslo aj nieco dobre do zivota, tak sme sa natrapili s prvym menom - mame lucku a teraz cakame asi druhe dievcatko, a absolutne neviem vybrat meno, take co by sa aj k sestricke hodilo...
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

pe84 Pozri príspevok
jaaaj s tymi menami to je take tazke, chcem vzdy vybrat nejake normalne, jednoduche meno, aby pasovalo k priezvisku, aby mojmu dietatku prinieslo aj nieco dobre do zivota, tak sme sa natrapili s prvym menom - mame lucku a teraz cakame asi druhe dievcatko, a absolutne neviem vybrat meno, take co by sa aj k sestricke hodilo...
a preco by sa malo hodit meno k sestrinmu?
uz som sa viackrat stretla s tymto, ale naozaj nechapem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať