Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Viete mi povedať, do kedy bude mať moja manželka taký citlivý čuch? Bývame v paneláku a tak jej všetko smrdí, výpary od susedov na balkóne, cíti dokonca aj kvety, ktoré dovtedy necítila.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Letko Pozri príspevok
Viete mi povedať, do kedy bude mať moja manželka taký citlivý čuch? Bývame v paneláku a tak jej všetko smrdí, výpary od susedov na balkóne, cíti dokonca aj kvety, ktoré dovtedy necítila.
Mne to už ostalo .....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zaujimalo by ma,kolko flasiek potrebujete pre jedno babätko.predpokladam ze treba 1-2 na mlieko a jednu na caj,ci vodu.este nieco???
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

1Dara Pozri príspevok
Ak nedojčíte
  • Min. 8 fliaš s obsahom 250 ml na mlieko
  • 2 fľaše s obsahom 125 ml na vodu alebo čaj
  • Náhradné cumlíky (všímajte si veľkosť, použitie, prítomnosť ventilčeka a anatomický tvar)
  • Hrniec na sterilizovanie varom alebo sterilizátor
  • Kefa na čistenie fliaš
  • Ohrievač fliaš (nie je nevyhnutný, ale oceníte ho hlavne v noci)

    http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Arti...e_babatko.html
ten pocet flias sa mi tiez zda prehnany...
hlavne, ked si predstavim, kolko stoji jedna sklenena flasa
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

myara Pozri príspevok
ten pocet flias sa mi tiez zda prehnany...
hlavne, ked si predstavim, kolko stoji jedna sklenena flasa
no mne sa nezda, ze by to bolo prehnane - je to pisane ak sa nedojci - teda 8 - 12 x denne pouzivate flasu ... a tu treba mat vzdy pripravenu cistu - vyvarenu ... pri 4 flasiach potrebujete denne 3x vyvarat

ano ako pozeram na nete ceny su rozne - ale zacinaju uz na nejakych 3 eurach
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

prečo tak pesimisticky? prečo by mamina nemala dojčiť? vtedy úplne stačí jedna fľaša na čajík.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

1Dara Pozri príspevok
no mne sa nezda, ze by to bolo prehnane - je to pisane ak sa nedojci - teda 8 - 12 x denne pouzivate flasu ... a tu treba mat vzdy pripravenu cistu - vyvarenu ... pri 4 flasiach potrebujete denne 3x vyvarat

ano ako pozeram na nete ceny su rozne - ale zacinaju uz na nejakych 3 eurach
za 3 E su akurat flase z Polska
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
sharlota Pozri príspevok
A ešte ma napadlo, odporúčam už odteraz natierať bruško budúcej mamine krémom, aby jej nepopraskala koža a nespravili sa strie. Najlepšia je myslím tmavomodrá Nivea, ak si to dobre pamätám.
Výborný nápad s tým krémom, ďakujem aj za blahoželanie
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

sharlota Pozri príspevok
A ešte ma napadlo, odporúčam už odteraz natierať bruško budúcej mamine krémom, aby jej nepopraskala koža a nespravili sa strie. Najlepšia je myslím tmavomodrá Nivea, ak si to dobre pamätám.
toto tiez nie je 100% pravda, lebo strie mozes mat aj ked sa natieras, a niekto ani krem nevidel a strie nema
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja proti striám používam olej z Weledy, skoro od začiatku tehotenstva, zatiaľ žiadne strie... strie sú dané aj genetikou, ale krémami/prírodnými ojemi sa koži dá pomôcť, kvoli lepšej elasticite...
Naposledy upravil sisima : 09.05.12 at 13:47
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja proti striám používam olej z Weledy, skoro od začiatku tehotenstva, zatiaľ žiadne strie... http://www.weleda.sk/kozmeticke-prip...-pripravky.php
strie sú dané aj genetikou, ale krémami/prírodnými olejmi sa koži dá pomôcť, kvoli lepšej elasticite...
v lekárni sa dajú kúpiť rôzne krémy proti striám, ja mám ešte od Bonelly a Elasti-Q, ale až doma som zistila, že obsahujú parabény, takže ich vobec nepoužívam, stavila som na prírodné oleje
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Letko, normálne tak v dobrom závidím . Prvé tehotenstvo bolo moje doposiaľ najkrajšie obdobie v živote a hlavne vtedy, keď som už ostala na materskej, to mi bolo sveta žiť. Už som nemusela chodiť do práce, tešila som sa na bábätko, všetko som si chystala - no prosto supeeer. Už to tak nikdy nezažijem. Také obdobie je pre ženu len raz v živote, hoci môže mať tých tehotenstiev viacej.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
inkana Pozri príspevok
Letko, normálne tak v dobrom závidím . Prvé tehotenstvo bolo moje doposiaľ najkrajšie obdobie v živote a hlavne vtedy, keď som už ostala na materskej, to mi bolo sveta žiť. Už som nemusela chodiť do práce, tešila som sa na bábätko, všetko som si chystala - no prosto supeeer. Už to tak nikdy nezažijem. Také obdobie je pre ženu len raz v živote, hoci môže mať tých tehotenstiev viacej.
Teraz je pre nás každý deň niečim výnimočným
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kde kupujete oblečenie na bábätko? Viem, že v UK je to lacné, ale kvôli tomu tam nebudem letieť. Viete mi odporúčiť web stránku na internetový obchod, kde sú tieto nákupy výhodné? (ak neberieme do úvahy eBay)
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Kde kupujete oblečenie na bábätko? Viem, že v UK je to lacné, ale kvôli tomu tam nebudem letieť. Viete mi odporúčiť web stránku na internetový obchod, kde sú tieto nákupy výhodné? (ak neberieme do úvahy eBay)
no, ja som z BA, a tu je plno vselijakych obchodov s vecami pre deti, teraz maju 50% zlavu v Mothercare (ale neviem, ci je taky obchod aj na vychode), a napr. 2 tricka pre novorodenca ma vysli na necelych 7 EUR
alebo v Tescu maju tiez pekne vecicky, a napr. body vyjde aj na 2,50 EUR
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
no, ja som z BA, a tu je plno vselijakych obchodov s vecami pre deti, teraz maju 50% zlavu v Mothercare (ale neviem, ci je taky obchod aj na vychode), a napr. 2 tricka pre novorodenca ma vysli na necelych 7 EUR
alebo v Tescu maju tiez pekne vecicky, a napr. body vyjde aj na 2,50 EUR
Ako sa dostať napr. k takýmto veciam:

http://www.clothingattesco.com/invt/kb239134/
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Ako sa dostať napr. k takýmto veciam:

http://www.clothingattesco.com/invt/kb239134/
no, ved toto je body, a to maju aj u nas, akurat nie v takychto farbach a cenach
cisto biele maju v tescu za 2 EUR, a potom s roznymi kreslenymi motivmi od 2,50 EUR
myslim, ze nizsie ceny ako v tescu, u nas nie su nikde
a tychto malinkych veciciek nie je treba vela, staci tak 5 ks + 5 dupaciek a nejake tricka + nohavice
inak skus pozriet mimibazar.sk, tam je vela bab, co objednavaju veci z UK, ale skor z Nextu
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
no, ved toto je body, a to maju aj u nas, akurat nie v takychto farbach a cenach
cisto biele maju v tescu za 2 EUR, a potom s roznymi kreslenymi motivmi od 2,50 EUR
myslim, ze nizsie ceny ako v tescu, u nas nie su nikde
a tychto malinkych veciciek nie je treba vela, staci tak 5 ks + 5 dupaciek a nejake tricka + nohavice
inak skus pozriet mimibazar.sk, tam je vela bab, co objednavaju veci z UK, ale skor z Nextu
Takže u nás sú v Tescu za vybrané oblečenie takmer 2x vyššie ceny ako v Tescu UK?
V našom meste Tesco otvárajú až niekedy v lete, tak potom sa tam pôjdeme pozrieť, ďakujem za tipy, pozriem aj minibazar.sk
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Takže u nás sú v Tescu za vybrané oblečenie takmer 2x vyššie ceny ako v Tescu UK?
V našom meste Tesco otvárajú až niekedy v lete, tak potom sa tam pôjdeme pozrieť, ďakujem za tipy, pozriem aj minibazar.sk
u nas je vsetko drahsie ako v zahranici, ved platy na to mame, nie?
mozno by sa ti oplatilo necakat, a ist do tesca v inom meste, vraj 01.06. byva vypredaj detskych veci
alebo by sa mozno oplatilo ist do Madarska, ale neviem ako daleko to mas
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
u nas je vsetko drahsie ako v zahranici, ved platy na to mame, nie?
mozno by sa ti oplatilo necakat, a ist do tesca v inom meste, vraj 01.06. byva vypredaj detskych veci
alebo by sa mozno oplatilo ist do Madarska, ale neviem ako daleko to mas
Tak 1. 6. budeme sledovať Tesco, ďakujem

BJ je najbližšie k PL.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať