Zavrieť

Porady

Febrilné kŕče u detí .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
......... zakladám túto tému na výmenu skúsenosti pri Febrilných kŕčoch( záchvatoch) u dieťata a najmä ich možné opakovanie. Záchvaty podobné ako pri epilepsii, teraz som múdra,študujem všetko dostupné ... nemala som s tým skúsenosť nikdy v živote a to mám 3 dospelé deti.

Kto ste takýto záchvat prežili pri svojom dieťati , alebo vnúčati, tak isto viete aké je strašné túto situáciu prežiť najmä ak záchvat príde nečakane a Vy držíte dieťa v náručí s tým že neviete o čo sa jedná, ktorému šklbe tváričkou, má vyvrátené oči a začne modrať a dieťa odchádza do bezvedomia a neviete ako mu pomôcť, keď nezaberá ani umelé dýchanie, a akákoľvek pomoc a máte pocit , že Vám zomiera v náručí.
Ja osoba s hypertenziou ...som si v tom momente neuvedomovala, že tlak mi mohol vystúpiť na XXX , ja osoba ktorá stráca pri takýchto situáciách duchaprítomnosť, som zrazu dostala neskutočnú silu pomôcť...

V skratke popíšem čo som prežila pred pár dňami .Bola som s dcérou sama doma, sedíme za stolom, dcéra merala malému(1,5 roka) teplotu, lebo v ten deň sa objavila zvýšená teplota a zrazu kričím čo sa to s malým deje(on jej sedel na kolenách, tak ja som videla do tváre) .... malinkému vnúčikovi 1,5 ročnému začalo trhať s tváričkou a deformovalo mu ju ,zrazu mu klesla hlavička ...vytrhla som jej ho z ruky a kričala ..volaj rýchlo záchranku ...to bol zlomok sekundy.............dieťa upadlo do bezvedomia, vyvrátilo očká, začalo modrieť .....záchvat trval ( podľa mňa celú večnosť ) cca viac ako 10 minút ...až som začula sirénu záchranky .....malinký začal javiť známky života ...v tom dobehol doktor a keď zazrel očká , že už boli v stave , ktoré javili známky prebratia , tak sa normálne potešil a vydýchol si .Vnúčik aj keď sa prebral z tohto stavu , tak mu kŕč ešte stále držal ústočká a nemohol vyľúdiť ani slovko, začal mrnkať....no už je dobre, vydýchla som si . Po chvíli vyšetrenia dieťaťa lekár uchytil dieťa do náručia a odišli do nemocnice, bolo počuť už len sirénu .... no bolo to hrozné, tá situácia sa nedá ani popísať. Stále mám to dieťa pred očami a neviem sa toho zbaviť, ale viem že to časom poľaví. Proste prijali ho na JIS-ku a bol monitorovaný a nasadili infúzie. Kŕč na tváričke a pusinke povolil až po príjme do nemocnice. Až vtedy sa vnúčikovi podarilo vyľúdiť prvé slovíčko v jeho podaní ......

Síce som sa zmienila už na Porade, že len na doktorov nadávame ..a že im patrí moja vďaka ...áno patrí najmä doktorovi z rýchlej záchrannej pomoci .Ten sa zachoval neskutočne milo, ľudsky a potvrdil to aj záverom, keď sa vrátil v nemocnici za vnukom chytil ho za ručičku a vraví mu : Sebinko drž sa , neboj ..... my dvaja si ešte spolu vypijeme pivo !
A teraz opačne , moja vďaka nemôže patriť jednému nemenovanému lekárovi, ktorý povedal, že takéto prípady na hospitalizáciu nepatria, to nie je životu ohrozujúci stav ! Ale to už je iná vec .....

.......ide mi v tejto téme predovšetkým o to, že ak niekto sa v takejto situácii ocitol, či má poznanie alebo skúsenosť , že sa tieto stavy u ich dieťaťa opakovali , lebo hovoria, že môžu sa opakovať ,ale aj nemusia. Pravdepodobnosť do veku 5-6 rokov tam je .A aké máte skúsenosti s užívaním DIAZEPANU, jeden doktor tvrdí , že ho nasadiť už pri objavení sa zvýšenej teploty a iný zasa že ho nasadiť až keď sa kŕč dostaví (DIAZEPAN rektálna tuba).

Viem...... mamina po prepustení z nemocnice bude postupovať podľa rád detskej doktorky a lekárov z detského oddelenia , ale zaujíma ma Vaša praktická skúsenosť, ak máte také dieťa , ktoré takýto FZ prekonalo raz, alebo viac krát opakovane.
Viem, že nie každý je na takúto situáciu pripravený pri svojom dieťati, ale treba počítať s tým, že môže nastať .Preto by som si priala, aby bola táto téma prínosom pre každú maminu a aj členov rodiny . Mne tento prípad dal školu do môjho ďalšieho života a vlastne aj výstrahu.O mamine malého ani nehovoriac, čo prežívala a prežíva. Najmä strach o svoje dieťatko a obáv z každej vírusovej choroby, alebo z každej teploty.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
petermikuláš Pozri príspevok
Zitka, nemusíte mať vôbec žiadne obavy. Nevadí keď užíva ten diazepam niekoľko dní, nebude to mať žiadne následky a ani to nebude mať na dieťati žiadny vplyv ak zo dňa na deň vysadia. To, že je teraz v tváričke strašne zmenený ako uvádzate je strašidelné skôr pre Vás ale nie pre to dieťa, a ani objektívne. Diazepam je antikonvolzívum, anitspaspolytikum, anxiolytikum a hypnotikum, to znamená, že na organizmus pôsobí tak, že príliš uvoľňuje a vytvára taký pocit až apatie. Pre Vás vyzerá strašne, lebo vy ho poznáte ako vyzerá normálne keď sa hrá a pod. a on je teraz pod silným uvolňujúcim liekom čo pôsobí ochabnutie svalov na tvári, apatický pohľad a pod. a teda logicky to pre Vás ako príbuznú vyzerá inak, teda hrozne. Ale nebojte, jemu to neškodí, naopak prospieva, pretože ho to ochraňuje od toho aby dostal kŕče. Nebojte teploty pominú a vysadia mu aj diazepam a všetko bude zase oK.
Zrejme dostal nejakú virózu.
Ďakujem za Odpoveď . Áno je to hrozný pocit pre nás rodinu, keď Vám behá celeé dni pred očami krásne zlaté chlapča ...a teraz toto .
Dnes už piaty deň je v teplotách , áno ževraj je to viróza.Nie je nádcha,nekašle...len teploty .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte ak môžem sa spýtať,nerozumiem tým opakovaným triaškam a tej poslednej že dieťa nám omodrelo .....v nemocnici som dostala odpoveď , že to z tej triašky .
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Zita5 Pozri príspevok
Ešte ak môžem sa spýtať,nerozumiem tým opakovaným triaškam a tej poslednej že dieťa nám omodrelo .....v nemocnici som dostala odpoveď , že to z tej triašky .
Býva to práve pri virózach, preto som tipol hneď virózu. Niektoré vírusy sú veľké svinstvo a pokiaľ daný vírus je pre nás nový, teda nemáme na neho žiadnu imunitu, tak takmer vždy robí teploty nad 39 stupňov, alebo aj štyridsiatky. Takáto teplota je fyziologicky obrovská záťaž na organizmus, a zvyčajne sa dostavujú triašky. To ešte stále nemá nič do činenia s febrilnými kŕčmi. Ale u Vášho dieťaťa sa stalo s veľkou pravdepodobnosťou to, že pri triaškach začal tzv. hyperventilovať /teda dýchal rýchlo a plytko ústami/ čím sa mu začal odkysličovať mozog a takýto stav vyvoláva kŕče. To znamená áno v nemocnici Vám odpovedali správne, že to má z tej triašky. Skrátka z tej triašky začal hyperventilovať a hrozili kŕče. Ale opakujem nemusíte sa báť, že by to znamenalo, že sa Vám vracajú febrilné kŕče. V tomto prípade to bolo zrejme spôsobené naozaj tým, že v tej vysokej teplote dostal triašku a následne z triašky začal hyperventilovať. Keď trošku vyrastie jednoducho ak pri vysokých teplotách dostane triašku, tak mu vysvetlíte /resp. dáte pozor/ na to aby nedýchal počas triašky ústami ale nosom a je po probléme. teda v takomto prípade nebude na základe triašky hyperventilovať a hyperventilácia neprinesie so sebou kŕče, a teda v posledno rade nebude treba diazepam.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Keby každý lekár mal takúto trpezlivosť vysvetliť pacientovi, alebo mladej matke o čo ide, tak si myslím, že ľudia by boli spokojnejší.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
petermikuláš Pozri príspevok
Nuž veru, pravda je taká, že žiaľ žiadne očkovanie nie je nikdy bez rizika. Ak to niekto tvrdí opačne tak vedome klame. Práve preto je tak veľmi dôležité nikdy neočkovať dieťa keď je čo i len nachladnuté, alebo má soplíky tobôž nie keď je vážnejšie choré /viróza a pod./. Každý rodič by si mal uvedomiť, že dieťa má priviesť na zaočkovanie len keď je plne zdravé. V inom prípade treba pani doktorku požiadať o preobjednanie termínu na dobu kedy bude dieťa už plne zdravé.
ktorý lekár mi dokáže prehlásiť v súčasnej dobe, že ten ktorý človek je plne zdravý?

Ten lekár nemôže byť lekár.....

toľko napadnutí streptokokmi, plesňami, staphilococmi, atď, to je zdravie,..., úplné zdravie?
rôzny lekári, sú už proti očkovaniu a rôznym infúziám...., verejne to prehlasujú, nechcem tým ovplyvniť rozhodovanie ľudí, či dať deti očkovať , alebo nie
0 0
Zuzkaa2 Zuzkaa2

Zuzkaa2 je offline (nepripojený) Zuzkaa2

tiež dávam malému Diazepam a Nurofen akonáhle má viac ako 37,5. Nechcela by som zazit znovu febrilne krce.
0 0
mbrnakova mbrnakova

mbrnakova je offline (nepripojený) mbrnakova

ahojte, moja skúsenosť z dnešnej noci, resp. včerajšieho večera. Syn Matej (20mes.) mal dva dni teploty tak okolo 38,2st. a včera naraz 39,1. tak som s ním išla k pediatričke, žiadne iné príznaky, že by mal nádchu, alebo kašeľ, nič....ale CRP ukázalo 33, čo sú vysoké hodnoty na jeho vek, ma by mať do hodnoty 30. tak lekárka predpísala antibiotiká, a pokoj, veľa tekutín... ale podvečer, presne o 18,45 keď prišiel manžel z práce, Matej ho furt ťahal do izby hrať sa, išli za sebou, keď v tom sa Matejko otočil a padol tvárou na zem, v momente ho manžel držal v náručí a on sa prehol ako luk, prevrátil očká...pár sekúnd nereagoval, ja som pribehla, hneď poloha na zem, strhla som z neho všetko čo mal oblečené, to už reagoval, začal plakať, bol zelený, a oblial ho studený pot...potom len zíval, ospalý, malátny, vypil veľa vody...volala som pediatričke, šťastie, že má pohotovostný telefón, a ona, že okamžite na Kramáre...tak je s hospitalizovaný, s tým, že podstúpi vyšetrenie EEG a majú podozrenie na febrilný krč so stratou vedomia....uvidíme, čo ďalej...na Kramároch veľmi príjemný personál, starostlivý, so synom ostal tatinko, nakoľko máme doma ešte 6mesačné bábo, stále plne dojčené...Dúfam, že to bolo prvý a zároveň aj posledný krát, čo mi pár sekúnd pripadalo, ako celá večnosť a úplne zmenila plány....ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mbrnakova Pozri príspevok
ahojte, moja skúsenosť z dnešnej noci, resp. včerajšieho večera. Syn Matej (20mes.) mal dva dni teploty tak okolo 38,2st. a včera naraz 39,1. tak som s ním išla k pediatričke, žiadne iné príznaky, že by mal nádchu, alebo kašeľ, nič....ale CRP ukázalo 33, čo sú vysoké hodnoty na jeho vek, ma by mať do hodnoty 30. tak lekárka predpísala antibiotiká, a pokoj, veľa tekutín... ale podvečer, presne o 18,45 keď prišiel manžel z práce, Matej ho furt ťahal do izby hrať sa, išli za sebou, keď v tom sa Matejko otočil a padol tvárou na zem, v momente ho manžel držal v náručí a on sa prehol ako luk, prevrátil očká...pár sekúnd nereagoval, ja som pribehla, hneď poloha na zem, strhla som z neho všetko čo mal oblečené, to už reagoval, začal plakať, bol zelený, a oblial ho studený pot...potom len zíval, ospalý, malátny, vypil veľa vody...volala som pediatričke, šťastie, že má pohotovostný telefón, a ona, že okamžite na Kramáre...tak je s hospitalizovaný, s tým, že podstúpi vyšetrenie EEG a majú podozrenie na febrilný krč so stratou vedomia....uvidíme, čo ďalej...na Kramároch veľmi príjemný personál, starostlivý, so synom ostal tatinko, nakoľko máme doma ešte 6mesačné bábo, stále plne dojčené...Dúfam, že to bolo prvý a zároveň aj posledný krát, čo mi pár sekúnd pripadalo, ako celá večnosť a úplne zmenila plány....ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení...
Držím prsty nech, je malý čím skôr zdravučký a veselý.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Po troch rokoch odmlčania v tejto téme možno napísať, že uvedený problém sa bude dať riešiť...
Každý problém u každého dieťaťa, je potrebné riešiť individuálne a nie všeobecnými utlmujúcimi liekmi, ktoré len "oblbnú" nervovú sústavu , tak ako to niektorí tu píšete.
Parazity vírusy, baktérie a plesne vedia veľmi kvalitne zasahovať do rovnováhy železa / nemusí sa to však pri odbere krvi prejaviť...
Tieto mikroorganizmy spôsobujú v membránach buniek tela úbytok železa a ľudská membrána buniek /lipopolysacharidová zložka, ktorá viaže železo / týmto spôsobom prestáva pracovať, čo má na tráviacu , nervovú sústavu obrovský nežiadúci dopad.
Vyskytujú sa následne jedy, ktoré ovplyvňujú nervovú sústavu - preto niekedy sa stráce vedomie postihnutého....

Rôznymi utlmujúcimi liekmi len znižujeme rekčnú schopnosť , a následne obranyschopnosť nášho tela na takéto prejavy.

v tomto prípade je riešenie, avšak z dôvodu reklamy , nemôžem tu uverejniť spôsob, ako je možné pristupovať k riešeniu takýchto zdravotných problémov.
Preto som naznačil aspoň príčinu prečo sa to deje vo vysokom percente u malých detí : nízka úroveň imunity v popôrodnom období,
Prepáčte mi , ak sa to niekoho dotkne, príčina je v malej starostlivosti budúcich matiek a otcov o imunitu v prípravnom období pre počatie...
Táto oslabená imunita, sa potom cez krv , ktorou je vyživované dieťa , taktiež nevyvíja správne v plode / genetika zásah do DNA a RNA/ a následne po pôrode...
Je to možné dať u takýchto kjedin com do poriadku...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať