Zavrieť

Porady

Otec

Potrebujem poradiť.
Otec je alkoholik s dlhmi,býva v dome po rodičoch kde polovica domu patrí jeho bratovi,ktorý si však nič nenárokuje.
K domu prislúcha aj záhrada,ktorá je písaná na otca.
Viem,že po smrti otca nesmiem prijať dedičstvo pokiaľ nechcem splácať jeho dlhy.
Ako by sa dala však získať za jeho života aspoň záhrada,lebo dohodou s otcom to nebude možné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lubicakv Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť.
    Otec je alkoholik s dlhmi,býva v dome po rodičoch kde polovica domu patrí jeho bratovi,ktorý si však nič nenárokuje.
    K domu prislúcha aj záhrada,ktorá je písaná na otca.
    Viem,že po smrti otca nesmiem prijať dedičstvo pokiaľ nechcem splácať jeho dlhy.
    Ako by sa dala však získať za jeho života aspoň záhrada,lebo dohodou s otcom to nebude možné.
    ...zvýraznené je dôležité...

    ...lebo pokiaľ nechceš platiť dlhy , tak iba to darovanie prichádza v úvahu ...

    Že je alkoholik ???...nevadí , lebo pred zákonom je za plnohodnotného , čiže je svojprávny ...
    Na tom by som aj staval ...
    Svojprávny alkoholik má dlhy ..... ale ďalej nepokračujem ... je nutné porozmýšľať nad nevysloveným .......

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises, ze otec ma dlhy. Urcite sa mu zidu peniaze a bude sa dat s nim dohodnut.
    Skus sa s nim dohodnut o kupe zahrady,alebo o zaplateni jeho dlhov, za co ti ona "preda" zahradu.
    Vysvetli mu, ze ak to nepreda za "rozumnu" sumu tebe, vezme to skor,ci neskor exekutor...

    lubicakv je offline (nepripojený) lubicakv

    lubicakv
    Bohužial,ja ju nemám za čo a ani nechcem odkupovať,ja ju chcem buď získať alebo nadobudnúť ako dedičstvo.
    Hodnota záhrady môže byť cca do 20tis. eur a otcove dlhy sú omnoho vyššie....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    ...zvýraznené je dôležité...

    ...lebo pokiaľ nechceš platiť dlhy , tak iba to darovanie prichádza v úvahu ...

    Že je alkoholik ???...nevadí , lebo pred zákonom je za plnohodnotného , čiže je svojprávny ...
    Na tom by som aj staval ...
    Svojprávny alkoholik má dlhy ..... ale ďalej nepokračujem ... je nutné porozmýšľať nad nevysloveným .......
    lubicakv Pozri príspevok
    Bohužial,ja ju nemám za čo a ani nechcem odkupovať,ja ju chcem buď získať alebo nadobudnúť ako dedičstvo.
    ...pokiaľ som dobre čítal , tak nechceš dlžoby získať...lebo aj to potom berieš pri dedičstve...
    Hodnota záhrady môže byť cca do 20tis. eur a otcove dlhy sú omnoho vyššie....
    ...nechcel som nejak pokračovať , ale budiž ...tak naplno dám ....

    ...proste alkoholik je predsa závislák ....tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech ????
    Ešte viac mám dávať rozumy , alebo stačí ????

    lubicakv je offline (nepripojený) lubicakv

    lubicakv
    No mohol by si mi dať nejaké tie rozumy,lebo sa málo v tom vyznám.
    A s ním to bude ťažké....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lubicakv Pozri príspevok
    No mohol by si mi dať nejaké tie rozumy,lebo sa málo v tom vyznám.
    A s ním to bude ťažké....
    A čo je na tom ťažké pochopiť?
    Ak ti to nechce darovať, ani predať, tak s tým neurobíš nič. A zdediť to zase nechceš ty.

    Nájdi si nejakého iného darcu alebo predávajúceho. Na čo ti bude záhrada bez domu?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    ...nechcel som nejak pokračovať , ale budiž ...tak naplno dám ....

    ...proste alkoholik je predsa závislák ....tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech ????
    Ešte viac mám dávať rozumy , alebo stačí ????
    lubicakv Pozri príspevok
    No mohol by si mi dať nejaké tie rozumy,lebo sa málo v tom vyznám.
    A s ním to bude ťažké....
    ...no ak si to červené nepochopil , tak to je potom ťažké ...

    ...čiže sorry , ale až do takých detailov nezachádzam ................to by už bolo o niečom inom...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..dobre by bolo aj zistiť, či tá záhrada je ešte stále otcova...či ju nezaložil k pôžičke od nejakej nebankovky..lebo ak má také vysoké dlhy, niekto už určite vymáhal...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.