Zavrieť

Porady

Dátum určený na výplatu miezd

Prosím poraďákov, pracujúcich so SW Olymp, či by vedeli pomôcť. Ide mi o udávanie správneho dátumu určeného na výplatu miezd na výkazy do SP a ZP. V zložke Organizácia - Podnik, dole mám vyplnené ako tento deň 12, ale do výkazov mi ťahá iný dátum, teraz za január 2006 mi na automaticky generovaných výkazoch bolo uvedené 10.02.2006.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    síce prakticky s tým SW nepracujem. Ale ak je určený deň na výplatu 12.2. a to je nedeľa, múdry SW nastaví dátum na 10.2. lebo podľa zákonníka práce má zamestnanec nárok na mzdu 10.2. a nie až 13.2.
    Pozor na dodržanie dátumu úhrady mzdy a odvdov v rovnaký deň.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lida
    síce prakticky s tým SW nepracujem. Ale ak je určený deň na výplatu 12.2. a to je nedeľa, múdry SW nastaví dátum na 10.2. lebo podľa zákonníka práce má zamestnanec nárok na mzdu 10.2. a nie až 13.2.
    Pozor na dodržanie dátumu úhrady mzdy a odvdov v rovnaký deň.
    Je to tak, skúsila som teraz zadať 12.2. v Olympe a netúži peniažky v nedeľu vyplácať .

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Lida, ďakujem za bleskovú odpoveď. Má to logiku. Mohlo to napadnúť aj mňa, no nemám pri počítači kalendár. Vedel som, že Olymp je múdry SW, ktorý často rozmýšľa aj za mňa, no že je až taký múdry som netušil. To asi tento posledný upgrade. Lebo predtým som si nevšimol, že by to spravil.
    V jednoduchosti je genialita, Tvoj postreh si zaslúži bod.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    DušanČ
    Lida, ďakujem za bleskovú odpoveď. Má to logiku. Mohlo to napadnúť aj mňa, no nemám pri počítači kalendár. Vedel som, že Olymp je múdry SW, ktorý často rozmýšľa aj za mňa, no že je až taký múdry som netušil. To asi tento posledný upgrade. Lebo predtým som si nevšimol, že by to spravil.
    V jednoduchosti je genialita, Tvoj postreh si zaslúži bod.
    Dušan, pri každom upgrade Olympu, sú v programe zapracované tzv. "novinky" (čo je nové - neviem presný názov, nie som pri softe), kde je všetko popísané, čo je nové, upravené. Vrelo odporúčam, lebo možno práve tam nájdeš odpovede na niektoré nejasnosti, resp. novinky, ktoré ťa môžu prekvapiť po každom upgrade
    Zároveň to Kros posiela aj poštou (chodí to spolu so zálohovou faktúrou).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DušanČ
    Lida, ďakujem za bleskovú odpoveď. Má to logiku. Mohlo to napadnúť aj mňa, no nemám pri počítači kalendár. Vedel som, že Olymp je múdry SW, ktorý často rozmýšľa aj za mňa, no že je až taký múdry som netušil. To asi tento posledný upgrade. Lebo predtým som si nevšimol, že by to spravil.
    V jednoduchosti je genialita, Tvoj postreh si zaslúži bod.
    dakujem za uznanie, potešílo :p

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    DušanČ
    Lida, ďakujem za bleskovú odpoveď. Má to logiku. Mohlo to napadnúť aj mňa, no nemám pri počítači kalendár. Vedel som, že Olymp je múdry SW, ktorý často rozmýšľa aj za mňa, no že je až taký múdry som netušil. To asi tento posledný upgrade. Lebo predtým som si nevšimol, že by to spravil.
    V jednoduchosti je genialita, Tvoj postreh si zaslúži bod.
    Zmena nastala vo verzii 6,20:
    "V Podnikových údajoch (Organizácia - Podnik) políčko Deň určený na výplatu miezd automaticky sleduje, či tento deň je pracovný alebo nepracovný a túto skutočnosť zohľadní na výstupných zostavách. Naviac k tomuto políčku pribudlo označovacie políčko nasledujúceho mesiaca."

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    liba2
    ... Naviac k tomuto políčku pribudlo označovacie políčko nasledujúceho mesiaca."
    tuším vo verzii 6.21 toto políčko už nie je ...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Je to tam, pretože niektoré podniky majú výplatný termín posledný deň v danom mesiaci. A keď sa nezaškrtne v nasledujúcom, berie ten mesiac, za ktorý sa robia výplaty.

    Dátum určený na výplatu miezd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.