Zavrieť

Porady

rozbaľovacie menu s priradením hodnoty - excel 2010

Zdravím.

Potreboval by som pomôcť s excelom.
Chcem vytvoriť rozbaľovacie menu, kde si môžem vybrať jednu položku z 10 a na základe daného výberu sa v ďalšej bunke automaticky nastaví hodnota podľa zoznamu.
napr.

GOLF = 10
SKODA = 20
MAZDA = 30
HONDA = 40
...

Teda ak by som si v bunke A1 vybral z rozbaľovacieho menu Mazdu tak v bunke B2 sa nastaví hodnota 30.
Ďakujem za pomoc.

S pozdravom Patrik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monchi je offline (nepripojený) monchi

    monchi
    do jedneho sheetu si urobis zoznam, stlpec A budu polozky ktore chces mat v "rozbalovacom menu" a stlpec B budu hodnoty ktore im chces potom priradit
    tento zoznam si oznacis a pomenujes(lavy horny roh nad sheetom) ako zoznam
    druhy sheet, kliknes na bunku kde chces "rozbalovacom menu" -> Data -> data Validation -> Data vlaidation, otvori sa ti okno, tam vyber LIST polozku, do source napis =zoznam -> OK
    do vedlajsieho stlpca kde chces mat hodnoty k tej polozke daj funkciu =VLOOKUP(A1,Sheet1!$A$1:$B$10,2,0)

    /M
    b_branik dobrý deň, ešte by ma zaujímalo či sa v tom zozname dá aj nejako vyhľadávať. napríklad mám zoznam kde je cca 300 položiek a poznám ich názvy ale nepoznám čísla. čiže niečo v tom duchu že stlačím "go" a vyberie mi golf.
    monchi priamo vyhladavat nie, trebalo by tam dorobit obsluzne funkcie k tomu, tu je video navod ako na to


    ked tam mate ale tolko hodnot asi by som pouvazoval nad pivot (kontingencnymi) tabulkami.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Tato odpoveď je viac pre príspevok Samarela, ale i pre pôvodnú otázku by možno boli zaujímavé riešenia, ktorú tu na Porade už sú.

    pre Samarela:
    - kobinácia VLOOKUP a MATCH (viď Hladaj-riadok-x-stlpec.xlsx)

    Code:
    =VLOOKUP(B9;$B$4:$G$6;MATCH(C9;C3:G3;0)+1;FALSE)
    - trochu komplexnejšie riešenia pre oboch:
    http://www.porada.sk/t173558-rolovac...ml#post1811159

    http://www.porada.sk/t177126-combobox.html#post1856375

    P.
    samarel Vďaka, je to dobre použiteľné ale ta kombinacia Index a Match sa mi zda jednoduchsia. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.

    samarel je offline (nepripojený) samarel

    samarel
    ahojte, ja by som mal ešte otázku k tejto téme. Keď chcem rozšíriť tabuľku o ďalšie stĺpce a na základe výberu z dvoch rozklikávacích buniek (jedna bunka by vyberala riadok a druhá stlpec) by mi vrátilo tú hodnotu kde sa pretnú daný riadok a stĺpec. Napr. vyberiem z jednej rotelky "B" a z druhej roletky "2" a vráti mi hodnotu "žltá". Akým vzorcom by som niečo takéto mohol v exceli spraviť? Niečo takéto potrebujem dať v práci dokopy a nejak sa mi nedarí. Vopred vďaka za radu

    A B C
    1 modrá fialová biela
    2 zelená žltá čierna
    3 červená oranžová hnedá
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 mal si to založiť ako samostatnú otázku a prilož vzorový súbor
    mepex _
    A B C
    1 modrá fialová biela
    2 zelená žltá čierna
    3 červená oranžová hnedá

    a
    3 červená
    c7=INDEX(A1: D4;MATCH(B7;A1:A4;0);MATCH(C6;A1: D1;0))
    samarel Vďaka za odpovede, ten INDEX a MATCH funguju super, zas som o niečo mudrejší :-)
      zbaliť

    rozbaľovacie menu s priradením hodnoty - excel 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.