Zavrieť

Porady

Zlý počiatočný stav

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť, na aký účet by som mohla zaúčtovať ked bol zle nahodený počiatočný stav pri prechode z JÚ na PÚ. Tento PS som prevzala po 2 rokoch a rozmyšlam ako sa ho zbaviť, dal by sa použit nejaky interny doklad, kde by som to zaúčtovala na nejaký vhodný nákladový účet a priložila by som k tomu zdôvodnenie? Ide o PS na účte 324. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ak ide o FO, na 491, ak o PO, tak na 428 alebo 429. Príčiny účtovania uviesť potom v príslušnej časti Poznámok k ÚZ. A ak má zmena vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti,treba podať dodatočné daňové priznanie.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ak by zmena nemala vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti, je potrebné podávať dodatočné DP?
    ak nie a prídu na to až na konrole, bude za to pokuta?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ajacik
    ak by zmena nemala vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti, je potrebné podávať dodatočné DP?
    ak nie a prídu na to až na konrole, bude za to pokuta?
    § 39 ods. 2 zákona č. 511/1999 Zb. o správe daní:
    "Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní...je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie".
    z ods. 3 "Dodatočné priznanie alebo hlásenie môže daňový subjekt predložiť aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní..."

    Zlý počiatočný stav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.