Zavrieť

Porady

Šikana na práci ako sa jej brániť alebo dokázať ju ?

Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu. po príchode z marodky ma v práci čakala výpoveď keďže bola podľa paragrafu 63 4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných dvoch mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil a ja som nebol písomne vyzvaný tak som výpoveď neprevzal ani nepodpísal. Od tej doby mi nakladajú toľko pracovných povinností, že sa to nedá stíhať a v práci preto ostávam dlhšie. Napriek tomu prácu a termínované úlohy pridávajú. dokonca sú úlohy, ktoré si odporujú jedna celodenná na kanceláriu a jedna celodenná do terénu. splnené ich chcú obe. Dohoda o odstupnom neprichádza do úvahy zo strany zamestnávateľa

Za radu vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m1chal je offline (nepripojený) m1chal

    m1chal
    Vzhladom na to, ako sa k tebe tvoj zamestnavatel sprava by som postupoval obdobnym sposobom. Vypytal by som si znovu ten navrh na vypoved a zobral si ho na prestudovanie. Nasledne by som spisal podnet na inspektorat prace so ziadostou o preskumanie tvojej vypovede a polozil ho tvojmu zamesnavatelovi na stol s tym, ze ak ti neda dohodu tak podpises tu vypoved a podas podnet. Mozno to zaberie Ak nie, vypoved nepodpisuj a treba skusit nieco ine. Co sa tyka sikany zo strany zamestnavatela, je to viac menej nedokazatelne.

    Šikana na práci ako sa jej brániť alebo dokázať ju ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.