Zavrieť

Porady

Môže sa vystavovať FA medzi manželmi?

Poprosila by som vás o radu:p pani X je živnostníčka a má dosť vysoký zaklad dane,jej manžel je tiež živnostník a ten je naopak v strate.Môže X prijať od svojho manžela Fa za vykonané práce,napr.že jej vypomáhal počas Vianoc alebo čo by ste radili?Dá sa to?Myslela som to tak,že ona si poníži daňový zaklad a nebude musieť platiť vysokú daň o manžel si zvýši príjem tak,aby mal nárok na daňový bonus na dieťa.Veľmi pekne vám ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    gandy
    Poprosila by som vás o radu:p pani X je živnostníčka a má dosť vysoký zaklad dane,jej manžel je tiež živnostník a ten je naopak v strate.Môže X prijať od svojho manžela Fa za vykonané práce,napr.že jej vypomáhal počas Vianoc alebo čo by ste radili?Dá sa to?Myslela som to tak,že ona si poníži daňový zaklad a nebude musieť platiť vysokú daň o manžel si zvýši príjem tak,aby mal nárok na daňový bonus na dieťa.Veľmi pekne vám ďakujem za radu.
    Áno dá sa to. Daňový bonus si môže kľudne uplatniť manželka. Je jedno, ktorý z rodičov splní podmienky, nemusí to byť len manžel.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    Môže manžel faktúrovať aj vtedy ak príslušné práce nemá uvedené v živnostenskom liste?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    alenad
    Môže manžel faktúrovať aj vtedy ak príslušné práce nemá uvedené v živnostenskom liste?
    Všeobecné pravidlá hry treba dodržať samozrejme. Živnostník je oprávnený vykonávať a následne fakturovať len tie činnosti, na ktoré má živnostenské oprávnenie.
    Je to obdobie pre častý výskyt podobných otázok. Poradím dobrý typ: pozri si (cez vyhľadať) - príkazná zmluva. Predpokladám, že je to použiteľné pre Tvoj prípad.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Strelec, ale toto je vzťah živnostník-živnostník. /načo príkazná zmluva/

    Najlepšie je fakturovať samozrejme podľa ŽL , v krajnom prípade jednorazovo.....

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    pyton
    Strelec, ale toto je vzťah živnostník-živnostník. /načo príkazná zmluva/

    Najlepšie je fakturovať samozrejme podľa ŽL , v krajnom prípade jednorazovo.....
    Príkazná zmluva nie je podľa mňa na závadu - aj keď ide o vzťah živnostník/živnostník. Má tam problém s predmetom činnosti. Príkaznú zmluvu som poradil, aby neboli obmedzovaní ŽL.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Hej, ale nejakú väčšiu sumu by som zas na príkaznú zml. nedávala. Ona píše, že jeden je v zisku /vysoký ZD/, druhý v strate...tak tá menšia suma by asi nepomohla.

    gandy je offline (nepripojený) gandy

    gandy
    ďakujem vám za rady,ale je tu ešte problém v tom ,či mu môže vyplatiť peniaze v hotovosti.Pretože cez banku samozrejme nič nešlo.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Samozrejme môže. Veď si zober skutočnosť, že tá služba medzi dvoma
    živnostníkmi by skutočne bola realizovaná.Nemôžu byť diskriminovaný
    len preto, že sú manželia.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Predpokladám, že ani v hotovosti nič nepôjde, ale pokojne si vypíšte pokladničné doklady. Dúfam, že pôjde o sumu menšiu ako 100 tis., inak by ste podliehali oznamovacej povinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.