Zavrieť

Porady

Podvojné účtovníctvo pre zacinajuceho podnikatela - treba účtovný softvér?

Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    platiteľ dane? myslíš DPH? no teraz už to také jednoduché nebude.
    bez SW viesť účtovníctvo? podvojné účtpovníctvo? to si ani neviem predstaviť.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    pozrite si stránky sw firiem, ponúkajú štartovacie verzie zdarma, ja som používala Money S3 (štart verzia je do 500 položiek účt. denníka, potom treba kúpiť licenciu), teraz mám Oberon (bez licencie do 100 položiek účt. denníka, ale licencia "za babku")... Často používajú sw firmy Kros, ale aj iné...

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Dzanka08 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som Vas poprosit o radu Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

    Dakujem
    No, všetko sa dá, ale tá práca okolo toho a strata času... To nestojí za to... A okrem toho mnohé SW sú stavané tak, že ak sú raz dobre nastavené, účtovanie je rutina (bežných opakujúcich sa vecí) - takže to riadne urýchli prácu.

    Fakt si neviem predstaviť, žeby som účtovala niekde v exceli - výkazy robila ručne, kontrolovala, či som správne zaevidovala MD,D...

    Ešte jednoduché účto -ako-tak, ale podvojne...

    s.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dzanka08 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som Vas poprosit o radu Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

    Dakujem
    Platiteľ DPH ide podnikať a má dilemu čo so softvérom ? Môj osobný názor je takýto. Má dve možnosti. Buď si zaobstará nejaký lacnejší softvér a bude si viesť účto sám, alebo jeho priateľka alebo druhá verzia dať si účtovníctvo externe spracovať profesionálnej účtovnej firme. Môj názor je, že bez softvéru by som sa do toho teda určite nikdy nepustila. To nie je len nahodiť faktúry, to je celá účtovná evidencia.... je toho určite dosť a ja na svoj softvér môžem spoľahnúť na 100 %. Ja osobne používam programy od KROS-u, pretože sú výborné, ľahko zvládnuteľné a na veľmi vysokej úrovni majú aj samotné výstupy. Dokážu mi veľa záležitostí urobiť automaticky, čím mi uľahčia prácu.

    Dzanka08 je offline (nepripojený) Dzanka08

    Dzanka08
    Dakujem vsetkym za pomoc, dobry ludia este nevymreli Aj som si myslela ze treba softver, len som sa v tom chcela utvrdit. Takze uz len vybrat ktory

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    SilMar Group Pozri príspevok
    No, všetko sa dá, ale tá práca okolo toho a strata času... To nestojí za to... A okrem toho mnohé SW sú stavané tak, že ak sú raz dobre nastavené, účtovanie je rutina (bežných opakujúcich sa vecí) - takže to riadne urýchli prácu.

    Fakt si neviem predstaviť, žeby som účtovala niekde v exceli - výkazy robila ručne, kontrolovala, či som správne zaevidovala MD,D...

    Ešte jednoduché účto -ako-tak, ale podvojne...

    s.
    ani jednoduché nie je jednoduché , niekedy je zložitejšie ako podvojné
    Naposledy upravil Ivana Š : 15.05.12 at 11:14

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Niektoré softy ponúkajú také skúšobné verzie, treba si odskúšať a potom sa rozhodnúť pre ten čo bude vyhovovať finančne aj potrebám spoločnosti.

    Podvojné účtovníctvo pre zacinajuceho podnikatela - treba účtovný softvér?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.