Zavrieť

Porady

Tarhoňa

Dobrý deň,
poradia mi skúsené kuchárky ako uvariť chutnú tarhoňu (ako prílohu k mäsu). Na internete je kopec receptov, niekto ju varí prikrytú, iný odokrytú, niekto mieša, niekto nie. Má sa po uvarení opáchnuť vodou? Moc mi to nevonia, ale píšu, že aby sa nelepila, ale podľa mňa stratí chuť. Tak ako? Má niekto osvedčený spôsob?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dám môj osvedčený. Dám na oliv. olej cibuľku na kocky, trošku podusím, potom pridám tarhoňu, osolím a miešam, až kým nemá peknú farbu, takú trocha opálenú. Potom zalej horúcou vodou trochu nad povrchom, prikryjem,(už nemiešam) medzitým skúšam, či je už chytená, ak nie, ešte prilejem vody, a nechám odokrytú tzv. dôjsť. Takto robím aj slovenskú ryžu.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Haira Haira

Haira je offline (nepripojený) Haira

Ja robim tarhonu podla mojej starej mami a chuti mi najviac na svete. Najprv si ju uprazim do zlatista na oleji a potom zalejem vodou. Necham uvarit s mierne prikrytou pokrievkou, aby sa voda mohla odparit. A ano premiesavam ju, tak sa mi nezlepi a je pekne sypka. Vodou nepremyvam.
Rada na zaver: ak sa mi zda byt tarhona po uvareni tvrda, teda ze v nej uz nie je ziadna voda, s kludnym svedomim pridam za pohar horucej vody a necham znovu podusit pod zakrytou pokrievkou.

dobru chut
3 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Ja taktiež opražím na oleji do zlatova. Zalejem horúcou vodou, posolím a vložím do trúby. Ak sa mi zdá ešte trošku tvrdšia pridám trošku vody a nechám dôjsť už vo vypnutej trúbe. A občas premiešavam.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja robím tarhoňu tak isto ako ryžu, iba je pred dusením popražím do slabo hneda /my máme najradšej na bravčovej masti/, potom podlejem vodou, na 1 šálku tarhone dávam cca 1,5 šálky vody, osolím. Robím ju na platni keď začne vrieť stíšim plyn na mimimum a po 10 minútach vypnem a nechám ešte ďalších 10 minút a je hotovo. Pred zaliatim vodou zvyknem pridať ešte roztlačený strúčik cesnaku.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tak už len si vybrať, a nech sa vydarí.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Popražím na oleji, zalejem vodou v pomere 1 pohár tarhone a 2 poháre vody, 1 mokka lyžičku soli, na strednom stupni( u mňa 3) za stáleho miešania varím na husto, potom prikryjem, vypnem a nechám na teplej platničke. Po 5 minútach premiešam a už neodokrývam len nechám dopariť.
2 0
hankabenesova hankabenesova

hankabenesova je offline (nepripojený) hankabenesova

dovarené, moc sa nevydarila, je taká kašovitá, zlepená,nie je sypká, asi som dala moc vody ...
a takú chuť som na ňu mala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hankabenesova Pozri príspevok
dovarené, moc sa nevydarila, je taká kašovitá, zlepená,nie je sypká, asi som dala moc vody ...
a takú chuť som na ňu mala
Nevadí, druhykrát už budeš vedieť, že nemáš dať veľa vody. PS, a neprezradíš, ktorý recepísek si skúšala?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja tiež opečiem do kakaova na cibuľke a masti , zalejem vodou tak isto ako ryžu, miešam, a keď sa voda odparí, nechám ju zakrytú a tak po 10 minútach premiešam, rozlepí sa a ešte ju potom vopchám do uterákov do paplonov a tam ju nechám až do konzumácie.
ale niekedy ju mám tiež nie dobrú, dám viac vody a je po nej.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mam mierku:
na 100g tarhone-gulickovej,1/4l vody.

tarhonu si poopekam na SUCHOM hrnci,bez akehokolvek omastku.poriadne premiesavam a necham trosku ohnednut.akonahle vidim ze by sa zacala pripalovat alebo pachnut,okamzite stiahnem z ohna.
medzitym opekanim si dam uvarit vodu do rychlovarnej kanvice.
horucu tarhonu vsak necham tosicku vypustit dusu a az potom ju zalivam vriacou vodou podla mierky uvedenej vyssie.
premiesam a dam na ohen.prikryte povarim,casto premiesavam,potom ohen zoslabim tak na tretinu a necham dusit prikryte,podobne ako ryzu.
ale obcas odkryjem a premiesam.
ked je uz celkom malo tekutiny,platnu necham len na minime a tarhona je hotva ked sa vsetka voda odpari.ak je predsalen este tvrda,pidat treba vodu,trosku,a nechat este na minime parit.
cerstva,este taka horuca je lepkava,nerozsypa sa,treba ju prehadzovat kym vychladne.ale ked vychladne,uz sa nelepi.dobre je premiesavat ju velkou vidlickou.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hankabenesova Pozri príspevok
dovarené, moc sa nevydarila, je taká kašovitá, zlepená,nie je sypká, asi som dala moc vody ...
a takú chuť som na ňu mala
ja dávam vodu "na prst"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
ja dávam vodu "na prst"
My sa tu snažíme a zadávateľka ani ďakujem, ništ.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dobr& recept sa zide aj nam,
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
Dobr& recept sa zide aj nam,
Nevravím, ale mohla byť od nej nejaká spätná väzba, či?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som niekde citala, ze tarhonu treba solit az tesne pred dokoncenim. Inak ze vraj sa moc lepi a ostava mazlava. Ale neskusala som, lebo doma to jem iba ja a sama pre seba varit nebudem

Inak, ja to rada aj ako "rizoto" - poopekat na cibulke, ku tomu dostupnu zeleninu (napríklad fazulové lusky, hrášok, paprika, cuketa) - spolu dusit v trochu viac vody, nakoniec pridat syr podla chuti - tavený, strúhaný, nivu. Ten sa v tekutine roztopí a zároveň vytvorí fajn omáčku. Super rýchle jedlo z jedného hrnca, akurát, že ho môžem variť tak akurát pre seba
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja lubim tarhonu aj bez masa, len so salatom, alebo kyslou uhorkou, alebo cviklou
0 0
Haira Haira

Haira je offline (nepripojený) Haira

take chute ste mi narobili, ze dnes mam na veceru, resp neskory obed urcite tarhonu
0 0
denisa1606 denisa1606

denisa1606 je offline (nepripojený) denisa1606

ale podstatu nikto nepovedal... tarhoňa sa nepreplachuje pred opekaním, dáva sa do hrnca na olej suchá, keď ju prepláchneš ako ryžu, zostane mazlavá. Osvedčený recept, nepreplachuj a guličky budeš naháňať po tanieri. :-)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

denisa1606 Pozri príspevok
ale podstatu nikto nepovedal... tarhoňa sa nepreplachuje pred opekaním, dáva sa do hrnca na olej suchá, keď ju prepláchneš ako ryžu, zostane mazlavá. Osvedčený recept, nepreplachuj a guličky budeš naháňať po tanieri. :-)
nikdy mi ani nenapadlo preplachovat tarhonu pred varenim - ved je to cestovina
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
a ja si neviem predstaviť dať mokrú tarhoňu do rozpaleného oleja. Vraj ryža by sa mala preplachovať teplou vodou, ale vo varení ryže mám medzery.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať