Zavrieť

Porady

Daňové náklady po úmrtí živnostníka

Prosím vás, ako by ste v JÚ zaúčtovali náklady (vyúčtovanie elektriny - nedoplatok, bankové poplatky, doplatky na zdrav. a soc.poisťovne), ktoré boli uhradené v januári tohto roku, keď živnostník zomrel 19.12.2005? Ja som to riešila internými dokladmi ako uzávierkové operácie ku dňu 19.12.2005 ovplyv.ZD. Môže byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Našla som §17 ods. 8a). Podľa toho mi vyplýva, že môžem dať všetko do nákladov z roku 2006 do 19.12.2005. Má niekto iný názor?

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Takže do evidencie - peňažného denníka, či kníh záväźkov v JÚ za rok 2005 nie?

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Ja som robila takéto priznanie minulý rok v lete a dosť som okolo toho zisťovala aj na DU a do peňažného denníka som to nakoniec nedávala, nemala som to na základe čoho tam dať. Zostalo mi to v neuhradených záväzkoch, v podstate ja som ani nevedela kto a kedy to zaplatí, pretože som výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a zaväzkov posielala aj notárke na dedičské konanie. Upravila som iba základ dane na tých riadkoch DP.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Ešte počkám, či niekto nemá tiež skúsenosti s touto problematikou. Ja som to chcela dať interným dokladom k dátumu úmrtia, lebo to bolo všetko už uhradené. Ale nie som si istá, či je to správne. Poraďte niekto, prosím.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Bola som na daňovom úrade, schválili mi spôsob, ako to chcem urobiť. Výdaje a príjmy po úmrtí (t.j. aj v roku 2006) treba zaúčtovať internými dokladmi k dátumu úmrtia (ovplyv.základ dane). Je to § 17 ods. 8 a) zák.DP.

    Daňové náklady po úmrtí živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.