Zavrieť

Porady

Exekutor

Ahoj poradaci.
Kedze nemam ziadne skusenosti s exekutormi,ani dobre ani zle, prosim poradte, kto uz nieco o nich vie. Ide o to, ze ista osoba mi dlhuje sumu, ktora nedosahuje ani 100€. Musim to zalovat, alebo mozem poziadat priamo exekutora o vymahanie? Ako to vlastne chodi? Ale asi budem musiet mat nejake rozhodnutie, na zaklade ktoreho bude konat exekutor. Co by ste mi poradili, ako to riesit?Velmi pekne vam dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na súd treba predložiť platobný rozkaz (dlh, prípadne úroky, plus trovy konania) s dokladmi o dlhu. Ak nepodá dlžník odpor, po 15 dňoch nadobudne platobný rozkaz právoplatnosť ako súdne rozhodnutie. Potom je to už exekučný titul.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Exekúcia je možná len vtedy, ak nedošlo k dobrovoľnému plneniu záväzku. Potom môže exekútor vymôcť plnenie daného záväzku, na základe rozhodnutia súdu. To znamená, že ak si žalovaná osoba v určitej lehote nesplnila svoju povinnosť, ktorá jej vyplynula z právoplatného rozhodnutia, môže exekútor, na návrh oprávnenej osoby, uskutočniť nútený výkon rozhodnutia prostredníctvo exekúcie.
    viac :
    http://www.ipohladavky.sk/exekucia/

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    keď to nieje ani 100 eur, tak sa to neoplatí ani vymáhať, zabiješ kopu času a pod. - treba sa poučiť z chyby a čakať, že dotyčný ti to niekedy vráti...
    a navyše pochybujem, že o toto bude mať nejaký exe záujem- ked uvidia sumu,tak sa len pousmejú....
    Ale veď 100 ERU je pekný peniaz.

    Mne jeden dlhoval 60 EUR (kúpil som od neho grafickú kartu, peniaze som poslal, tovar on neposlal). Peniaze nevrátil, tak som dal platobný rozkaz na súd. Odvolal sa, tak bolo pojednávanie v Prievidzi. Ako trovy som si uplatnil cestovné aj deň dovolenky. Nakoniec musel zaplatil cez 150 EUR vrátane dlhu, trov a úrokov. Keby to neuhradil, postúpim rozsudok exekútorovi a zaplatil by ešte viac.

    Takže niekedy sa oplatí aj pre menej peňazí súdiť. Dopravný podnik bežne dáva pokuty za čiernu jazdu (40 - 50 EUR) na súd. Ja by som to skúsil. Súdny poplatok je 16,50 EUR. Len musíš mať jednoznačné a nespochybniteľné dôkazy, dôkazné bremeno leží na tebe.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    keď to nieje ani 100 eur, tak sa to neoplatí ani vymáhať, zabiješ kopu času a pod. - treba sa poučiť z chyby a čakať, že dotyčný ti to niekedy vráti...
    a navyše pochybujem, že o toto bude mať nejaký exe záujem- ked uvidia sumu,tak sa len pousmejú....
    V príncípe máš pravdu Stano, ale položme si otázku, či naríklad nejaký z mobilných operátorov by Ti odpustil takúto sumu len preto, že jej vymáhanie je pracné.
    Exekútúrovi je jedno o akú čiastku ide, jeho odmena je takmer istá a babka k babce..., však to poznáš .

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Ešte je možnosť "poprosiť" dlžnika, aby šiel k notárovi a tam prehlásil , že dlhuje a že do určitej doby dlh vyrovná, v opačnom prípade súhlasí s exekúciou .... notárska zápisnica ako exekučný titul.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    keď to nieje ani 100 eur, tak sa to neoplatí ani vymáhať, zabiješ kopu času a pod. - treba sa poučiť z chyby a čakať, že dotyčný ti to niekedy vráti...
    a navyše pochybujem, že o toto bude mať nejaký exe záujem- ked uvidia sumu,tak sa len pousmejú....

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Ja teda poviem o co ide. Brat nam nechce zaplatit za spotrebu vody, mali sme spolocny vodomer a za vybratie odpadu zo spolocnej sachty. Mam len faktury a list, ktorym som ho vyzvala na uhradu dlhu. Vydareny brat, vsak?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    danushka Pozri príspevok
    V príncípe máš pravdu Stano, ale položme si otázku, či naríklad nejaký z mobilných operátorov by Ti odpustil takúto sumu len preto, že jej vymáhanie je pracné.
    Exekútúrovi je jedno o akú čiastku ide, jeho odmena je takmer istá a babka k babce..., však to poznáš .
    Danuš, pozor ale toto je iná vec- napr. tí operátori- áno, oni exekučne vymáhajú aj malé sumy ale tých pohľadávok sú tisíce-takže babka k babce- budú kapce...-a exekútori sa o operátorov bijú, lebo majú tisíce kšeftov istých...,aj ked sa jedná o malé sumy...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Laurinkai Pozri príspevok
    Ja teda poviem o co ide. Brat nam nechce zaplatit za spotrebu vody, mali sme spolocny vodomer a za vybratie odpadu zo spolocnej sachty. Mam len faktury a list, ktorym som ho vyzvala na uhradu dlhu. Vydareny brat, vsak?
    No toto celú situáciu ešte viac komplikuje- najskor musíš dokázať, že takú a takú sumu ti brat dlhuje- a ked je spoločný vodomer- ťažko dokážeš presné množstvo vody , ktoré on spotreboval...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Ale veď 100 ERU je pekný peniaz.

    Mne jeden dlhoval 60 EUR (kúpil som od neho grafickú kartu, peniaze som poslal, tovar on neposlal). Peniaze nevrátil, tak som dal platobný rozkaz na súd. Odvolal sa, tak bolo pojednávanie v Prievidzi. Ako trovy som si uplatnil cestovné aj deň dovolenky. Nakoniec musel zaplatil cez 150 EUR vrátane dlhu, trov a úrokov. Keby to neuhradil, postúpim rozsudok exekútorovi a zaplatil by ešte viac.

    Takže niekedy sa oplatí aj pre menej peňazí súdiť. Dopravný podnik bežne dáva pokuty za čiernu jazdu (40 - 50 EUR) na súd. Ja by som to skúsil. Súdny poplatok je 16,50 EUR. Len musíš mať jednoznačné a nespochybniteľné dôkazy, dôkazné bremeno leží na tebe.
    Tibor, ty aj žiješ? že sa neozveš...
    buchač ....pravidelne Tibi žije ....jak ja ....okolo polnoci jak duch sa zjavuje ...o tej 01,00 sa stratí...

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Predpokladas spravne. Uz nemame spolocny vodomer a momentalne prebieha sud o vyporiadanie spolocneho vlastnictva. Ja som slusny a bezuhonny clovek, co sa o nom povedat neda. Je to hanba rodiny. Bohuzial, ze sa take nieco v nasej rodine vyskytlo. A mas pravdu. Na kazdeho dojde skor ci neskor.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Laurinkai Pozri príspevok
    Ja teda poviem o co ide. Brat nam nechce zaplatit za spotrebu vody, mali sme spolocny vodomer a za vybratie odpadu zo spolocnej sachty. Mam len faktury a list, ktorym som ho vyzvala na uhradu dlhu. Vydareny brat, vsak?
    ...hej , vydarený ....jak oči...

    Ale aj tak ...na brata , doporučujem , neposielaj exekútora ......zlé vzťahy sa stanú ešte horšími ...

    Píšeš , že ste " mali " spoločný vodomer ( minulý čas ) ,takže predpokladám , že to nie je skutočnosťou ...

    ...a chceš moju radu ...
    ...šak sa správaj slušne , poriadne ..." zabudni " na love - jeho dlh...
    ...že " vrátiš " neskôr aj s úrokmi ???


    ...ja mám pamäť na určité veci ( nejde ale o peniaze ) ako slon ...
    ...čakám aj roky a potom si situáciu vychutnávam ....
    ...tie výrazy ksichtov ???....pohľad na nezaplatenie ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.