Zavrieť

Porady

účtovanie neznámej prijatej platby

ahojte potrebovala by som poradiť do banky mi prišla platba, ktorú neviem identifikovať a ani v banke mi nevedia povedať od koho platba bola prijatá neviete mi poradiť na aký účet by som to mohla zaúčtovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Na účet 378 Iné pohľadávky.
    Naposledy upravil Adiks : 22.05.12 at 20:41
    KEJKA pohľadávka isto nie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lucia.cs Pozri príspevok
    ahojte potrebovala by som poradiť do banky mi prišla platba, ktorú neviem identifikovať a ani v banke mi nevedia povedať od koho platba bola prijatá neviete mi poradiť na aký účet by som to mohla zaúčtovať.
    prijatá platba je záväzok - 379

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Máš pravdu, podobne ako prijatý preddavok aj prijatá mylná resp. neidentifikovateľná platba je záväzkom. Opravujem svoj príspevok č.2.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Čo je to za banku, keď nevie zistiť z akého čísla účtu prišla platba. Nepíše č.ú. vo výpisoch ? Pri vkladoch na účet predsa overujú ČOP a meno vkladateľa, robia to len pre parádu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Antonia Jendrišáková Pozri príspevok
    Čo je to za banku, keď nevie zistiť z akého čísla účtu prišla platba. Nepíše č.ú. vo výpisoch ? Pri vkladoch na účet predsa overujú ČOP a meno vkladateľa, robia to len pre parádu.
    prijatá platba je neidentifikovaná z pohľadu príjemcu, nie z pohľadu banky.
    Ak dostanem peniaze na účet, nemusím vždy vedieť od koho a začo. Neevidujem VS uvedený pri platbe, často je len 9, alebo nič, nemám č. účtu odosielateľa vo svojej evidencii, nie je uvedený popis ani názov účtu odosielateľa.......xxx dôvodov.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Ahojte................prosím poraďte mi..............na účet firmy (s.r.o., Q platca DPH) mi zákazník uhradil 2x tú istú faktúru..........ako to mám zúčtovať a potom vrátiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    Ahojte................prosím poraďte mi..............na účet firmy (s.r.o., Q platca DPH) mi zákazník uhradil 2x tú istú faktúru..........ako to mám zúčtovať a potom vrátiť?
    221/311, vrátenie 311/221, ale namiesto 311 účet 379.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Tweety Pozri príspevok
    221/311, vrátenie 311/221, ale namiesto 311 účet 379.
    teda prijatú platbu zaučtujem 221/379 a potom o mesiac ked budem mať na výpise že sme platbu vrátili tak 379/221.............len sa uisťujem..............ďakujem pekne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    teda prijatú platbu zaučtujem 221/379 a potom o mesiac ked budem mať na výpise že sme platbu vrátili tak 379/221.............len sa uisťujem..............ďakujem pekne
    A prečo ju chcete vrátiť až o mesiac? Platbu treba vrátiť obratom, samozrejme, ak neide o zálohu na budúcu dodávku.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Tweety Pozri príspevok
    A prečo ju chcete vrátiť až o mesiac? Platbu treba vrátiť obratom, samozrejme, ak neide o zálohu na budúcu dodávku.
    veď nepíše že ju chce vrátiť o mesiac, len účtovať o nej

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Tweety Pozri príspevok
    A prečo ju chcete vrátiť až o mesiac? Platbu treba vrátiť obratom, samozrejme, ak neide o zálohu na budúcu dodávku.
    včera som to zistila z výpisu za mesiac máj a ak ju dnes vrátime, tak to bude na výpise za mesiac jún..................tak som to myslela

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    a ako mám tu platbu označiť..........myslím konkrétne to vrátenie platby............treba nejako špecialne označovať takéto vrátenie platby...........VS, ŠS alebo stačí len do textu dať že ide o vrátenie mylnej platby?????

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa okolností, označiš tak, aby bolo jasné, že ide o mylnú platbu a jej vrátenie. Spôsob si zvolíš sama.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    a ako mám tu platbu označiť..........myslím konkrétne to vrátenie platby............treba nejako špecialne označovať takéto vrátenie platby...........VS, ŠS alebo stačí len do textu dať že ide o vrátenie mylnej platby?????
    Ja by som ponechala rovnaký VS, pod akým platba prišla, a samozrejme, že by som dala info druhej strane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.