Zavrieť

Porady

Odstúpenie od predmetnej zmluvy - Energeticke centrum

Dobrý deň, potreboval by som pomoc ohľadom odstúpenia od zmluvy. Matka podpísala zmluvu s firmou Energetické centrum pod nátlakom a na základe nepravdivých informácií 5.10.2011. Po podpísaní som došiel domov a prečítal som zmluvu, dočítal som si nejaké informácie o danej firme. No a nebol som nadšený. Hneď som zavolal "pánovi" z EC, prišiel naspäť a povedali sme mu, že chceme zmluvu zrušiť. Nakoniec preškrtol údaje a podpis na zmluve. Považoval som zmluvu za neplatnú. Napriek tomu dnes sme dostali list od EC:

...Vaša zmluva nám bola dodaná od obchodného zástupcu, prostredníctvom ktorého ste predmetnú Zmluvu uzatvorili. K zmluve nám bolo zo strany obchodného zástupcu poskytnutá informácia, že si želáte od Zmluvy odstúpiť.

Dovoľte nám informovať Vás, že do dnešného dňa neevidujeme z Vašej strany písomnú žiadosť o Odstúpenie od predmetnej zmluvy. V prípade, ak ste naďalej rozhodnutý od Zmluvy odstúpiť, dovoľujeme si Vás požiadať o bezodkladné zaslanie písomného vyhotovenia Odstúpenia, v ktorom uvediete: číslo zmluvy, dátum uzatvorenia zmluvy, meno a priezvisko a adresu osoby, na ktorú bola zmluva spísaná....
Nechápem ako je možné uvažovať preškrtnutú zmluvu za platnú. Otázka by bola, či musíme odôvodniť žiadosť a ak áno na aký paragraf si treba odvolať? Alebo či ju treba vôbec poslať? Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odstúpenie od predmetnej zmluvy - Energeticke centrum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.