Zavrieť

Porady

ako postupovať pri účtovaní

Ahojte,

ako účtovníčka som v začiatkoch,chcela by som sa poradiť. Začínam byť účtovníčkou jednému živnostníkovi,ktorý je zamestnaný na TPP,čiže odvody za neho platí zamestnávateľ, ale ide si otvoriť obchodík z PC technikou + bude tam robiť opravy PC a tak a ide zamestnať jedného zamestnanca na dohodu. Čo všetko potrebuje? Kedže to bude obchod bude potrebovať kasu, pri podpísaní dohody o vykonaní práce treba zamestnanca predpokladám že zahlásiť v sociálnej poisťovni a aj v zdravotnej poisť.? Budem mu robiť aj mzdu, čiže bude treba robiť výkazy každý mesiac do SP a ZP?Môžete mi prosím Vás pomôcť?Možno vyzerám ako hlupaňa,ale chcem si byť uplne istá či robím dobre.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    z tvojich otázok vidno, že nie si celkom v obraze.....
    1. to , že živnostníkovi platí odvody zamestnávateľ nie je prekážkou platenia fondov ako SZČO.....
    2. ako špecifikuješ prácu predavača v obchode s PC technikou na DoVP? po odpracovaní 350 hodín ho vymení??? (alebo mu podpíše PZ ?)
    3. každý mesiac výkaz do SP , nie do ZP (zdravotné poistenie si ZC rieši sám) a každý mesiac prehľad na DÚ.....
    prihlásiť ZC i závod do SP a na DU oznámiť daň zo závislej činnosti......
    4. neriešite hmotnú zodpovednosť?

    gabca79 je offline (nepripojený) gabca79

    gabca79
    No som trochu mimo, lebo chcela som robiť účtovníctvo,ale kedže som si dlho nevedela nájsť robotu v oblasti účtovníctva tak som to nechala tak, ale teraz sa mi naskytla šanca.Asi to je drzé ale dala by si mi na teba mail radšej by som si písala cez mail alebo skype alebo FB ako takto je to pre mna lepšie.Ďakujem

    ako postupovať pri účtovaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.