Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Mám problém : Zamestnancovi sa v marci narodilo dieťa, uplatňovala som mu DB 03-08/2004. Manželka zamestnanca nastúpila do zamestnania od 01.09.a bonus si bude uplatňovať ona, aké tlačivo alebo akým spôsobom treba oznámiť jej zamestnávateľoví že od 03-08/2004 si uplatňoval DB náš zamestnanec. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Podľa mňa by asi stačilo, ak by si dala potvrdenie pre manželku že jej manžel xxx upltňoval DB na dieťa xxx od 3 - 8 /04, a manžel by ti mal podpísať vo vyhlásení že skončil uplatňovanie DB. Ale skús počkať aj na iné názory, osobne som sa s týmto nestretla, je to len názor.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    súhlas s janaGT - potvrdenie + zmena vo vyhlásení :-)
    Pekný deň

    Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

    Lentilka
    Ja som si uplatnila daňový bonus len 01/04 a mzdárka mi dala len Potvrdenie, v ktorom uviedla, že som od 02/2004 nepožiadala o uplatnenie daňového bonusu podľa Zákona o daniach z príjmov č. 595/2003 Z.z. par. 33 na deti a že 01/04 som si uplatnila daňový bonus na 1 dieťa. Toto potvrdenie budem prikladať k Daňovému priznaniu za rok 2004.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Vy, ako zamestnávateľ nemusíte dávať žiadne potvrdenie. Ak veľmi chcete, stačí obyčajným listom s hlavičkou zamestnávateľa, podpisom zodpovednej osoby uviesť, že menovanému od do bol priznaný daňový bonus a že sa toto vydáva ako potvrdenie pre účely ... . Ale pozor, lebo ide o to, či manželke Vášho zamestnanca, keďže nastúpila po MD vznike nárok na daňový bonus. Presná definícia kto a kedy má nárok na daňový bonus je uvedená v § 33 zákona o dani z príjmov. Nárok na daňový bonus nevzniká narodeným dieťaťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.