Zavrieť

Porady

Aký fotoaparát vybrať?

Hľadám kompaktný ultrazoom fotoaparát ale neviem sa rozhodnúť ktorý je kvalitnejší.
Moje požiadavky sú aby robil kvalitné fotky, aby bol čo najmenší šum a bez väčších optických chýb objektívu a hľavne veľký optický zoom (10+). Tak isto aby to nemalo malý expozičný čas.

Máte niekto skúsenosti s týmito fotoaparátmi:
  • Canon PowerShot A4000
  • Nikon COOLPIX S6300



resp oplatí sa zainvestovať aj viacej do modelu Nikon COOLPIX S9300? Aky je rozdiel v kvalite s modelom Nikon COOLPIX S6300?

Nemusia to byť zrovna tieto typy čo som spomenul. Budem vďačný za každý typ čo bude spĺňať moje požiadavky.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    palobb1 je offline (nepripojený) palobb1

    palobb1
    Ja som riesil podobny problem a dost som toho na nete pocital a nakoniec som sa rozhodol pre Nikon Coolpix P500. Som z nim fakt spokojny, robi super fotky, ma to strasne vela nastaveni a nataca aj HD video. Vadi mi na nom len jedna vec a to slaba vydrz baterie, ale dokupil som este jednu, za 13€ (nie original) a problem vyriseny.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    agentsmith Pozri príspevok
    Hľadám kompaktný ultrazoom fotoaparát ale neviem sa rozhodnúť ktorý je kvalitnejší.
    Moje požiadavky sú aby robil kvalitné fotky, aby bol čo najmenší šum a bez väčších optických chýb objektívu a hľavne veľký optický zoom (10+). Tak isto aby to nemalo malý expozičný čas.

    Máte niekto skúsenosti s týmito fotoaparátmi:
    • Canon PowerShot A4000
    • Nikon COOLPIX S6300


    resp oplatí sa zainvestovať aj viacej do modelu Nikon COOLPIX S9300? Aky je rozdiel v kvalite s modelom Nikon COOLPIX S6300?

    Nemusia to byť zrovna tieto typy čo som spomenul. Budem vďačný za každý typ čo bude spĺňať moje požiadavky.

    Ďakujem
    pocuj agent, myslim ze by si si najskor mal nastudovat trocha foto teorie a potom sa obzerat po fotaku, aby si vedel co chces a mal jasno v problematike ...
    to co pozadujes sa splnit neda, lebo jedno vylucuje druhe ...

    ak chces kvalitu, nemozes chciet kompakt
    ak nechces opticke vady, nesmies chciet ultrazoom ...
    co je to "maly exp. cas" ? co myslis vetou "Tak isto aby to nemalo malý expozičný čas."
    tie mydlove krabičky s pidičipom su zbytocne vyhodene peniaze ked chces kvalitne fotky bez šumu ...
    na googli najdes milion fór kde najdes odpovede a milion specialnych stranok kde sa problematike venuju, skus hladat tam, nech tu neobjavujeme teplu vodu ...

    agentsmith je offline (nepripojený) agentsmith

    agentsmith
    bubkoch ak teda ultrazoom ma opticke vady tak čo mám hľadať okrem zrkadloviek?
    myslel som to tak, že hľadám kvalitný ultrazoom - teda niečo z tej kategórie čo sa vyznačuje vysokou kvalitou - samozjreme keby chcem poriadne fotky potrebujem zrkadlovku.
    vetou "Tak isto aby to nemalo malý expozičný čas" som myslel malý rozsah expozičných časov - fotenie v tme a pod.

    Ale ďakujem za odpoveď, len by som chcel také usmernenie že čo teda hladať aby to robilo relativne kvalitné fotky ale vylúčiť chcem zrkadlovky.
    Hľadam som trošku aj na Internete ale práveže som z toho zostal ešte viacej neistý, preto som chcel že kto má reálne skúsenosti s akými fotoaparátmi.
    Tiez som pred cca dvoma mesiacmi riesil podobnu dilemu. Mal som ultrazoom Fuji Finepix S1000fd - nebol zly, ale pracoval dost pomaly, plus makro nic moc, ani poriadne farby, vyvazenie bielej,... Rozhodoval som sa, ci ist smerom hore na zrkadlovku, alebo skusit iny kompakt. Kupil som Nikon Coolpix S8200, je okolo 200€ a myslimk, ze za tie peniaze nedostanes nic lepsie (pokial ide o novy fotak). Da sa aj cez bazar co-to najst. Ide hlavne o to, aby splnal tvoje poziadavky - ja som mal tazky ultrazoom, nakoniec mi bol k nicomu a vlastne som zistil, ze potrebujem dobre makro, sviznu rychlost a "kompaktnost". Takze tento mozem tiez odporucit

    lumps je offline (nepripojený) lumps

    lumps
    Ahoj, takze z pohladu sumu je na tom urcite lepsie Canon A4000.
    Staci pozriet recenzie a jednotlive vyhody a nevyhody:
    Recenzie Canon A4000
    Recenzie Nikon S6300

    A neboj sa, aj ultrazuoomy uz maju pomerne kvalitny obraz. Aj ked to naozaj brat tak, ze cim vacsi rozsah zoomu tym mensia kvalita objektivu resp. obrazu, fyzikalne obmedzenia sa jednoducho nedaju obist, ale najdu sa dnes aj celkom slusne fotaky.

    Pozri si urcite tento fotak: Fujifilm F660EXR
    V sucasnosti je to asi najlepsi ultrazoom na trhu a za rozumnú cenu od cca 248€ a splna to co si popisoval v otazke. Daj vediet co si nakoniec kupil :-)

    Aký fotoaparát vybrať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.