Zavrieť

Porady

Marketing za cudzie peniaze?

...na Slovensku nič nemožné. Dnes o 9,14 telefonát, že či je ešte to miesto, čo som inzerovala na veľmi známom webe na hľadanie práce je ešte aktuálne. Pani presviedčam, že som nič neinzerovala... O 4 minúty, ďalší telefonát v tom istom znení. Sadnem k PC a čo nevidím, na tom webe sa skutočne na mňa vyškiera inzerát, že hľadám ľudí (och a za aký plat), firma sedí, sídlo sedí, telefón sedí....len to meno a e-mail sú mne úplne neznáme. Nejaká pani Viera Klonková jednoducho zaregistrovala moju firmu...a inzeruje zadarmo (ešte do popisu firmy dala slogan z mojej stránky - úžasné).
Kontaktovala som prevádzkovateľa tohto portálu a inzerát je stopnutý, a taktiež zmenili prihlasovacie údaje, ktoré mi teraz zaslali na mnou uvedený e-mail. Že vraj sa to stáva, nie často, ale stáva sa, že niekto úplne cudzí zaregistruje firmu, ktorá ešte neinzerovala a inzeruje si on svoje veci.... Veď všetky údaje sú na nete (sídlo, IČO, IČ DPH, telefón - aké šťastie, že ten dala skutočný a niektorí ľudia, prv než pošlú e-mail, tak zavolajú - inak by som sa nedozvedela a na faktúru by som pozerala ako puk).
Takže moje odporúčanie: Ak ste ešte neinzerovali na tomto portáli (naozaj neviem, či môžem zadať jeho meno), rýchlo sa zaregistrujte, aby Vašu firmu nik nemohol v budúcnosti zneužiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co sa tyka obrany, tak v pripade ak pride platobny rozkaz, treba poda odpor s uvedenim, ze popieras ze by si ty urobila registraciu a vyuzila sluzby. Nasledne sud platobny rozkaz zrusi a vytici pojednavanie.
    Na hlavnom pojednavani znasa dokazne bremeno zalujuca strana. Som toho nazoru, ze nema sancu ho relevantne uniest. Oni by museli logovat IP adresy a na sude by sa muselo preukazat, ze ide o IP adresu, ktora bola pridelena niektoremu z pocitacov tvojej firmy alebo tebe osobne. Preto si myslim, ze portal v tomto taha za kratsi koniec a vidim to na zamietnutie takejto zaloby.
    Pravny ukon ktory neurobis ta v ziadnom pripade nemoza zavazovat. A chcel by som vidiet zalujuceho, ako by uniesol dokazne bremeno ktorym preukaze, ze ukon urobila prislusna osoba opravnena konat za spolocnost.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vrat im fakturu, s tym, ze registracia bola urobena podvodne s pouzitim verejne dostupnych udajov o tvojej firme ... a nech uhradu ziadaju od Viery Klonkovej

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    odkomunikuj si to s profesiou alebo s kym a posli reklamaciu, podla mna by sa mala uznat, pretoze si im hned ako si to zistila dala vediet, tak by mohli byt znovievavi...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ono nie vzdy je nutne aby konal staturarny organ spolocnosti. Za konanie za spolocnost je opravneny aj jej zamestnec alebo osoba v obdobnom pomere alebo osoba vykonavajuca funkciu pre spolocnost, ak to z povahy vykonu jej cinnosti vyplyva. Lebo si vezmi, ze obycajny nakup kancelarskeho papiera je postaveny na kupno-predajnej zmluve. Az na to ze ten kto ten papier kupuje v obchode ju uzatvara konkludentnym sposobom. Keby to tak nebolo, tak by si nemohla poslat zamestnanca, aby za teba uskutocnoval drobne nakupy, prijimal postu, riesil vztahy pri objednavkach a podobne. Taketo konanie zamestnanca spolocnost samozrejme zavazuje v celom rozsahu, s vynimkou toho ak ten koho sa pravny ukon tyka, vedel o tom, ze konajuca osoba prekrocila opravnenie. Takze nemusi byt vzdy vsade konanie statutarneho organu.
    Avsak ak v spolocnosti nie je nikto iny okrem teba povereny vykonom cinnosti smerujucich k uzatvaraniu inominatnych zmluv o poskytovani sluzieb v rozsahu pristupu na internetovy portal, tak spolocnost zavazuje iba tvoje konanie.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dik za radu "blavaciko", to som samozrejme hneď spravila (e-mailom). A v pondelok som aj telefonovala a včera uf - je vystornovaná. Inak tiež dobré info, pýtam sa, fa je poslaná e-mailom, teda Vy by ste ju poslali na e-mail, čo bol udaný pri "registrácii" a ja by som sa o tom vlastne dozvedela, až keď by mi poštou prišla upomienka. Teta povedala, že nie, lebo oni aj upomienky posielajú len do e-mailu (teda do toho, ktorý majú pri inzeráte uvedený).
    Záver - buď o pár rokov platobný rozkaz zo súdu (samozrejme aj s mastným príslušenstvom) alebo rovno exekútor ( s ešte mastnejším príslušenstvom) - a to už vôbe netuším, ako by som dokázala, že pred x rokmi som ja žiadnu inzerciu nezadávala....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tictac7 Pozri príspevok
    dik za radu "blavaciko", to som samozrejme hneď spravila (e-mailom). A v pondelok som aj telefonovala a včera uf - je vystornovaná. Inak tiež dobré info, pýtam sa, fa je poslaná e-mailom, teda Vy by ste ju poslali na e-mail, čo bol udaný pri "registrácii" a ja by som sa o tom vlastne dozvedela, až keď by mi poštou prišla upomienka. Teta povedala, že nie, lebo oni aj upomienky posielajú len do e-mailu (teda do toho, ktorý majú pri inzeráte uvedený).
    Záver - buď o pár rokov platobný rozkaz zo súdu (samozrejme aj s mastným príslušenstvom) alebo rovno exekútor ( s ešte mastnejším príslušenstvom) - a to už vôbe netuším, ako by som dokázala, že pred x rokmi som ja žiadnu inzerciu nezadávala....
    som rada, ze to dobre dopadlo

    nejaky pravnik by sa mohol vyjadrit, ako sa v buducnosti branit takymto registraciam s vyuzitim verejne dostupnych udajov a naslednym objednavkam sluzieb

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...vytrčím na slnko..zaujímavá téma, keby sa našiel právnik, čo by odpovedal...k príspevku 6..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...skúsim posunúť.... naozaj by sa zišiel právnik k príspevku č. 6 ďakujeme

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    gratulujem k uspesnemu dorieseniu... tu vidime rozdiel medzi profesiou a basnickovym portalom

    som rad, ze aj mezi vacsimi podnikatelmi sa najdu poctivci...

    co sa tyka registracie s verejne dostupnymi udajmi..
    nie som pravnik, no myslim ze dokazne bremeno, ze registraciu urobila spolocnost ktorej udaje boli pouzite je na dodavatelovi... snad by bez toho nevydali platobny rozkaz... obzvlast ak faktura vlastne nebola dorucena... kedze mailove faktury su stale velkou debatou...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    profesional Pozri príspevok
    Co sa tyka obrany, tak v pripade ak pride platobny rozkaz, treba poda odpor s uvedenim, ze popieras ze by si ty urobila registraciu a vyuzila sluzby. Nasledne sud platobny rozkaz zrusi a vytici pojednavanie.
    Na hlavnom pojednavani znasa dokazne bremeno zalujuca strana. Som toho nazoru, ze nema sancu ho relevantne uniest. Oni by museli logovat IP adresy a na sude by sa muselo preukazat, ze ide o IP adresu, ktora bola pridelena niektoremu z pocitacov tvojej firmy alebo tebe osobne. Preto si myslim, ze portal v tomto taha za kratsi koniec a vidim to na zamietnutie takejto zaloby.
    Pravny ukon ktory neurobis ta v ziadnom pripade nemoza zavazovat. A chcel by som vidiet zalujuceho, ako by uniesol dokazne bremeno ktorym preukaze, ze ukon urobila prislusna osoba opravnena konat za spolocnost.
    ...inak toto je zaujímavé. Za s.r.o. je predsa oprávnený konať (a teda ja uzatvárať aj akékoľvek zmluvy) štatutár, teda v mojom prípade - ja, ako jediný konateľ. A na faktúre je uvedené, že službu objednala Viera Klonková - teda jasne nie štatutár. A ak objednávkou vznikol zmluvný vzťah, je potrebné, aby bola podpísaná konateľom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.