Zavrieť

Porady

exekutor v JU

Ak by sa niekto nasiel, kto uctuje exekutora v JU, rada by som sa s nim o niecom poradila, ale to snad neuctuje nikto, hmmmmmmmm, co uz.
Naposledy upravil vranska : 13.02.06 at 20:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ty si zadáš otázku a už si aj na ňu odpovieš, napíš v čom máš problém a spoločne ti poradíme.

    vranska je offline (nepripojený) vranska

    vranska
    ahoj, no to som rada, ze sa niekto ozval, mam toho dost. Ex.vystavuje 4 druhy faktur, preddavkove, tie plati opravneny, cize ten, kto si ex.objedna, potom sa vystavuje dan.doklad na prijatu uhradu=VPF, 3 su faktury-ciastkove uhrady (su to samostatne plnenia)-tieto platia povinni, cize ti, na ktorych bola EX vydana (je im to po ciastkach strhavane z platov...podla toho, aki su majetni) a nakoniec vyuctovacie faktury.
    Problem je vsak v tom, ze vzhladom na velke mnozstvo udajov, je mi to v JU velmi neprehladne a preto prosim o pomoc.
    VPF uctujem 2 krokmi: 1. v ID len o DPH a 2. v banke ako Prijem Ovpl.ZD=POZD,ale len vo vyske bez DPH ( isla som podla navodu programu Alfa), ked v priebehu roku dojde k dodaniu sluzby, douctujem rozdiel do POZD, alebo ho oductujem, ak je zostatok mensi. Na konci roka vyhodim vsetky nedodane VPF z POZD.
    Ide vsak o to, ze vela krat preddavky musim vratit, lebo exekuciu zaplati aj povinny, cize ten, na koho bola exekucia vydana. Teda ako sa uctuju preplatky v JU, danovo alebo nedanovo? Podla mna nedanovo, ale zase v uctovnictve mi je to lepsie uctovat danovo, vid priklad.
    A teraz ako najlepsie je to zachytit v JU?
    DAM konkretny pr. :
    VPF vystavena na zakl.vyplatenej PF v r. 2005
    je vo vyske 500 95 = 595 - uctujem v ID len o 95=DPH, v banke zauctujem ako POZD vo vyske 500
    Konecne vyuctovanie je:
    EX 1400 266 1666
    VPF -500 -95 -595
    __________________________
    Spolu 900 171 1071 = fakturovana suma

    Povinny uhradil celych 1666
    Teda som povinna vratit preddavok opravnemu vo vyske 595.

    A teraz 900 mam v POZD, teda spolu s preddavkom mam v POZD 1400, tak ako potrebujem, ALE povinny mi uhradi 1666, a pohladavku mam len 1071, mam to zauctovat cele ako POZD (no teda len zaklad bez DPH=1400), budem mat preplatok -500 a vratenie preplatku opravnenemu zauctujem ako POZD -500 (cize uhradim si preplatenu pohladavku z knihy pohladavok) alebo
    uhradu od povinneho zauctujem ako 900 POZD, 500 ako P.neovpl.ZD bez akejkolvek dalsej evidencie a vratku zauctujem ako VNZD? Co je lepsie? Ako by ste postupovali?
    Dakujem, ked vyriesime toto, pojdeme na dalsie :-))))))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.