Zavrieť

Porady

Predaj bytu mimo BSM a nasledna kupa noveho

Dobry den,

rada by som sa opytala, ako by to pravne vyzeralo v mojom pripade.
Som vydata a vlastnim byt, ktory som nadobudla pred manzelstvom.
Kedze je daleko v inom meste nez momentalne byvame a s jeho prenajimanim mam mnozstvo starosti, chcela by som ho predat a kupit novy v meste kde byvame. Bola by som vsak rada, aby aj ten novy bol len v mojom vyhradnom vlastnictve (manzel podobne vlastni dom po starych rodicoch) a neskor by pripadol nasim dvom detom. Je take nieco mozne?

Dakujem za odpovede a rady!

luminetka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Pred notárom spíšete s manželom dohodu o zúžení BSM. Je to úplne jednoduchá záležitosť, v praxi bežná.

    Luminetka je offline (nepripojený) Luminetka

    Luminetka
    Dakujem danushka,

    takze ak chapem spravne, mam podotazky
    - predat stary byt
    - kupit novy - mozem priamo do noveho LV zapisat len seba? Je to vobec mozne? Alebo sa musi najprv oboch a potom riesit s notarom dodatocne vynatie z BSM a ziadat o novy LV?

    dakujem...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Luminetka,
    už pri návrhu na vklad musí kataster dostať s kúpnou zmluvou aj dohodu o vyňatí z BSM.

    Na LV budeš od samotného začiatku vúlučnou vlastníčkou nehnuteľnosti. Doporučujem Ti, aby si si takúto zmluvu nechala vypracovať priamo u notára.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Inými slovami: byt je tvoj výlučný majetok (nespadá pod BSM), na LV si jediná majiteľka. No predajom už výnos prinášaš do BSM a peniaze by sa stali spoločnými. Preto aj kúpa nového bytu by spadala pod BSM. Musíš preto peniaze a potom aj novokúpený byt vyňať z BSM. danushka ti uviedla, ako na to. Takže predáš svoj byt, peniaze budú len tvoje, byt bude len tvoj - na základe tej zmluvy.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A dobre si Miško podotkol!
    Asi by som si nechala poistiť aj predaj bytu zmluvou o vyňatí z BSM. Poraď sa Luminetka s právnikom, aby si neurobila chybu.
    Pekne by som si nechala podpísať manželom pred notárom, že peniaze za predaj bytu sú vyňaté z BSM. Určite máš svoje dôvody, keď vynímaš z BSM novú nehnuteľnosť.

    Predaj bytu mimo BSM a nasledna kupa noveho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.