Zavrieť

Porady

Reklamacia fotoaparatu - piata v poradi :o/

Dobrý deň,

chcem sa spytat, ci este mozem reklamovat fotoaparat :

- kupa fotoaparatu bola 27.03.2010
- cca po roku zacala zamrzat obrazovka, pripadne zostala cierna, alebo sa na nej urobili farebne zvisle alebo vodorovne pasy. Fotoaparat nereagoval na vypnutie/zapnutie...musela som vybrat bateriu.

- prva reklamacia 17.03.2011, oprava bola vykonana 28.3 - popis prace: OPRAVA ZAVADY CCD SNIMACA, na reklamacnom protokole je datum ukoncenia reklamacie : 30.3.2011

- druha reklamacia : 06.04. 2011, oprava bola vykonana 18.04.2011 - popis prace : OPRAVA ZAVADY OBJEKTIVU, na reklamacnom protokole NIE JE uvedny datum ukoncenia reklamacie.

- tretia reklamacia 02.05.2011, oprava bola vykonana 12.05. 2011 - popis prace: CELKOVA KONTROLA PRISTROJA - PRACUJE BEZ ZAVAD. NEOPODSTATNENA REKLAMACIA. FOTOAPARAT NIEKOLKO NASOBNE PRESKUSANY, ZIADNA Z UVEDENYCH ZAVAD SA NEPREJAVILA.
-dali mi k tomu tlacilo na popis poruchy, kde som poruchu opisala. Datum prevzatia reklamacie: 15.5.2011

- pri stvrtej reklamacii 03. 07. 2011, ked uz sa mi ani nedali stiahnut fotky do PC, som ku reklamacnemu protokolu prilozila aj 13 roznych fotiek, kde bolo jasne vidiet chybu na displeji. Fotky boli zhotovene mobilom od 16.05.2011 do 30.06.2011 (samozrejme, tych fotiek by bolo aj 100, pretoze fotoaparat bol chybny pri kazdom zapnuti). Oprava bola vykonana 14.07.2011 - popis prace: Oprava zavady objektivu. Datum ukoncenia reklamacie opat nemam uvedeny.
Po odoslani tychto fotiek mi fotoaparat "opravili", fungoval, a par dni dozadu mi uz zostala len cierna obrazovka, neda sa absolutne fotit...ukaze mi starsie odfotene fotky, ale uz neurobi nove...zostala len cierna obrazovka.

Teraz neviem, ci este mam narok fotoaparat reklamovat, alebo nie, kedze kupa vyrobku bola viac ako 2 roky dozadu, ale od poslednej reklamacie nepresiel ani rok.

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Záručná doba je dva roky od kúpy, predlžuje sa o dobu záručných opráv.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Okrem toho, že sa ti záručná doba predĺžuje o dobu reklamácie (kedy bol v reklamačnom riešení), ďalšia chyba prístroja (ak uznajú) ti dáva právo aj na odstúpenie od zmluvy - vrátiš foťák, vrátia lóve!
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

A pocita sa ta doba reklamacie aj o tie dni, ked mi napisali, ze je reklamacia neopravnena ?
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

To bola ta reklamacia z maja 2011.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1. reklamácia = 17.3.
2. reklamácia = 6.4.
3. reklamácia = 3.7.
a tu už je jedno, či tá 2.5. bola uznaná, alebo nie - boli uplatnené tri reklamácie (a už nezáleží na výsledku tej tretej) a máš právo od zmluvy odstúpiť
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
A vyvodzujem z tvojho zadania, že foťák už štvrtýkrát (ak nepočítam neuznanú reklamáciu) prestal fungovať.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Ja som chcela vratit peniaze uz v juli 2011, ale bolo mi povedane, ze musi byt uznana 3x ta ista zavada. V protokole tu istu zavadu uviedli 2x. Pritom ale fotak mal stale tu istu chybu.
A fotak teraz nefunguje, ked ho zapnem na fotenie je cierna obrazovka...aj foti na cierno. Ale fotky, ktore som odfotila este predtym mi ukaze.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A fotak teraz nefunguje, ked ho zapnem na fotenie je cierna obrazovka...aj foti na cierno.
...omyl - už nefotí, len na pamäťovej karte (možno) uloží súbor celý čierny.
BTW: predajca nemá pravdu - http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9
No ak by to nepomohlo - potom http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi - oznámiť, dať podnet pre porušovanie zákona o ochrane spotrebiteľa - KUA - až by sa toho chytili, predajca so 100x rozmyslí, či bude takto vyskakovať - môžu mu aj pokutičku napariť.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Takze ak zajtra pojdem fotoaparat reklamovat, mam trvat na vrateni penazi ? Co ked mi povedia, ze zaruka uz vyprsala ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Záruka nemôže vypršať, počas reklamácie sa ti záruka akože pozastaví. Po spočítaní je to cca 40 dní.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zabka132 Pozri príspevok
Takze ak zajtra pojdem fotoaparat reklamovat, mam trvat na vrateni penazi ? Co ked mi povedia, ze zaruka uz vyprsala ?
spocitaj si kolko dni si mala fotak v oprave - tam kde nemas uvedeny datum ukoncenia reklamacie rataj s datumom, kedy si prevzala fotak z opravy.

ak odo dna kupy k zajtrajsiemu dnu nepreslo viac ako 2 roky + tie dni co si mala fotak v oprave, tak mas fotak este v zaruke a pozaduj vratenie penazi. ak uplynulo viac ako 2 roky+cas v oprave zaruka ti uz vyprsala.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

misoft Pozri príspevok
Záruka nemôže vypršať, počas reklamácie sa ti záruka akože pozastaví. Po spočítaní je to cca 40 dní.
len od 27.3. uz uplynulo viac ako 40 dni
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Na protokole nie je uvedeny ani datum prevzatia .
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Takze zrejme mam smolu, kedze aj po priratani tych dni, ked bol fotak v reklamacii je to uz viac ako 2 roky.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Tak ked som poratala tie dni, tak mi to vychadza, ze fotoaparat bol v oprave 59 dni, ale pocitam aj tu reklamaciu z maja. Tam, kde nemam uvedene datumy ukoncenia reklamacie/prevzatia som pocitala do dna, ked bola vydana uctenka zo strediska oprav. Vychadza mi to teda, ze zaruka sa predlzila do 26.5. Ale teoreticky by som to este mohla stihnut dnes alebo zajtra, pretoze na dvoch reklamacnych protokoloch nemam uvedene tie datumy ukoncenia reklamacie. Takze este nejake 4 dni by som tam mohla ziskat. Ale asi najlepsie bude, ked tam pojdem osobne.
Jedna sa mi teraz o to, ze ci mam pocitat aj tu reklamaciu z maja, ktoru mi neuznali.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tu nejde o to, či ju uznali, alebo neuznali - ide o to, že prebiehalo reklamačné konanie - máš o tom predsa lajstro.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Zajtra to pojdem vyreklamovat, som zvedava ako pochodim.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Takze, vcera som to reklamovat nebola, kedze som si este raz preratala tie dni, ked bol fotak v reklamacii. Ten prvy krat som sa pomylila, cize fotak je asi tyzden po zarucnej dobe .
Ale este jedna otazka :
Kedze posledna zavada bola reklamovana v 07/2011...nemozem si uplatnit reklamaciu aspon na tuto konkretnu vadu, kedze v tom juli bola uznana uz 2x ta ista zavada ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keďže si si to prepočítala a máš po záruke - smola. A k tomu poslednému: toto si mala uplatňovať už vtedy - teraz je pozdě bycha honit.
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Tak nic, skoda....nevedomost neospravedlnuje...viem. Chytam sa uz aj poslednej slamky. Ale aspon bude mat moj 5-rocny syn konecne svoj vlastny fotak a ktovie, mozno ho aj opravi .

Dakujem vsetkym za odpovede
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

mam podobny problem, skusim postupovat aj ja ako ty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať