Zavrieť

Porady

Aký je Váš názor na snahy zaviesť minimálnu výšku základného imania v s.r.o. vo výške

Aký je Váš názor na snahy zaviesť minimálnu výšku základného imania v s.r.o. vo výške 1,- euro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaujíma ma dôvod tejto otázky. Myslím že je to bez významu, kedže dnes môžeš sro založiť hoci aj s kapitálom 100000 EUR, stačí vyhlásenie správcu vkladu. Pokiaľ sa niečo nezmení v tomto bode, tak je minimum a maximum nezaujímavé.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    S.R.O by mala zostať vyššia trieda podnikania ,vyšší level, teda len pre tých, čo vedia ako podnikať a majú na to.

    Nie aby si každý Janko, Ferko, či Jožko založil s.r.o

    Ja myslím, že týmto smerom uvažovala zadavateľka témy.
    Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
    Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    mata22051990 Pozri príspevok
    Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
    Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..
    taký stav je aj teraz - že môže každý (skoro)

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    mata22051990 Pozri príspevok
    Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
    Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..
    aj teraz môže podnikať úplne každý a aj podniká, splatenie základného imania pri s.r.o. je iba vyhlásenie správcu vkladu, proste imaginárne peniaze

    čo sa týka vyššieho "levelu - vedieť ako podnikať", môžeš mať spoločnosť so základným imaním sto tisíc eur a aj tak môžeš byť neúspešný a mať nesplatené záväzky na každom kroku...

    základné imanie z pohľadu (ne)fungovania podnikania je úplne zbytočná položka a vo veľa vyspelých krajinách základné imanie ani neexistuje

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    mata22051990 Pozri príspevok
    Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
    Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..
    a kde si to čítala? nemohla by si priložiť link?

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    ahojky,
    prosím Ta a čo znamená to vyhlásenie správcu vkladu. Teda keby som si chcela založiť s.r.o., tak len dám nejaký príslub, čo časom splatím to ZI..............nerozumiem tomu. dík

    mattto Pozri príspevok
    aj teraz môže podnikať úplne každý a aj podniká, splatenie základného imania pri s.r.o. je iba vyhlásenie správcu vkladu, proste imaginárne peniaze

    čo sa týka vyššieho "levelu - vedieť ako podnikať", môžeš mať spoločnosť so základným imaním sto tisíc eur a aj tak môžeš byť neúspešný a mať nesplatené záväzky na každom kroku...

    základné imanie z pohľadu (ne)fungovania podnikania je úplne zbytočná položka a vo veľa vyspelých krajinách základné imanie ani neexistuje

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Ekonomka-SR Pozri príspevok
    ahojky,
    prosím Ta a čo znamená to vyhlásenie správcu vkladu. Teda keby som si chcela založiť s.r.o., tak len dám nejaký príslub, čo časom splatím to ZI..............nerozumiem tomu. dík
    máš dobrý nick v podstate áno, správca vkladu vyhlási, že bolo splatené ZI v zákonnom požadovanej výške. Keďže nemusí byť splatené na bankový účet a preukazovať sa výpisom z účtu, správca vkladu napíše jeden papier, preto min. výška ZI nemá zmysel

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    fíha, už som počula o tom, že nemusíš vložiť žiaden vklad a založia s.r.o., ale nechcelo sa mi tomu veriť. Veď aj vo výpise v obchodnom registri je v položke ZI uvedený rozsah splatenia. Takže keby ja som chcela spoločnosť napr. Ekonomka s.r.o., tak nemusím nič vložiť ani nič preukázať a založia mi s.r.o.?

    mattto Pozri príspevok
    máš dobrý nick v podstate áno, správca vkladu vyhlási, že bolo splatené ZI v zákonnom požadovanej výške. Keďže nemusí byť splatené na bankový účet a preukazovať sa výpisom z účtu, správca vkladu napíše jeden papier, preto min. výška ZI nemá zmysel

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Ekonomka-SR Pozri príspevok
    fíha, už som počula o tom, že nemusíš vložiť žiaden vklad a založia s.r.o., ale nechcelo sa mi tomu veriť. Veď aj vo výpise v obchodnom registri je v položke ZI uvedený rozsah splatenia. Takže keby ja som chcela spoločnosť napr. Ekonomka s.r.o., tak nemusím nič vložiť ani nič preukázať a založia mi s.r.o.?
    nie oni, ale ty si založíš a áno OR zapíše spoločnosť, ak sú splnené ostatné náležitosti. Obchodný register zapíše rozsah splatenia ZI práve na základe toho papiera - vyhlásenie správcu vkladu, nemusíš preukazovať výpisom z účtu

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Podľa môjho osobného názoru, že ten čo s takýmto návrhom prišiel, zrejme si potreboval splniť len nejaký bod, pretože samotné zníženie ZI na 1.- Euro vôbec nikomu nepomôže. Mne osobne sa nezdá, že takúto sro si môže dovoliť viac podnikateľov založiť, pretože samotné náklady na založenie eseročky pre človeka, ktorý má vážny záujem začať podnikať ani pri výške ZI vo výške 5 000.- Eur vôbec nie je vysoká. Listiny a dokumeny budú stále rovnaké, pokiaľ sa nezmení zákon o obchodnom registri.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.