Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alena litvakova Pozri príspevok
    Dakujem za kazdu radu uz vopred
    Opuch je výsledkom hromadenia tekutiny prenikajúcej z ciev do poškodeného tkaniva. Jeho tvorbu a lokalizáciu podmieňuje množstvo fyzikálnych parametrov, najmä hydrostatický tlak, onkotický tlak bielkovín v krvných cievach, koncentrácia elektrolytov, predovšetkým sodíka, i správanie cievnej steny a lymfatických ciev, ktorými odteká časť medzibunkovej tekutiny. Vzájomným pôsobením týchto faktorov sa opuchy vytvárajú najčastejšie na dolných končatinách. Dôvodom vzniku opuchu viečok sú predovšetkým zápaly spojiviek, znížená činnosť štítnej žľazy, choroby obličiek a alergické stavy. Jedine bolestivý a začervenaný opuch viečok pri zápaloch spojiviek je pomerne ľahko odhaliteľný a liečiteľný, pretože má zápalový pôvod. Pôvod v ostatných prípadoch sa odhalí pri internom, endokrinologickom alebo inom špeciálnom vyšetrení. Pri srdcových, pečeňových, neurologických chorobách a niektorých chorobách látkovej premeny opúchajú viečka až po opuchoch nôh a brucha. Zriedkavou príčinou opuchov sú poruchy kapilárnej priepustnosti a lymfatickej drenáže, ktoré sú najťažšie diagnostikovateľné. Príčina opuchov môže byť i kombinovaná, čiže podmienená viacerými činiteľmi. V malom percente prípadov sa však nepodarí jednoznačne označiť príčinu. Niekedy napríklad možno pozorovať závislosť vzniku opuchov od menštruačného cyklu, takže sa predpokladajú hormonálne vplyvy, pričom endokrinologické a gynekologické vyšetrenia sú negatívne. Ak niečo bráni jednoznačnému stanoveniu diagnózy, vyšetrenie sa opakuje v určitých časových intervaloch.

    INTERNISTA Doc. MUDr. MARIAN BÁTOVSKÝ, CSc.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Darina1234, danushka, Dav, IVETA N, promont maja
    5

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ... skús dať na 5 min 2 veľké lyžice do mrazáku a potom si ich položiť na opuchnuté viečka... pomáha aj sáčok vylúhovaného čierneho čaju - vychladený nie horúci...
    Myslím si však, či nejde i o poruchu štítnej žľazy, takže pomohlo by, keby sa vylúčili rôzne iné ochorenia......

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ja si pomaham taktiez cajovou lyzickou z mraznicky, ide vsak len o zmiernenie . neriesi to problem

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    V prípade opuchov je nutné vyšetrenie,ale veľmi často sa jedná o problém genetický alebo výlučne estetický.Je to častý a ťažko riešiteľný problém,z našich procedúr doporučujeme kvalitné lymfatické masáže tváre a okolia očí pravideľne prípadne špeciálne očné masáže s prípravkami na toto určenými,je možné absolvovať radiofrekvenčné ošetrenie okolia očí.Vždy je to ale na pravideľné ošetrovanie dlhodobe.Z domácich medicín sa dajú zmysluplne využiť použité vrecuška čierneho čaju-položiť na oči v rámci ranného prebudzania sa.
    Darina1234 Pozri príspevok
    Ja si pomaham taktiez cajovou lyzickou z mraznicky, ide vsak len o zmiernenie . neriesi to problem

    Dakujem Darinka,budem to skusat vsetko dobre a pekny den
    Dakujem za velmi poucnu a obsirnu odpoved, posledujem to a pripadne budem urcite uvazovat v buducnosti aj nad niektorymi vysetreniami . Pekny den s pozdravom ostava Alena

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    ja som si na sebe všimla že keď priberiem napr. 5 kg /na 65/ tak tiež mám škaredé vačky pod očami, no keď sa mi podarí zhodiť, tak aj vačky zmiznú..
    Dakujem aj tento prispevok ma velmi zaujal a urcite stoji za dobre uvazenie...pekny den s pozdravom ostava alena

    halluska je offline (nepripojený) halluska

    halluska
    Na opuchnute viecka a unavene oci je dobre prikladat tampony namocene v nevadzovej kvetinovej vode - pozri eshop.natureal.sk, kde ju predavaju..

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    je tu sice par odpovedi-ale musim sa poradit:

    do rana mi velmi napuchli oci-su uplne malicke,spodne viecka naliate a pokrcene-stalo sa mi to zu aj vcera rano a min,tyzden raz.
    nie je to normalne.mam pocit ze nemozem oci poriadne otvorit a pri zmurkani ma to boli-hlavne lave viecko.
    vyzeram jak bernardim ...mam sa bat?
    mozem to mat z nadvahy,aleb srdca?
    pravdepodobne budem musiet behnut k lekarke,ale aj ak ma dakde posle,,vybavim to zu az po sviatkoch,tak chcem aspon vediet,ci s tymto mate skusenosti....
    vsak mne sa zda ze take oci ml moj otec pred poazkou :-O

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.