Zavrieť

Porady

odovzdanie bytu po skonceni najmu

Prenajimatel bytu sa vyhyba jeho prevzatiu po ridnom skonceni najomnej zmluvy na dobu urcitu, zrejme caka ze sa automaticky zmluva obnovi mojim dalsim uzivanim tak ako vravi zakon (cislo neviem, nieje teraz podstatne). Co je pre pripadny sudny proces dostacujuce ako dokaz ze byt som po uplynuti doby na ktoru bola uzatvorena zmluva neuzival? ze som do neho doslova nepachol? kluce mam ale nemam ich komu odovzdat, podotykam, prenajimatel je firma sro. Dakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    napíš prenajímateľovi doporučený list, že nemieniš predlžiť nájomnú zmluvu, že táto zaniká uplynutím doby, na ktorú bola uzavretá, že k tomuto dátumu bude byt vyprataný a kľúč si môžu u teba vyzdvihnúť (necháš im novú adresu, alebo t.č.), odfoť si stavy meračov (vodomer, plynomer, elektromer) poprípade im môžeš zaslať aj ten kľúč.

    Urob to poriadne, aby ťa po čase nenaháňali, že im dlhuješ nájomné a platby za služby za mesiace, kedy si tam už nebýval

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Spíš si odovzdávajúci protokol o stave médií a prizvi tam svedkov, ktorí sa podpíšu v odovzádvajúcom protokole. Oznám prenajímateľovi písomne, že v zmysle nájomnej zmluvy končíš prenájom bytu a kľúče mu pošli poštou doporučene.
    Pofoť si prípadne prenajaté priestory pri konci nájmu.

    fedorino je offline (nepripojený) fedorino

    fedorino
    je mozne kluc zasielat postou? peniaze zaslane v obalke napriklad sa nepocituaju ako zaslane.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A kde ho chceš hľadať?
    Prečo by si mu mal zasielať peniaze v obálke? Však hádam máte dojednané platobné podmienky a spôsob platby v nájomnej zmluve. Pošli mu ich šekom, poštou.

    fedorino je offline (nepripojený) fedorino

    fedorino
    ja pisem o klucoch, peniaze by mal vratit on mne, kedze dostal bytne aj kauciu a tu by mi mal vrati, ja chcem vediet, ci je mozne a pravne v poriadku zasielat klucev obalke alebo baliku.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    pisomne mu oznam, ze najom zanika uplynutim doby, na ktoru bol najom uzavrety a nakolko nemienis prenajatu vec uzivat aj nadalej, vyzyvas ho na prevzatie bytu, ktore sa uskutocni v byte samom v urcity den a urcity cas... ak nepride, je to uz jeho problem...

    odovzdanie bytu po skonceni najmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.