Zavrieť

Porady

manželská kríza?

Dobrý deň, moja otázka bude trochu obšírna, nakoľko musím začať trochu zo široka. S manželom sme spolu už 18 rokov, pred 2 rokmi som mu prišla na neveru s mužmi. Zapieral a tvrdil, že on nič také nerobil... Ako tak sme spolu žili, s veľkými problémami, ale pred 3 mesiacmi mi povedal, že sa rozídeme, zbalil si kufre a odišiel k matke. Asi mesiac mi volával, písal sms-ky a žiadal ma o peniaze a potom už ani tie nechcel. Ja som ho ignorovala. Napísal mi 3 listy, v ktorých sa pýtal, či má ešte malinkú nádej, že sa vráti ku mne. A teraz tá otázka: Je normálne, aby po troch mesiacoch ignorácie z mojej strany by som sa s ním normálne začala baviť, vysvetlili by sme si určité veci a občas by u mňa prespal? Nie je to z jeho strany iba vypočítavosť? Ďakujem za odpovede. Daniela
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pýtaš sa, či je normálne po 3 mesiacoch ignorácie obnoviť komunikáciu s manželom.
A prečo by nebolo? Potrebovala si proste čas predýchať jeho odchod, premýšľať, zvažovať... a ten je u každého iný. Aj ľudia sú každý iní... Určite nie je ľahké stráviť to, čo spravil Tvoj manžel /sama vlastne nevieš, či išlo z jeho strany o platonickú lásku, alebo naozaj prišlo ak nevere/. Váhaš, ako ďalej, to znamená, že nie si rozhodnutá a nezavrhuješ možnosť dať mu šancu. My sme s Tvojím manželom nežili, ani s ním nemáme dieťa. Len Ty sama môžeš zvážiť, čo Ti Váš vzťah dal, a čo vzal. Určite to za rozhovor s ním stojí. Ujasni si, čo od života s ním/či bez neho očakávaš. Vezmi si papier, pero a napíš si klady a zápory Vašej spoločnej budúcnosti, prečo by si s ním chcela zostať a prečo nie. Možno to vyznie smiešne, ale keď máš jedným slovom takto sformulovať dôvody za a proti, vôbec to nebude jednoduché. A možno Ťa výsledok prekvapí, lebo matematika nepustí - čoho bude viac, to preváži. Podčiarkni, sčítaj a uvidíš... A možno Ti napriek tomu srdce bude hovoriť inak...

A ak sa naozaj chce vrátiť k Tebe/Vám, nech spraví to isté a papiere si vymeňte či porovnajte... uvidíte, čo od seba navzájom očakávate a či sa Vaše očakávania niekde stretnú.
Napokon, nie ste najmladší. A aj tento fakt hrá dôležitú rolu. Či si dokážeš/te predstaviť zvyšok života po boku toho druhého, či si budete oporou, ak príde skutočná staroba či choroba, alebo dáš/dáte radšej prednosť samote či vidine iného partnera/partnerky...

Mala som kolegyňu asi v Tvojom veku. Bola celé roky rozvedená, sama vychovala dve deti a keď si v zrelom veku našla priateľa, ktorý ju po niekoľkoročnom vzťahu opustil, hoci životom skúšaná a zocelená, nedokázala to uniesť a psychicky sa zrútila. Nikdy by som to nebola na ňu povedala - ale bola hospitalizovaná na psychiatrii, lebo jej ochorela duša a nedokázala si sama pomôcť, ani jej dospelé deti to nedokázali - pomôcť svojej mame. Keď som ju bola navštíviť v nemocnici, bola už vyrovnaná /zrejme aj pod vplyvom liekov/, no našťastie dostala sa zakrátko z toho. Vrátila sa do práce, a fyzická práca v záhrade, ktorú milovala, ju postavila na nohy... Dnes je opäť v pohode a teší sa z vnúčat. Aj takto môže s človekom zamávať rozchod s blízkou osobou. Želám Ti, aby si sa rozhodla správne a svoje rozhodnutie nikdy neoľutovala...

Nemôžem si pomôcť, ale Tvoj nick mi nápadne pripomína Penelope , manželku Odysea, ktorá naňho čakala 10 rokov, kým sa jej vráti z Trójskej vojny... Tvoj muž sa chce vrátiť, a je len na Tebe, ako sa rozhodneš...
Naposledy upravil Oliwa : 06.06.12 at 13:48
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať