Zavrieť

Porady

ODŠŤAVUJEME - LEN RECEPTY

Keďže začína sezóna, mohli by sme sa podeliť o domáce odskúšané recepty pre odšťavovače. Zaujímavé sú recepty s bylinkami, kto má odskúšané a tiež netradičné zmesi živých džúsov a výroba orechových a semienkových mliek.
Prosím zdržte sa diskusií o odšťavovačoch. Na tie sú už založené minimálne dve témy, v ktorých je možné rozoberať odšťavovače.
Mám rada klasiku: Paradajka, uhorka, paprika a kôpor. Ráno je upokojujúca na žalúdok napr. šťava zo surového zemiaka a 1 paradajky. Drobec má rád mrkvovo hruškový s troškou zázvoru. Príp. mrkvovo-makové mlieko (namočený mak sa odšťaavuje spolu s mrkvou) - pozor, asi nie je vhodný pre všetky typy odšťavovačov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    hlavne ale je,nech uz je to cokolvek,ze zelenina a ovocie sa zasadne nema kombinovat.
    jedina mozna takato kombinacia je jablko-mrkva.
    a pokial viem,uz je tu podobna tema,len neviem presny nazov.
    inak,hubata ma pravdu,jablkova stava-na jeden pohar potrebujem cca 6 jablk a okrem toho ju treba precedit,pretoze ten vrch-peny,je vraj skodliva.je to uz skratka ine,ako ked sa zje cele jablko.
    bettylou mne z jablka opuchnú pery, ale šťavu môžem

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Tá kombinácia je, že mrkva sa môže kombinovať aj s akýmkoľvek ovocím a jablko s rôznou zeleninou.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Neviem čo je zdravé v júni na tejto odšťavenej kombinácii z éčkových produktov našich hyperbordelov. Tvoja rodina a hlavne to malé dieťa by v tejto dobe malo byť prepchaté zeleným šalátom, zelenou cibuľkou, reďkovkou, rebarborou, jahodami, čerešňami, ríbezľami z domácej úrody ale tým spôsobom že zeleninu a ovocie KÚŠETE a nie pijete.

    O 2-3 roky sem dáš tému "moje dieťa odmieta jesť ovocie a zeleninu" a predsa som mu od malička odšťavovala ...... V bežnom živote nepijeme odšťavenú mrkvu v škôlke, školskej jedálni alebo v robote. To nie je reálne. Jedine v podobe éčkových 100 %-ných džúsov, ktoré sú niekoľko rokov zavreté v hliníkovej škatuli. A skús si urobiť džús na jeseň čo len do pohára a zistíš že na jeden pohár potrebuješ pomaly 1 kg jabĺk. Takže aké sú to "100 %-né džusy"?. No predsa aromatizované, prifarbované zasa len éčkami.
    Aj pri propagovaní zdravej výživy niekedy chýba zdravý úsudok ..............
    Naposledy upravil hubatá : 02.06.12 at 06:38

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    neblbni Hubatá, nám zreje zemolez a medovka, tak to odšťavujem. u nás to, čo si vymenovala tak o mesiac. haha. tan príklad s paradajkami bol na leto. myslím dopredu nie pozadu. Táto téma je pre tých čo odšťavujú doma a majú odšťavovače.
    A netrep čím kŕmim svoje dieťa, bo som nepostrehla, že by si u nás mala kameru.
    Keď nemáš čo povedať k veci, založ si tému o škodlivosti čersdtvých štiav z Tesca a nemrníkuj to tu.

    ODŠŤAVUJEME - LEN RECEPTY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.