Zavrieť

Porady

Platba komunalneho odpadu

Kde mam platit komunalny odpad, ked trvaly pobyt mam nahlaseny pri matke v inom meste a nechcem ho ani menit a zaroven mam nehnutelnost (byt) v Liptovskom Mikulasi, kde ale nebyvam cely rok a ani nemam zahlaseny prechodny pobyt.
Dakujem za odpoved Lena
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  verkaz je offline (nepripojený) verkaz

  verkaz
  Platiť by si mala tam, kde tento odpad tvoríš. Len v tom prípade by si si mala nahlásiť prechodný pobyt. Ak platíš za odpad pri mame, tak si choď pre potvrdenie, že tam platíš a toto potvrdenie zanes na MsÚ v L. Mikuláši ako doklad, že sa v byte nezdržiavaš a tena netvoríš odpad.

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  ak niekto v tom tvojom byte býva (je nahlásený) - tak to je poriešené - ty si zaplatíš v mieste svojho bydliska a on tiež - v LM.
  Ak tam nie je nikto prihlásený na pobyt - treba mrknúť do VZN mesta LM - že ako to majú ošetrené . Asi ti predpíšu platbu .. u nás sa potom dá vybaviť zľava - ale ako je vyššie písané - treba doložiť, že platíš "doma"

  Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

  Ľubomír
  verkaz Pozri príspevok
  Platiť by si mala tam, kde tento odpad tvoríš. Len v tom prípade by si si mala nahlásiť prechodný pobyt. Ak platíš za odpad pri mame, tak si choď pre potvrdenie, že tam platíš a toto potvrdenie zanes na MsÚ v L. Mikuláši ako doklad, že sa v byte nezdržiavaš a tena netvoríš odpad.
  No neviem, čí je to také jednoduché. Teda aspoň v PP je to takmer neriešiteľný problém, Ja platím za odpad roky aj za deti, ktoré bývajú v zahraničí. Pre popradský magistrát je doklad o zaplatení smetí, mest. policie a iných služieb zdrap papiera. Vyžadujú potvrdenie o TPP, aj keď v EU nie je povinnosť pracovať a pracovnú zmluvu, ktorá obsahuje osobné údaje, čo je tiež protizákonné. Magistrát chce aby som im zrušil tvalý pobyt. To ja nechcem. Oni im chcú "zariadiť" trvalý pobyt na magistráte aby mohli poberať podielové dane od štátu. Takto mestá vykrádajú št. rozpočet. Nie sme jediní takto "postihnutí". V mojom okolí poznám štyri rodiny, ktoré takto bezúspešne bojujú za svoju pravdu. Čo už viac potrebuje mestský úrad ako je úradna listina z GB. Myslím si, že porušujú aj zákon o uzavaní dokladov a listín z iných štátov EU. Je to boj s veternými mlynmi.

  adelakle je offline (nepripojený) adelakle

  adelakle
  Mozem sa opytat, ako je to, ked musim platit za komunalny odpad aj ked trvaly pobyt je niekde uplne inde, ide len o pozemok v obci, ktory sa nevyuziva, napriek tomu nam chodi sek na poplatok za komunalny odpad? Musime to platit aj tak?

  draik je offline (nepripojený) draik

  draik
  Odpoveď nájdete vo Všeobecne záväznom nariadení obce, kde sú ustanovené aj prípadné úľavy.

  Platba komunalneho odpadu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.