Zavrieť

Porady

router TP -LINK

Ahojte, kúpila som si router, starý už vypovedal. V zadu je pripojenie na 4 PC po kábli a má WIFI. Po kábli internet funguje v pohode, na jednom notebooku funguje wifi (windows 7) - bez problémov, ALE na druhom notebooku (windows 7) wifi nefunguje internet - je tam žltý trojuholník. Mapa siete ukazuje červený krížik medzi routrom a internetom. V nadstaveniach v porovnaní s inými počítačmi je tak isto nadstavený - automaticky prideliť... Práve tento notebook by som chcela, aby fungoval. Vie niekto poradiť? Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  thriler1011 je offline (nepripojený) thriler1011

  thriler1011
  Ked nenapises okolnosti tazko pomoct. S tohto vela neusudime. Kludne to moze byt aj poskodeny alebo chybajuci driver. Alebo nieco ine.

  daary je offline (nepripojený) daary

  daary
  Po kábli ide internet normálne. Ale som zistila, že cez wifi mi ide takto (čo nie je podľa mňa normálne): je žltý trojuholník na signále vpravo dolu. dám sa do nastavení vTCP4 na určité čísla (162.198...atď). Dám OK, čakám. Načítava sa, znova je žltý trojuholník. Znova idem do nastavení vTCP4, dám automatické pridelenie...(ako bolo pôvodne), čakám. Potom nabehne internet po wifi. Ak vypnejm notebook a zapnem - znova to musím tak isto urobiť. Nemajú sa zadať nejaké čísla v nadstavenich v routry?

  Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

  Vlado40
  Zmeň si v nastavení pripojenia bezdrôtovej siete nastavenie v TCP4 na auto.Získať IP adresu automaticky.Skús preinštalovať driver na wifi kartu.Daj sem typ NTB.

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Nie. Pokiaľ nastavíš v NB všetko na automaticky (Získať adresu IP automaticky, Získať bránu DNS automaticky), ten by mal prijať IP adresu, ktorú ponúka TP-Link. Pokiaľ sa pripájaš a máš sieť zabezpečenú WPA2, pri prihlasovaní k sieti NB musíš vyhľadať svoju sieť (jej názov), kliknúť na a pripojiť. Bude vyžadovať heslo (to je uložené v routeri v časti WLAN), zadáš a tiež určíš, aby toto pripojenie bolo preferované (Pripojiť automaticky, keď je sieť v dosahu)

  Router prideľuje IP adresy v rozsahu 162.198.x.1 - 100 (niekedy je to tak výrobne nastavené) - preto to automatické nastavenie.
  Potom sa by mal NB po zapnutí automaticky pripojiť k tvojej sieti.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.