Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva - podľa akého zákona mám postupovať?

Dobrý deň,
Mám v prenájme od mestského podniku nebytové priestory na podnikanie o rozlohe 100m štvorcových a keďže mi stačí 60 metrov, 40 som sa rozhodla dať do prenájmu ďalšiemu podnikateľovi. Súhlas od mestského podniku mám, čiže ich môžem ďalej prenajať. Potrebujem vypísať zmluvu o podnájme a neviem, na základe akého zákona - čo mám uviesť. Viete mi poradiť? Priestory sú mestské, ktoré im spravuje mestský podnik.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vvega je offline (nepripojený) vvega

    vvega
    Jáj a ešte - či na túto činnosť musím mať aj živnosť na prenájom nehnuteľností? Asi hej, ale fakt neviem...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakolko ide o transakciu medzi dvoma podnikatelmi, tak sa budes riadit Obchodnym zakonnikom. Tam mas k najmu vsetko potrebne uvedene.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    profesional Pozri príspevok
    Nakolko ide o transakciu medzi dvoma podnikatelmi, tak sa budes riadit Obchodnym zakonnikom. Tam mas k najmu vsetko potrebne uvedene.

    ktoré ustanovenia obchodného zákonníka obsahujú nájom nehnuteľnosti?

    vvega pozri si zákon č. 116/1990 Zb. a zák. č. 40/1964 Zb.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vid. co je napisane hned v uvode Obchodneho zakonnika - ak nieco Obchodny zakonnik nieco neupravuje, pouziju sa subsidiarne ustanovenia Obcianskeho zakonnika. Dufal som, ze si sa docital az po druhy paragraf.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Zákon 116/1990 z.z. o nájme a podnájme nebytových priestorov a Občiansky zákonník. tam si nájdi nájme všetko. A vychádzaj so Zmluvy o nájme, ktorú máš uzatvorenú s mestským podnikom.
    Musíš v zmluve citovať aj súhlas vlastníka NP.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    profesional Pozri príspevok
    Vid. co je napisane hned v uvode Obchodneho zakonnika - ak nieco Obchodny zakonnik nieco neupravuje, pouziju sa subsidiarne ustanovenia Obcianskeho zakonnika. Dufal som, ze si sa docital az po druhy paragraf.
    aha, takže miesto toho, aby si rovno napísal občiansky zákonník (116/90 si "zabudol") napísal si obchodný zákonník, ktorý odkazuje na občiansky? skôr sa mi zdá pravdivejšia verzia, že o tom veľa nevieš, skús sa opýtať svojho koncipienta

    Nájomná zmluva - podľa akého zákona mám postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.