Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry platobnou kartou - doklad o úhrade "Príjem na účet"?

Ahoj poraďáci,

prosím Vás o radu bola som nakúpiť tovar a u dodávateľa som faktúru za tovar platila platobnou kartou. Dodávateľ mi dal faktúru, vytlačil doklad z pos terminálu o úhrade kartou a vytlačil mi doklad
"Príjem na účet" stretol sa niekto s takýmto dokladom? Podľa mňa mi mal dodávateľ vystaviť doklad z ERP. Ako mám postupovať, prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Na faktúre je to len len informácia že ste to zaplatili z účtu , blok ERP by bol ak by ste faktúru zaplatili v hotovosti . Vy máte doklad faktúru a u Vás to bude výdavok cez banku.

    ADA je offline (nepripojený) ADA

    ADA
    Podľa zákona ak eviduje niekto úhradu faktúry aj platba bankokartou je príjem peňazí a má byť zaevidovaná v pokladni z 0 DPH. Ide o to, že som dostala doklad o úhrade cez terminál to je O.K. a doklad Príjem na účet vyzerá to presne ako príjmový pokladničný doklad len sa to volá Príjem na účet. U ostatných dodávateľov odstanem faktúru, lístok z terminálu, a doklad z ERP - položka úhrada FA s 0 DPH. Jedná sa mi o to, či ste niekno vôbec taký doklad ako je Príjem na účet od niekoho dostali.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ADA Pozri príspevok
    Podľa zákona ak eviduje niekto úhradu faktúry aj platba bankokartou je príjem peňazí a má byť zaevidovaná v pokladni z 0 DPH. Ide o to, že som dostala doklad o úhrade cez terminál to je O.K. a doklad Príjem na účet vyzerá to presne ako príjmový pokladničný doklad len sa to volá Príjem na účet. U ostatných dodávateľov odstanem faktúru, lístok z terminálu, a doklad z ERP - položka úhrada FA s 0 DPH. Jedná sa mi o to, či ste niekno vôbec taký doklad ako je Príjem na účet od niekoho dostali.
    Ja osobne som sa s takým tlačivom nestrela "príjem na účet ". Ak daná firma predáva tovar jej povinnosťou je tržby evidovať cez ERP, ako aj úhradu FA za predaj tovaru v hotovosti , alebo platbu platobnou kartou .

    h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania
    služby na predajnom mieste v hotovosti alebo
    inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi
    hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami
    alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
    tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj
    platba prijatá ako preddavok,

    Mali ste sa obrátiť na predajcu a dohodnúť sa s ním .Vám jednoducho doklad z ERP chýba .Vy ale doklad o úhrade cez terminál máte , máte bankový výpis, z ktorého už by malo byť zrejmé, že platba odišla .Problém vidím na strane predajcu nedodržal zákon a konkrétne § 8 odst.1

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ahojte

    mne dal šef fakturu kt. hradil zo súkromného učtu
    ako doklad o uhrade mu nedali doklad z erp!!!!!!! len ten listoček že to bolo platené kartou (čo je pre mna uplne zbytočné)
    len sa chcem uistit ked tam budem volat oni mi musia dat aj doklad z erp však?
    ak by mi nahodou nedali ako postupovat? mam napísat prehlasenie že to zamestnanec uhradil ale nama doklad a na základe toho zaučtovať?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    alusa783 Pozri príspevok
    ahojte

    mne dal šef fakturu kt. hradil zo súkromného učtu
    ako doklad o uhrade mu nedali doklad z erp!!!!!!! len ten listoček že to bolo platené kartou (čo je pre mna uplne zbytočné)
    len sa chcem uistit ked tam budem volat oni mi musia dat aj doklad z erp však?
    ak by mi nahodou nedali ako postupovat? mam napísat prehlasenie že to zamestnanec uhradil ale nama doklad a na základe toho zaučtovať?
    Akože nemá doklad? Veď keď to platil platobnou kartou, tak to išlo z banky. Nie? Tak faktúru priloží k bank. výpisu a hotovo. Ale ak platil zo súkr. účtu, tak kópiu tohto výpisu priloží k faktúre.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    no neni zlý napad ale pochybujem že mi bude ochotný dat svoj výpis zo súkromého učtu....
    firma kde sa uhradazala faktura cez terminál kartou mi je predsa povinná dat doklad z erp nie?
    aspon pri iných firmách mi ho vždy dali či? (tak ako sa píše v 3 príspevku)
    nikde neviem v zákon kde sa to píše...

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    no volala som tam a povedal mi musí stačit to čo mi dal - fakturu a ten ustrižok z terminálu...
    viete mi poradit čo robit ak mi šef nedá vypis zo súkromného učtu?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Však to zaúčtuj takto, ako to máš. Máš faktúru, a ako doklad o úhrade poslúži ten ústrižok z terminálu.
    Na výdavkový dáš poznámku: hradené z osobného účtu konateľa.
    Mária Mojžišová
    Dobrý večer.Prosím poraďte. SZČO účtujúci v JU kúpil elektrocentrálu za 1175 EU, k tomu kanister a olej, spolu 1190 Eur. Túto chce zaradiť do OM. Platba cez terminál. Doniesol bloček z ERP a k tomu pripnutý doklad o úhrade za materiál platobnou kartou. Mňa by zaujímalo či máme žiadať dodávateľa, aby vystavil na tento materiál aj faktúru, alebo stačí len ten bloček z ERP a k tomu potvrdenka z terminálu. Ďakujem za každú radu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Mária Mojžišová Pozri príspevok
    Dobrý večer.Prosím poraďte. SZČO účtujúci v JU kúpil elektrocentrálu za 1175 EU, k tomu kanister a olej, spolu 1190 Eur. Túto chce zaradiť do OM. Platba cez terminál. Doniesol bloček z ERP a k tomu pripnutý doklad o úhrade za materiál platobnou kartou. Mňa by zaujímalo či máme žiadať dodávateľa, aby vystavil na tento materiál aj faktúru, alebo stačí len ten bloček z ERP a k tomu potvrdenka z terminálu. Ďakujem za každú radu.
    doklad splňa všetky náležitosti daňového doklade? ak áno, firma mu určite nedá žiadnu faktúru, možno DL.....
    Mária Mojžišová
    Áno doklad spĺňa všetky náležitosti. Tak potom požiadam ešte o ten dodací list. Ďakujem za usmernenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.