Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky v Nemecku

Som nezamestnaná, mám dve dcéry. Staršia z prvého manželstva a mladšia z druhého. Manžel má možnosť pracovať v Nemecku. Počula som, že by tam mohol dostať aj rodinné prídavky. Zaujíma ma, aká je výška prídavkov v Nemecku, aké podmienky treba splniť a hlavne či ich môže dostať aj na staršiu dcéru. A pravdaže aj kedy a ako začať s vybavovaním. Ja s deťmi zatiaľ ostávam na Slovensku.

Ďakujem za každú dobrú radu.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Detské prídavky sú určené pre všetky deti do 18 rokov. Deťom, ktoré sa ďalej vzdelávajú sa tento príspevok vypláca so 27. roka životy a pre deti bez pracovného miesta do 21 rokov. Pre postihnuté deti, ktoré sa nevedia samé o seba postarať, nie sú stanovené vekové hranice. Výška detských prídavkov je odstupňovaná podľa počtu detí. Pre prvé, druhé a tretie dieťa sa vypláca mesačne154 € , pre štvrté a ďalšie deti 179 € mesačne. Detské prídavky sa spravidla vyplácajú vtedy, keď má žiadateľ bydlisko alebo zvyčajné miesto pobytu v Nemecku.
http://www.eures.sk/zivotne-a-pracov...187-1.html#5_5

http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_sk.htm
https://www.google.sk/search?q=rodin...w=1366&bih=565
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

andreika Pozri príspevok
No ja by som do žiadnych podvodov nešla. Ale ak je to legálne možné, tak by sme boli hlúpy, keby sme to nevybavili. Preto chcem dopredu vedieť na čom som. Ja s deťmi tam ísť nechcem, aspoň nie hneď. Ale pri rozhodovaní čo ďalej, môže zavážiť aj toto. Dozvedela som sa to náhodou a v prvom momente som to zamietla ako blbosť. Ale nedalo mi to a nejaké informácie som k tomu už našla. Škoda, že neviem nemecky, išlo by mi to rýchlejšie.
dosť som toho našla tu: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=sk&catId=863
Myslíte, že je to podvodná stránka?
Nemecku stranku o rod.pridavkoch som nenasla,ale pozri si tuto stranku,kde je podrobne rozpisane o rod.pridavkoch v Rakusku.Nakolko sme v EU,malo by Nemecko tiez dodrziavat nariadenie EP,nie? Tlaciva na stiahnutie ti sice nepomozu,tie su pre AT,ale to vysvetlenie ti moze pomoct aj pre DE. Mas tam aj linky. Ak nevies po nemecky, ci anglicky, nainstaluj si do svojho prehladavaca nejaky translator, ten ti prelozi cele stranky
http://www.opatrovanie-rakusko.sk/op...dinne-pridavky

...nárok na priznanie rodinných dávok sa posudzuje podľa NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia (zmenené a doplnené o NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 988/2009) a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 987/2009, ktorým sa stanovuje postup pri vykonávaní nariadenia (ES) č. 883/2004.
...
3 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Pozerala som už na nete, ale nenašla som informáciu, či nevlastné dieťa je považované za rodinného príslušníka. A nie je mi jasné, či budem poberať na Slovensku a Nemecko by doplácalo, alebo iba manžel v Nemecku. Potrebujeme čo najviac informácií, lebo nie je ľahké ostať sama a všetko zvládať. Musí sa to aspon finančne "oplatiť", keď už sa má rodina trápiť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreika Pozri príspevok
Pozerala som už na nete, ale nenašla som informáciu, či nevlastné dieťa je považované za rodinného príslušníka. A nie je mi jasné, či budem poberať na Slovensku a Nemecko by doplácalo, alebo iba manžel v Nemecku. Potrebujeme čo najviac informácií, lebo nie je ľahké ostať sama a všetko zvládať. Musí sa to aspon finančne "oplatiť", keď už sa má rodina trápiť.
prepáč, ale myslím že to nie je také jednoduché ako sa to tebe zdá.... ak to nie je tajné čo by tam mal muž robiť a pre koho pre nemca?
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Robiť by mal vo výrobe a pre "nemca". Ale ani to zatiaľ nie je stopercentné, ešte nemá pokope všetky papiere. A že to nebude ľahké ani jednoduché mi je jasné. Ja by som bola najradšej keby bol doma. Ale doba je ťažká...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreika Pozri príspevok
Robiť by mal vo výrobe a pre "nemca". Ale ani to zatiaľ nie je stopercentné, ešte nemá pokope všetky papiere. A že to nebude ľahké ani jednoduché mi je jasné. Ja by som bola najradšej keby bol doma. Ale doba je ťažká...
viem, mám tam muža ak bude robiť pre nemca snád to bude výhoda že bude mať skôr papiera na "poriadku" ako ked makáš pre cudzinca ....
Naposledy upravil lujza.j : 07.06.12 at 20:13
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Dievce ďakujem. Ale stále som sa nedozvedela ako je to s "nevlastným" dieťaťom. Nikto nemal taký prípad?
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

toto by aj mna zaujimalo, dnes je kopa rodin kde su deti moje, tvoje aj naše
Inak, zaujímavé by možno bolo aj to, aké sú daňové úľavy na deti v Nemecku. Vie niekto?
Naposledy upravil hena22 : 08.06.12 at 07:24
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Takže zatiaľ som zistila toto, dúfam, že informácie sú v poriadku:
- manžel môže poberať prídavky aj na nevlastné dieťa, pokiaľ s ním žije v spoločnej domácnosti
- rodinné prídavky v Nemecku sú 184 € (na +. a 2. dieťa, na ďalšie deti sa mierne zvyšujú)
- na Slovensku nebudú vyplácať nič, RP pozastavia
- nie je jednoduché dať dokopy všetky potrebné papiere, takže nejaký čas (niekoľko mesiacov) budeme bez RP
- pre rodiny s deťmi sú v Nemecku aj nejaké daňové úľavy, ale je to veľmi komplikované na pochopenie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreika Pozri príspevok
Takže zatiaľ som zistila toto, dúfam, že informácie sú v poriadku:
- manžel môže poberať prídavky aj na nevlastné dieťa, pokiaľ s ním žije v spoločnej domácnosti
- rodinné prídavky v Nemecku sú 184 € (na +. a 2. dieťa, na ďalšie deti sa mierne zvyšujú)
- na Slovensku nebudú vyplácať nič, RP pozastavia
- nie je jednoduché dať dokopy všetky potrebné papiere, takže nejaký čas (niekoľko mesiacov) budeme bez RP
- pre rodiny s deťmi sú v Nemecku aj nejaké daňové úľavy, ale je to veľmi komplikované na pochopenie.
plánuješ vycestovať s nim?
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

zatiaľ nie, veď ja ani po nemecky neviem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no nemyslím, si že je to také easy, že manžel si pôjde robiť do Nemecka, a nemci samozrejme aby sa mal dobre tak mu šupsnú aj prídavky... ak by to bolo tak, tak už by to robilo xy Slovákov.... napr. rodiny čo pokúpili domy v Rakúskom pohraničí, ak sa prihlásia na trvalý pobyt môžu poberať prídavky... avšak musia sa trvale zdržiavať v Rakúsku, musia napr. prehlásiť potom aj auto čo nie je sranda, platiť PZP a iné poplatky v AT s tým spojené...

poznám aj prípad, kedy rodina žijúca na Slovensku, poberala takto prídavky z Nemecka na deti tak ako to plánujete vy... a po nejakom čase na to úrady v Nemecku prišli, a žiadali vrátiť prídavky späť... čo nebola potom sranda... keď mesačne sa inkasuje 180 € je síce fajn, ale potom vrátiť naraz 8000 € a modliť sa aby z toho nespravili trestný čin podvodu... (a žijeme na Slovensku skôr alebo neskôr sa dajaký dobrák čo to bonzne nájde...) ak by ste šli bývať do Nemecka bolo by to o inom, ale sociálne istoty sú spravidla len pre občanov tých štátov, kde sa občan nachádza...

tebe by sa asi tiež nepáčilo, ak by sa z tvojich daní prispievalo na deti cudzincov pracujúcich na Slovensku, a peniaze by sociálna poisťovňa posielala do ich materských štátov... ak na tie deti prispievať tak s tým, že si to neskôr u nás odpracujú:-)))
Naposledy upravil Ice dive : 09.06.12 at 19:06
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Je na to nejaký nový predpis (asi z roku 2010), že v rámci EU má právo dostávať zamestnanec najvýhodnejšie dávky. Jasné že nejaké podmienky treba splniť, muž tam musí byť zamestnaný a myslím viac ako 183 dni v roku sa aj zdržiavať na území Nemecka. Inak aj mne sa to zdá divné, ale čo zisťujem a googlim, zatiaľ to vyzerá, že to dostaneme aj keď s deťmi ostanem na Slovensku. Ale stále tomu nejako rozumovo odmietam uveriť, preto sa pýtam aj tu na porade.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tiež mi to vychádza, ako logické poberať ak by si bola v De, lebo takto by si nemec možno radšej našiel "mukla" ktorému by štát nemusel vyplácať nič navyše.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ice dive Pozri príspevok
no nemyslím, si že je to také easy, že manžel si pôjde robiť do Nemecka, a nemci samozrejme aby sa mal dobre tak mu šupsnú aj prídavky... ak by to bolo tak, tak už by to robilo xy Slovákov.... napr. rodiny čo pokúpili domy v Rakúskom pohraničí, ak sa prihlásia na trvalý pobyt môžu poberať prídavky... avšak musia sa trvale zdržiavať v Rakúsku, musia napr. prehlásiť potom aj auto čo nie je sranda, platiť PZP a iné poplatky v AT s tým spojené...

poznám aj prípad, kedy rodina žijúca na Slovensku, poberala takto prídavky z Nemecka na deti tak ako to plánujete vy... a po nejakom čase na to úrady v Nemecku prišli, a žiadali vrátiť prídavky späť... čo nebola potom sranda... keď mesačne sa inkasuje 180 € je síce fajn, ale potom vrátiť naraz 8000 € a modliť sa aby z toho nespravili trestný čin podvodu... (a žijeme na Slovensku skôr alebo neskôr sa dajaký dobrák čo to bonzne nájde...) ak by ste šli bývať do Nemecka bolo by to o inom, ale sociálne istoty sú spravidla len pre občanov tých štátov, kde sa občan nachádza...

tebe by sa asi tiež nepáčilo, ak by sa z tvojich daní prispievalo na deti cudzincov pracujúcich na Slovensku, a peniaze by sociálna poisťovňa posielala do ich materských štátov... ak na tie deti prispievať tak s tým, že si to neskôr u nás odpracujú:-)))
...k vyznacenemu.
Nemas celkom pravdu. Na to aby rodicia /cudzinci/poberali rod.pridavky v AT nemusia mat trvaly pobyt,ale staci ak tam jeden z rodicov pracuje a ma pobyt aj prechodny /adresa zamestnavatela/,aj ked deti v AT nebyvaju.
Minuly rok sa chystali nejake zmeny,lebo sa to dost zneuziva,ale zatial sa nic nezmenilo...
Predpokladam ze v Nemecku su zakony obdobne. /vies kolko v DE zije vseliakych turkov,albancov a podobnych "mnohopocetnch", zeny a deti maju doma a oni poberaju pridavky v DE? Vies si to predstavit, ze by to museli vracat?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
...k vyznacenemu.
Nemas celkom pravdu. Na to aby rodicia /cudzinci/poberali rod.pridavky v AT nemusia mat trvaly pobyt,ale staci ak tam jeden z rodicov pracuje a ma pobyt aj prechodny /adresa zamestnavatela/,aj ked deti v AT nebyvaju.
Minuly rok sa chystali nejake zmeny,lebo sa to dost zneuziva,ale zatial sa nic nezmenilo...
Predpokladam ze v Nemecku su zakony obdobne. /vies kolko v DE zije vseliakych turkov,albancov a podobnych "mnohopocetnch", zeny a deti maju doma a oni poberaju pridavky v DE? Vies si to predstavit, ze by to museli vracat?
veľáááááá..... mám pocit, že tam je celý balkán.... a ked nie tak za chvílu bude
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

Aj ja som to tak počula ako píše Arizona. Konkrétne v Rakúsku to tak robia opatrovateľky, spätne teraz žiadajú od tej zmeny (je to nejaká harmonizácia či ako tomu hovoria) doplatiť prídavky.
A tiež sa mi zdá divné, že by to tak mohlo fungovať. Ale už pomaličky tomu začínam veriť, že áno.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

arizona Pozri príspevok
...k vyznacenemu.
Nemas celkom pravdu. Na to aby rodicia /cudzinci/poberali rod.pridavky v AT nemusia mat trvaly pobyt,ale staci ak tam jeden z rodicov pracuje a ma pobyt aj prechodny /adresa zamestnavatela/,aj ked deti v AT nebyvaju.
Minuly rok sa chystali nejake zmeny,lebo sa to dost zneuziva,ale zatial sa nic nezmenilo...
Predpokladam ze v Nemecku su zakony obdobne. /vies kolko v DE zije vseliakych turkov,albancov a podobnych "mnohopocetnch", zeny a deti maju doma a oni poberaju pridavky v DE? Vies si to predstavit, ze by to museli vracat?
pozri verím tomu, že v DE je mnoho rodín Albáncov, Turkov a pod, veď Berlín je druhým najväčším tureckým mestom v Európe... hovorím z reálnej skúsenosti, kedy rodina žijúca v SR poberala prídavky z DE.... a chceli tie peniaze od nich späť, keďže deti na tie dávky nemali nárok keďže manžel síce pracoval v DE, ale rodinu a deti mal v SR...

aj naší neprispôsobivý občania, chodili po sociálne dávky do GB a potom žili z nich kráľovsky v SR... až do okamihu kedy im na to neprišli....
0 0
andreika andreika

andreika je offline (nepripojený) andreika

No ja by som do žiadnych podvodov nešla. Ale ak je to legálne možné, tak by sme boli hlúpy, keby sme to nevybavili. Preto chcem dopredu vedieť na čom som. Ja s deťmi tam ísť nechcem, aspoň nie hneď. Ale pri rozhodovaní čo ďalej, môže zavážiť aj toto. Dozvedela som sa to náhodou a v prvom momente som to zamietla ako blbosť. Ale nedalo mi to a nejaké informácie som k tomu už našla. Škoda, že neviem nemecky, išlo by mi to rýchlejšie.
dosť som toho našla tu: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=sk&catId=863
Myslíte, že je to podvodná stránka?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

andreika Pozri príspevok
No ja by som do žiadnych podvodov nešla. Ale ak je to legálne možné, tak by sme boli hlúpy, keby sme to nevybavili. Preto chcem dopredu vedieť na čom som. Ja s deťmi tam ísť nechcem, aspoň nie hneď. Ale pri rozhodovaní čo ďalej, môže zavážiť aj toto. Dozvedela som sa to náhodou a v prvom momente som to zamietla ako blbosť. Ale nedalo mi to a nejaké informácie som k tomu už našla. Škoda, že neviem nemecky, išlo by mi to rýchlejšie.
dosť som toho našla tu: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=sk&catId=863
Myslíte, že je to podvodná stránka?

http://www.uni-regensburg.de/interna...lfe/index.html

Staatsangehörige der EU sowie der EWR-Staaten und der Schweiz können Kindergeld erhalten, wenn sie dauerhaft in Deutschland wohnen.

hneď v prvej vete sa píše, že nárok na podporu majú občania EU, štátov európskeho hospodárskeho priestoru, Švajčiarska ak žijú trvale v Nemecku... avšak tvoj prípad je špecifický v tom, že na DE stránkach sa toho veľa nerozoberá o cudzincoch pracujúcich v DE so žijúcou rodinou v inom štáte... skôr vychádzajú z toho, že sú do DE vysielaný materskou firmou z ich štátu...skús sa teda obrátiť so svojou otázkou na tú stránku ktorej link si priložila s popisom tvojho problému mali by ti odpovedať čo najpresnejšie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať