Zavrieť

Porady

dodanie tovaru s montažou

Dobry den chcem sa opytat, dali sme si českou firmou platcom dph namontovať do našej predajne na slovensku v apríli sme museli uhradiť zalohu vo výške 50000 czk, prišla nam zalohova fatkura z čiech. O mesiac nato v máji nam domontovali kamerový systém a vystavili original faktúru na 100.000 czk, na tejto original fakture je napisané zaplatená zalohová faktura 50000, douhrádzať 50000 czk. Neviem čo s platbou ,ktorú sme uhradili v apríli vo výške 50000 czk, mala som ju samozdaniť v apríli, alebo urobiť samozdanenie až v 5.mesiaci kedy mam original fakturu z českej firmy. Účtujem v jednoduchom účtovníctve a nemôžem predsa odpisať aprilových 50000 czk zaplatených z faktury,kde mi dali česká firma den dodania 3.5.2012. rozpravala som s konateľom českej firmy,kde sme mu v aprili uhradili 50.000 czk aby mi na tuto sumu poslal original fakturu, ale on povedal,že podľa ich zákona mi pošle original fakturu až po vykonaní prác v máji. Môžem samozdaniť až v máji celú sumu alebo nie?ide podla mna o dodanie tovaru s montažou mam povinnosť zaplatiť dan a sme platcovia dane môžeme si ju aj vyžiadať? Urobiť tzv.samozdanenie?
Usporiadat
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Podľa mňa ste mali odviesť DPH aj z platby a postupovať podľa §19/4. Ste platiteľmi DPH, takže máte nárok na odpočet a nárokovať si môžete už na základe záznamov (§51/1b a §49/2b), takže nemusíte mať k dispozícii ani faktúru.
Ale možno má niekto iný názor.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Dobrý deň,

chcem sa spýtať o dodaní tovaru s montážou do ČR. My sme plátca na SLovensku, odberateľ je platiteľ v ČR, chcem si iba ujasniť či robím dobre faktúru v Omege. Toto dodanie tovaru s montážou sa týka § 13 ods.1.b)- teda miesto dodania je tam kde sa to inštaluje, montuje, teda ČR. Fakturujem bez DPH, ale v omege mám dať aký typ sumy? Lebo mi nie je celkom jasné či to ide do DP DPh alebo nie, niekde som čítala že nejde, ale kôli čomu, to mám dať sumu faktúry do voľného základu?

Prosím o radu. Ďakujem.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Toto dodanie naozaj nejde ani do DP ani do SV. V omege je pre to typ sumy tuším O.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Ďakujem za vašu odpoveď, lenže keď ja zadám sadzba nulová a typ sumy 0=nula alebo O tak tam je popis že je to § 16 mimo Súhrnneho vykazu. Alebo tam mám možnosť že sadzba = neobsahuje, v tom prípade mi to dáva ako voľný základ a potom to nejde cez DPH riadky. Ja mám v tom taký guláš...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SilMar Group Pozri príspevok
Toto dodanie naozaj nejde ani do DP ani do SV. V omege je pre to typ sumy tuším O.
len odcitujem odpoved
ak to nemá ísť ani do DP, ani do SV tak čo riešiš?
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

no že ako to mám vyhotoviť vo faktúre. Dávam tam voľný základ , a tým by to malo byť snáď v poriadku.

A ešte jedna vec ak je to ako dodanie vlastného výrobku a jeho montáž, považuje sa to ako dodanie tovaru ano??
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

ivkň Pozri príspevok
Ďakujem za vašu odpoveď, lenže keď ja zadám sadzba nulová a typ sumy 0=nula alebo O tak tam je popis že je to § 16 mimo Súhrnneho vykazu. Alebo tam mám možnosť že sadzba = neobsahuje, v tom prípade mi to dáva ako voľný základ a potom to nejde cez DPH riadky. Ja mám v tom taký guláš...
Pri typ sumy O je popis: Dod.služ.§16, tov.s inšt., kov.šrot, §69 bez SV.

takže je tam aj tov. si nšt.

Ale podľa mňa by sa nič nestalo, aj keby si tam dala neobsahuje daň a voľný základ.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

oki tak som tam dala ten typ sumy O Ďakujem.
Naposledy upravil ivkň : 17.07.12 at 04:54
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

My (platca dph) sme fakturovali montaz spotrebica a samozrejme spotrebic pre platcu dph v Cechach bez dph. Plati,ze to neuvadzam do priznania dph a tiez neuvadzam v suhrn.vykaze? Aky odkaz, formulacia ma byt uvedena na fakture?
Na fakturu uviedli aj dalsi tovar (vone), nemalo by sa to povazovat ako dodanie tovaru bez dph, ale uvadzane aj v SV aj v priznani DPH?

Ked by sa montaz robila pre FO nepodnikatela, je potrebne sa registrovat napr. v Cechach za platcu dph?
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

ingak Pozri príspevok
My (platca dph) sme fakturovali montaz spotrebica a samozrejme spotrebic pre platcu dph v Cechach bez dph. Plati,ze to neuvadzam do priznania dph a tiez neuvadzam v suhrn.vykaze? Aky odkaz, formulacia ma byt uvedena na fakture?
Na fakturu uviedli aj dalsi tovar (vone), nemalo by sa to povazovat ako dodanie tovaru bez dph, ale uvadzane aj v SV aj v priznani DPH?

Ked by sa montaz robila pre FO nepodnikatela, je potrebne sa registrovat napr. v Cechach za platcu dph?
Mam prvykrat takyto pripad, preto potrebujem poradit od znalejsich.
Dakujem.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

na základe § 13 ods.1 písm b) ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný- vo vašom pripade ak ste spotrebic montovali v cechach pre platitela tak miesto dodania je v Cechach - taketo dodanie nevstupuje ani do DP DPH ani do SV
na faktúre treba na základe § 74 ods.1 písm. k uviesť slovnú informáciu „prenesenie daňovej povinnosti“, ak osobou povinnou platiť daň je príjemca tovaru alebo služby,ja ešte dávam aj odkaz na§ 13 ods. 1 písm b zákona č. 222/2004 Z.Z. -
ak je na faktúre osobitne uvedené dodanie tovaru / vone / potom je to klasické dodanie na základe § 43 ods.1 - Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte - takéto dodanie ale vstupuje aj do DP DPH aj do SV...
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Naposledy upravil jeso : 24.01.13 at 06:28
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Dobrý deň, keď 1. platca dph v SK vyrobí pre iného 2.platcu dph v SK kontajner a namontuje ho v ČR, tak sa to považuje za dodanie tovaru s montážou podľa § 13 ods.1 písm. b/ a miestom dodania je ČR? Má 1. platca vystaviť faktúru s dph pre 2. platcu? Už si s tým neviem, rady. Našla som tu množstvo protichodných názorov. Neviem, či sa náhodou nejedná v prípade 1. platcu o subdodávateľa. Je povinný sa registrovať v ČR pretože nemá na koho preniesť daňovú povinnosť?

A tiež nám /platca dph v SK/ došla faktúra za prenájom žeriavu v ČR /dodávateľ má na faktúre DIČ: CZ/s vyčíslenou českou dph, kde je uvedené, že príjímateľ plnenia je povinný daň priznať a zaplatiť. Nemala byť faktúra bez dph a urobili by sme samozdanenie? Alebo mám urobiť samozdanenie na OC a české dph dať ako VNZD? Môžeme si žiadať o vrátenie dane v ČR? Budem veľmi rada sa akékoľvek usmernenia, lebo už dva dni pátram a stále som na tom istom. Ďakujem
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

mizu24 Pozri príspevok
Dobrý deň, keď 1. platca dph v SK vyrobí pre iného 2.platcu dph v SK kontajner a namontuje ho v ČR, tak sa to považuje za dodanie tovaru s montážou podľa § 13 ods.1 písm. b/ a miestom dodania je ČR? Má 1. platca vystaviť faktúru s dph pre 2. platcu? Už si s tým neviem, rady. Našla som tu množstvo protichodných názorov. Neviem, či sa náhodou nejedná v prípade 1. platcu o subdodávateľa. Je povinný sa registrovať v ČR pretože nemá na koho preniesť daňovú povinnosť?

A tiež nám /platca dph v SK/ došla faktúra za prenájom žeriavu v ČR /dodávateľ má na faktúre DIČ: CZ/s vyčíslenou českou dph, kde je uvedené, že príjímateľ plnenia je povinný daň priznať a zaplatiť. Nemala byť faktúra bez dph a urobili by sme samozdanenie? Alebo mám urobiť samozdanenie na OC a české dph dať ako VNZD? Môžeme si žiadať o vrátenie dane v ČR? Budem veľmi rada sa akékoľvek usmernenia, lebo už dva dni pátram a stále som na tom istom. Ďakujem
nikto nepomôže, prosííím.
0 0
Janka439 Janka439

Janka439 je offline (nepripojený) Janka439

No ja mam podobny problem. Ceska firma nam fakturuje tovar, ktory ale ostane v cechach (pride asi fa aj s ceskou dph). Nasledne my tovar namontujeme v cechach, ale fakturovat budeme slovenskej firme. Co s tym?? Poradte prosim. Musime sa registrovat v cechach a odviest tam dph za dodanie tovaru s montazou v cechach, aj ked fa bude na slovensku firmu? A ako vystavit tu fa? S ceskou dph?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Janka439 Pozri príspevok
No ja mam podobny problem. Ceska firma nam fakturuje tovar, ktory ale ostane v cechach (pride asi fa aj s ceskou dph). Nasledne my tovar namontujeme v cechach, ale fakturovat budeme slovenskej firme. Co s tym?? Poradte prosim. Musime sa registrovat v cechach a odviest tam dph za dodanie tovaru s montazou v cechach, aj ked fa bude na slovensku firmu? A ako vystavit tu fa? S ceskou dph?
Podľa mňa je miesto dodania tam, kde sa tovar montuje. Takže v ČR. A ide len o to, či sa dá daňová povinnosť preniesť. Keďže sa jedná os Slovenskú firmu (predpokladám, že nie sú v ČR registrovaní), tak sa budete musieť registrovať vy, vystaviť fa s českou DPH a DPH v ČR odviesť.
0 0
Janka439 Janka439

Janka439 je offline (nepripojený) Janka439

Dakujem za radu, myslela som si to, ze sa budeme musiet registrovat v ČR. A to sa poda asi len jednorazove priznanie, nemusime potom pravidelne podavat dph aj v cechach? A tu dph, ktoru nam vyfakturuje ten cesky dodavatel na vstupe si mozme v tom priznani zaroven pytat, nie? Teda ak by to bolo vramci jedneho mesiaca?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Janka439 Pozri príspevok
Dakujem za radu, myslela som si to, ze sa budeme musiet registrovat v ČR. A to sa poda asi len jednorazove priznanie, nemusime potom pravidelne podavat dph aj v cechach? A tu dph, ktoru nam vyfakturuje ten cesky dodavatel na vstupe si mozme v tom priznani zaroven pytat, nie? Teda ak by to bolo vramci jedneho mesiaca?
Tu treba postupovať podľa legislatívy v ČR, takže sa tam budete musieť informovať. Podľa mňa nárok budete mať.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Neviem kde zaradiť presnejšie svoju otázku, tak sa ospravedlňujem. Platiteľ DPH má obchod, v ňom predáva občerstvenie s DPH a plus nejaký tovar, ktorý nepodlieha DPH ( rádovo je to 30 € bez DPH mesačne ). Ovplyvní mi táto skutočnosť nejako DPH? Podávam riadne dańové priznanie DPH?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

megyzah Pozri príspevok
Neviem kde zaradiť presnejšie svoju otázku, tak sa ospravedlňujem. Platiteľ DPH má obchod, v ňom predáva občerstvenie s DPH a plus nejaký tovar, ktorý nepodlieha DPH ( rádovo je to 30 € bez DPH mesačne ). Ovplyvní mi táto skutočnosť nejako DPH? Podávam riadne dańové priznanie DPH?
ktorý konkrétne tovar, čo nepodlieha dph?
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Napríklad sú to krabičky do ktorých sa hamburgery
0 0
Načítať ďalšie