Zavrieť

Porady

Potrebujem pomoc ohľadom mesačného prehľadu na daňový úrad....

Ahojte poraďáci, účtovníčka mi nečakane odletela a mne zostal na krku mesačný prehľad o príjmoch zo závislej činnosti. Poviem vám živnosť nemám dlho otvorenú a mala som len dohodárov aj to len od 27.marca 2012 do 27. apríla 2012....Poviem vám že som v tom totálne v španielskej dedine....Mala som to už mať dávno odoslané ale účtovníčka mi tvrdila že na to mám ešte čas teraz v máji...dnes som bola na daňovom a zistila som že som za marec mala odovzdať už v apríli...Takže mi hrozí pokuta....čomu som nie veľmi rada Mám vyplnené všetky údaje o dohodároch....ako hovorím robili u nás od 27.3. do 27.4. s tým že odmenu dostali až toho 27.4. ako mi ale dnes tvrdili na daňovom tak mesačný prehľad musím robiť za každý jeden mesiac teda za marec zvlášť aj za apríl zvlášť čo by problém nebol lebo tak som robila aj mesačný výkaz na soc. poisťovňu....Príjem mali povedzme za tých pár dní v mesiaci marec nejakých 16 euro.....tak to mám napísať do riadku 4. príjmy plynúce na základe dohody alebo do riadku 3 - úhrn príjmov, z toho......do riadku 5 sociálne poistenie mám asi napísať odvody do sociálnej poistovne teda to úrazové a garančné čo mi vyšlo na tom mesačnom výkaze.....a teraz neviem tie zrazené preddavky na daň....asi to vypĺňať nemusím keďže mám živnosť len tento rok a minulý rok som nemala žiadny príjem z takejto činnosti ak som to správne pochopila...nedostala som žiadnu povinnosť platiť preddavky....to je všetko čo tam mám vypísať???? alebo je tam ešte niečo....Ďakujem všetkým za pomoc
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kedy bude, resp. bola výplata robená? za ktorý mesiac? ak 4/2012 tak si mala podať prehľad iba za 04/2012 do 31 05 2012
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

No výplata bola robená za oba mesiace...aj za marec za tých pár dní aj za apríl....ja som im za oba mesiace dala odmeny spolu....do soc.poisť. som robila odvody tiež za marec aj za apríl
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tak sankcia bude za oba mesiace........predlož mesačné prehľady aj keď neskôr.....
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

Hmm toho som si vedomá, ale nedostala som odpoveď či som správne pochopila ako to mám vyplniť vôbec....neviem kedy sa mi účtovníčka dovolá odovzdať to už musím v pondelok a druhej sa neviem dovolať....som pritlačená k múru a musím si to spraviť teda sama....do ktorého riadku mám napísaŤ PRíJEM z dohody do tretieho či štvrtého a pochopila som správne že do kolonky preddavky nepíšem nič keďže preddavky na daň nemám?::????
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príjem a j z dohôd patrí do r. č. 0
súčtový je 4
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

Ale myslím v V.časti....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
príjem a j z dohôd patrí do r. č. 0
súčtový je 4
súčtový je len r.0 a pre jednotlivých dohodárov v časti V 3+4
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

srska Pozri príspevok
súčtový je len r.0 a pre jednotlivých dohodárov v časti V 3+4
áno ja som myslela jednotlivých dohodárov.....že do ktorého riadku mám napísať odmenu do 3 či 4 alebo do obidvoch
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
V časti V sumy píšeš do r.3 a aj do r.4 dohodárov, žiadne sociálne a zdravotné neuvádzaš, lebo im nezrážaš z odmeny nič, ale platíš za nich Ty ako zamestnávateľ. Sumy v r.3 a r.4 budú rovnake, ak si uplatňujú NDZ r.5 budú nuly, r.6 sumy preddavkov alebo nuly, r.7 X áno roč.zúčt. bez krížika, r.8 budú nuly, ak nevyplácaš bonus a r.9 budú nuly.
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

Antonia Jendrišáková Pozri príspevok
V časti V sumy píšeš do r.3 a aj do r.4 dohodárov, žiadne sociálne a zdravotné neuvádzaš, lebo im nezrážaš z odmeny nič, ale platíš za nich Ty ako zamestnávateľ. Sumy v r.3 a r.4 budú rovnake, ak si uplatňujú NDZ r.5 budú nuly, r.6 sumy preddavkov alebo nuly, r.7
X áno roč.zúčt. bez krížika, r.8 budú nuly, ak nevyplácaš bonus a r.9 budú nuly.
Ďakujem veľmi pekne....takže do riadku 5 neuvádzam nič keďže do sociálnej odvádzam ja hej???? A ešte niečo to NDZ je čo???? No pokiaľ viem neuplatŇovali si nič...
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

A ešte niečo...viem že keď ja som pracovala tak mi zdaňovali príjem....im nezdaňujem príjem nikde? či ako to je...prepáčte ja sa do toho fakt nerozumiem jediné čo som si robila to boli faktúry, registračné listy - prihlášky a odhlášky aj mesačné výkazy do soc.poisťovne ale ohľadom daňového som v španielskej dedine zatiaĺ, možno raz prídem aj na to
Povedzme konkrétny zamestnanec mal plat za mesiac apríl 115 euro, teda odmenu....do riadku 3 napíšem 115 aj do riadku 4 to isté???? Riadok 5 nevypisujem, keďže úrazové a garančné som platila ja a nestrhávala som im to, riadok 6 tiež prázdny keďže som nedostala žiadnu povinnosť na zrazené preddavky.....Správne som to pochopila? Nemám im strhávať nejakých 20% z platu ako daŇ????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Daň z príjmu je 19%, ale ak majú podpísané vyhlásenie k zdaneniu, kde si uplatňujú nezdaniteľnú časť (303,72 Eur mesačne) tak nemajú z čoho platiť daň.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

môj darček ešte v 2011 - all in one
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
A ešte niečo...viem že keď ja som pracovala tak mi zdaňovali príjem....im nezdaňujem príjem nikde? či ako to je...prepáčte ja sa do toho fakt nerozumiem jediné čo som si robila to boli faktúry, registračné listy - prihlášky a odhlášky aj mesačné výkazy do soc.poisťovne ale ohľadom daňového som v španielskej dedine zatiaĺ, možno raz prídem aj na to
Povedzme konkrétny zamestnanec mal plat za mesiac apríl 115 euro, teda odmenu....do riadku 3 napíšem 115 aj do riadku 4 to isté???? Riadok 5 nevypisujem, keďže úrazové a garančné som platila ja a nestrhávala som im to, riadok 6 tiež prázdny keďže som nedostala žiadnu povinnosť na zrazené preddavky.....Správne som to pochopila? Nemám im strhávať nejakých 20% z platu ako daŇ????
andy_rs Pozri príspevok
áno ja som myslela jednotlivých dohodárov.....že do ktorého riadku mám napísať odmenu do 3 či 4 alebo do obidvoch
a nepomohlo by ti prečítať si ohľadom prehľadu aj poučenie na vyplnenie str. 456 fs ?
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

No nemajú podpísanú žiadne vyhlásenie ale ak pozerám papiere tak im účtovníčka z platu ani nestiahla tú daň...teraz čo? Mám im dať ešte teraz podpísať tie vyhlásenia? Či ako? A ak im ona nestiahla tú daň tak im ju mám zaplatiť ja keďže vyhlásenia nemajú alebo ako?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
No nemajú podpísanú žiadne vyhlásenie ale ak pozerám papiere tak im účtovníčka z platu ani nestiahla tú daň...teraz čo? Mám im dať ešte teraz podpísať tie vyhlásenia? Či ako? A ak im ona nestiahla tú daň tak im ju mám zaplatiť ja keďže vyhlásenia nemajú alebo ako?
veď si pozri v softwéri v personalistike či majú zadanú odpočítateľnú položku na 2012 alebo nie + mzdy za jednotlivé mesiace, či im bola alebo nebola zrazená daň.
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

srska Pozri príspevok
veď si pozri v softwéri v personalistike či majú zadanú odpočítateľnú položku na 2012 alebo nie + mzdy za jednotlivé mesiace, či im bola alebo nebola zrazená daň.
No šak píšem že nemajú zadanú odpočítateľnú položku a daň im nebola zrazená....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
No šak píšem že nemajú zadanú odpočítateľnú položku a daň im nebola zrazená....
tak keď nemá podpísané, tak potom treba prerátať mzdy, odviesť zálohu na daň (obr), vyhotoviť nové prehľady a poslať dohodárom nové potvrdenia o zdaniteľných príjmoch
dohodár.jpg  
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

Ale ja nemám software...všetko mi to robí účtovníčka...nedajú sa nejako dodatočne podpísať tie vyhlásenia? Nech s tým nemám problémy a nech to viem v pondelok odovzdať?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
Ale ja nemám software...všetko mi to robí účtovníčka...nedajú sa nejako dodatočne podpísať tie vyhlásenia? Nech s tým nemám problémy a nech to viem v pondelok odovzdať?
dajú - vytlač vyhlásenia s dobrým dátumom a obehni dohodárov aby podpísali. problém môže byť ten či už niekde inde nemali vtedy podpísané vyhlásenie (ale ak by mali podpísané 2 súbežne - je to ich problém)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať