Zavrieť

Porady

Možem pracovať na dohodu keď mám živnosť?

Ak áno potom by som nemal platiť odvody keď mi ich platí zamestnávateľ? Síce sú to malé odvody ale neva, či?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
1. ) Áno,môžeš pracovať na dohodu. Nič Ti v tom nebráni.
2. ) Z dohody zamestnávateľ za Teba platí iba úrazové poistenie a garančné poistenie, takže odvody si naďalej plať Ty sám.

Johny 76 je offline (nepripojený) Johny 76

Johny 76
No a ako je to keď sa zamestnám ako živnostník na zmluvu. Na školení nám hovorili, že vtedy si môžem určiť sám výšku zdravotného poistenia.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Johny 76 Pozri príspevok
No a ako je to keď sa zamestnám ako živnostník na zmluvu. Na školení nám hovorili, že vtedy si môžem určiť sám výšku zdravotného poistenia.
Záleží na tom, či máš súbeh živnosti a zamestnania v prvom roku podnikania, alebo už máš vykonané RZZP. Odkedy podnikáš ?

Johny 76 je offline (nepripojený) Johny 76

Johny 76
Od 01.06.2012 ale to chcem len vedieť informatívne že keď sa zamestnám či musím si platiť odvody.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Johny 76 Pozri príspevok
Od 01.06.2012 ale to chcem len vedieť informatívne že keď sa zamestnám či musím si platiť odvody.
Ak budeš mať dohodu - na odvodoch sa nič nemení.
Ak by si pracoval popri živnosti na pracovnú zmluvu, menia sa podmienky platenia preddavkov do zdr.poisťovne. V prvom roku podnikania si môžeš určiť v zdr.poisťovni vymer.základ nula. Rozdiel doplatíš po vykonaní RZZP.

Možem pracovať na dohodu keď mám živnosť?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.