Zavrieť

Porady

Pracovny cas

Mate v pracovnych zmluvach urceny pracovny cas? Mame skladnikov,ktori chodia do prace od 3 hod. do 8 hod. a cez den ma vzdy niektory z nich pohotovost pre pripad potreby.Ako by som to mala v zmluve sformulovat.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ak tomu dobre rozumiem, tak pracujú denne päť hodín, takže do pracovnej zmluvy by som dala 25 hodinový týždenný pracovný čas a zároveň by som v pracovnej zmluve s nimi dohodla pracovnú pohotovosť, ktorú môže zamestnávateľ síce nariadiť, ale len na max. osem hodín v týždni, 36 hodín v mesiaci a 100 hodín v kalendárnom roku. Nad tento rozsah je pracovná pohotovosť prípustná len na základe dohody so zamestnancom a v tvojom prípade zrejme majú tých pohotovostí viac, než 100 hodín za rok. Platíš im potom za každú hodinu pracovnej pohotovosti najmenej 20% min.mzdového nároku pre prvý stupeň náročnosti práce (§ 120 ZP) a ak ide o pohotovosť na pracovisku 50%. Ak sa pracovná pohotovosť zmení na výkon práce, už sa jedná o prácu nadčas a zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a 25% priemerného zárobku.

    Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

    Ruzickova
    Mozem dat 2-smenny pracovny cas od 22 hod do 6 hod a od 6 do 14 hod.Lebo v zakonniku prace som citala,ze pri 2-smenach nie je 40 hod. prac. tyzden ale 38,75 hod. Mozem im dat pri 2 smenach 8 hodin? Dakujem

    Ludmila je offline (nepripojený) Ludmila

    Ludmila
    Myslím ale, že práca nadčas to bude iba v prípade, ak presiahne riadny pracovný čas, t.j. napr. 40 hod. týždenne.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Tak Vám nezávidím túto situáciu ,ako presne definovať ich pracovný čas v PZ, lebo áno dá sa to špauzalizovať na 25 hod.týždene, ale ako donútite toho pracovníka ,ak by prišlo k sporu kedy je jeho hlavná smena a kedy pohotovosť , ak sa to dá presne definovať tak by som to odporučila v PZ presne udať, lebo aj v prípade učtovania jeho mzdy musí byť presne jasné čo je jeho riadna práca a čo by pripadlo na prácu nadčas
    a v prípade prac.úrazu čo robil nerobil mal robiť. Ako so zabezpečením stravného atď.
    ja som rozumela, že jeden deň odpracuje 3hod a druhý 8hod. áno? a po tých troch hodinách má pohotovosť a ak príde robota nastáva pre neho výkon tak?

    Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

    Ruzickova
    Nie, oni pracuju od 3 hod do 8 hod. kazdy den a maju mobilny telefon pre pripad,ze musia ist na sklad.Tento si striedaju po dnoch. Dam im do PZ prac. cas od 3 do 9 hod. a potom pruzny prac. cas podla prikazov nadriadeneho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.