Zavrieť

Porady

fin.prispevok-urad prace

Dobry den, chcem sa opytat ako je to s prispevkom z uradu prace. Mam ist uz pred komisiu ktora rozhoduje o prispevku, tento mesiac t.j. Jun. Uz pred skuskou musim mat vybaveny zivnostensky list s platnostou stale k prvemu, ktory uz mam vybaveny. V mojom pripade je zaciatok podnikania 1.7.2012. Problem je, ze uz teraz pocas juna musim nahlasit cislo uctu na ktory mi bude poukazany prispevok. Ucet musi byt podnikatelsky. A teraz ten najhlavnejsi problem. Chcem ucet v mbank resp. fio banke, ale podnikatelsky ucet mi nemozu otvorit skor ako v den zacatia podnikania 1.7.2012, cize urad prace ma nuti si otvorit ucet v inej banke ktora mi otvori podnikatelsky ucet este pred podnikanim, ale uctuje si poplatok za vedenie uctu a zriadenie. Chcem sa opytat ci je toto normalny postup, resp. ci urad prace moze odomna vyzadovat podnikatelsky ucet a nie klasicky bezny a po 1.7. by som si zriadil podnikatelsky. Mne sa to zda uplne proti logike, ze vacsina bank ma obchodne podmienky kde podnikatelsky ucet otvoria az v den zacatia podnikania a urad prace ma nuti otvorit podnikatelsky ucet uz pred datumom podnikania. Poprosim by som aj o vyjadrenie ludi co riesili prispevok a ci mali take iste podmienky. Jeden cas bolo, ze stacil bezny ucet, ale na urade mi povedal, ze sa zmenili podmienky a vyzaduju iba podnikatelsky ucet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za zriadenie účtu banky poplatok neúčtujú, niektoré požadujú minimálny vklad.

    Nevidela som v poslednom období žiadnu zmluvu s UP o poskytnutí dotácie. Z hľadiska účtovného aj daňového nie je povinnosť vlastniť podnikatelský účet, je však vhodné úplne odčleniť súkromné financie od podnikatelských, najmä pokial ide o dotáciu z UP.

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    Finančný príspevok sa poskytuje na základe Dohody- zmluvy dvoch zmluvných strán.

    Ak ÚPSVaR v dohode trvá na podnikateľskom účte nespravíte s tým nič , ak nesplníte podmienky v dohode nebude Vám fin.príspevok poskytnutý.
    Ingrid Ondruskova štát už nevie od dobroty, ako dať polená pod nohy živnostníkovi...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Aj odomňa (a bolo to už dávnejšie) vyžadovali podnikateľský účet. Aj som im vyhovela - neskôr som ho zrušila
    Treba dodržať dohodu - pozri dobre, čo tam všetko bude. Priprav sa radšej aj na iné (nezmyselnejšie) požiadavky - oni dávajú peniažky - tak ...
    podmienky a postupy rôznych UPSVaR nemusia byť rovnaké

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    Ahojte,
    ja som dostala príspevok teraz v apríli a nemusela som mať podnikateľský účet.Som z NR kraja....to len tak pre info píšem...:-)

    VitoCorleone je offline (nepripojený) VitoCorleone

    VitoCorleone
    no mne ani nevadi ten podnikatelsky ucet ako to, ze chcem mat ucet v banke kde nebudem platit poplatky, ale z dovodu, ze UPSVaR si vymyslel taku blbost, ze musim uz mat podnikatelsky ucet uz pred zaciatkom podnikania, tak ma nuti otvorit ucet v banke kde sa uctuju za ucet poplatky co je mne mna maximalne nevyhodne. Jedine, ze ho otvorim na cca mesiac a potom otvorim ucet v banke kde poplatky nie su a prevediem peniaze z povodneho uctu s tym, ze novy ucet nahlasim na danovy urad a stary ucet zrusim. Dakujem za rady.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VitoCorleone Pozri príspevok
    no mne ani nevadi ten podnikatelsky ucet ako to, ze chcem mat ucet v banke kde nebudem platit poplatky, ale z dovodu, ze UPSVaR si vymyslel taku blbost, ze musim uz mat podnikatelsky ucet uz pred zaciatkom podnikania, tak ma nuti otvorit ucet v banke kde sa uctuju za ucet poplatky co je mne mna maximalne nevyhodne. Jedine, ze ho otvorim na cca mesiac a potom otvorim ucet v banke kde poplatky nie su a prevediem peniaze z povodneho uctu s tym, ze novy ucet nahlasim na danovy urad a stary ucet zrusim. Dakujem za rady.
    aj tak sa dá. Chceš dotáciu, tak sa musíš prispôsobiť podmienkam Dohody s UP.

    marosc je offline (nepripojený) marosc

    marosc
    Pracoval som na ÚP a teraz som poberateľom príspevku na podnikanie. Účet by si mal mať otvorený v deň podpísania zmluvy -čo keď ti príspevok neschvália? Ja som použil osobný účet. V účtovníctve sa dajú rozlíšiť osobné a podnikateľské položky. Za podnikateľský účet si banka účtuje viac. Ako už bolo písané, každý ÚP má svoje podmienky /zákon a interné normy si každý vysvetľuje podľa seba/. Žijem v RA.
    ja som z Tn a príspevok som dostala v apríli. Úplne stačil bežný účet..a hneď ako mi prišiel príspevok, euráče som vybrala a účet zrušila:-)
    Ja by som sa chcela opýtať či ako oprávnený výdavok z poskytnutej dotácie ÚPSVar sa môže uplatniť aj poplatok za vedenie účtu v banke. Ďakujem

    fin.prispevok-urad prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.