Zavrieť

Porady

Faktura do CR

Dobry den

Potreboval by som poradit ohladne faktury do CR za tvorbu Webstranok.
Ja: Neplatca DPH
Oni: Platcovia DPH v CR

Mam fakturu vystavovat s alebo bez DPH? (na fakture by to asi nemalo byt uvedene)
Co ma byt uvedene na fakture?

Uz som prekutral asi celu poradu ale nikde som nenasiel odpoved.

Dakujem!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mohli ste to riešiť ako trojstranny obchod bez registracie v Česku. Tovar by bol dodaný priamo do Česka.
Ako to s dodanim chcete riesit vy?
0 0
andrea12737 andrea12737

andrea12737 je offline (nepripojený) andrea12737

Zdravím,
takýmto spôsobom by som to riešila aj ja, ale český partneri (poniektorí) si želajú, aby sme im faktúry vystavovali s ich DPH. Na daňovom nič nevedia, lebo zákon takéto niečo priamo neupravuje. Každopádne sa im takýto postup nepozdáva (nákup so slov.IC DPH a predaj s českým DIČ).
Aby to malo podľa nich úplnu správnosť tak mali by sme si prefakturovať tovar,ktorý pôjde do Čiech zo slov. IC DPH na ceske a az potom tovar vyskladniť. Len neviem či to nie je blbosť, fakturovať samy sebe aj keď s iným IC DPH
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Dobrý večer,
viacerím by nám pomohla nejaká taká schéma ako fakturovať čechom, či s DPH alebo bez Dph, v ktorej krajine sa registrovať pre DPh a pod. v týchto kombináciách:
1.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za tovar dodaný na Slovensku
2.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za službu vykonanú na Slovensku
3.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za tovar dodaný do čiech
4.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za službu vykonanú v čechách
5.slovenský platca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za tovar dodaný na Slovensku
6.slovenský platca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za službu vykonanú na Slovensku
7.slovenský platca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za tovar dodaný do čiech
8.slovenský platca DPH ide fakturovať českému neplatcovi za službu vykonanú v čechách
9.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému platcovi za tovar dodaný na Slovensku
10.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému platcovi za službu vykonanú na Slovensku
11.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému platcovi za tovar dodaný do čiech
12.slovenský neplatca DPH ide fakturovať českému platcovi za službu vykonanú v čechách
13.slovenský platca DPH ide fakturovať českému platcovi za tovar dodaný na Slovensku
14.slovenský platca DPH ide fakturovať českému platcovi za službu vykonanú na Slovensku
15.slovenský platca DPH ide fakturovať českému platcovi za tovar dodaný do čiech
16.slovenský platca DPH ide fakturovať českému platcovi za službu vykonanú v čechách
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
andrea12737 Pozri príspevok
Zdravím, takýmto spôsobom by som to riešila aj ja, ale český partneri (poniektorí) si želajú, aby sme im faktúry vystavovali s ich DPH. Na daňovom nič nevedia, lebo zákon takéto niečo priamo neupravuje. Každopádne sa im takýto postup nepozdáva (nákup so slov.IC DPH a predaj s českým DIČ). Aby to malo podľa nich úplnu správnosť tak mali by sme si prefakturovať tovar,ktorý pôjde do Čiech zo slov. IC DPH na ceske a az potom tovar vyskladniť. Len neviem či to nie je blbosť, fakturovať samy sebe aj keď s iným IC DPH
nie je to blbosť. Zaregistruješ sa pre DPH v Česku, vyfakturuješ sama sebe a potm predáš pod českým ičDPH. Samozrejme vzniknú daňové povinnosti v Česku.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Prosím o radu, či uvedené ide do SV alebo nie: SK platca DPH vystavuje fa pre CZ platcu DPH za " presun ventilátora" - ide o presun ich ventilátora v ich budove z kamiona na poschodie budovy. Myslím, že to bude vstupovať do SV, lebo v tomto prípade to nebolo súčasťou nehnuteľnosti v ČR, nešlo o montáž ani nič také, iba presun z bodu A do bodu B. My sme montáž nevykonávali, hoc určite si oni zabudovali ventilátor ako súčasť ich nehnuteľnosti. Ale to už ja neriešim však? Uvažujem správne? A prosím, ešte, v r. 2014 podávame SV do lehoty do 25.dňa, tak ako DPH , už neplatí do 20.dňa ako minulé roky? Vďaka
0 0