Zavrieť

Porady

suhlas vs pravo na prechod a prejazd

Pozdravujem vas poradaci,
v skratke: stavba - komercne vyuzitie, uz prebehlo uzemne konanie. Pristup k prevadzke mam rieseny po statnej ceste, ale k vyvazaniu zumpy musi fekal pouzit bocnu cesticku, ktora je v sukromnom vlastnictve. Majitel bocnej cesticky mi suhlas da, ale MU chce aby bolo od majitela cesty aj PRAVO PREJAZDU A PRECHODU. Musii to byt? Nestaci suhlas k stavebnemu povoleniu? Co vlastne hovori zakon? Musi mi dat pravo prechodu - t.z. vecne bremeno alebo mi staci jeho suhlas? Dakujem vam vopred vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 47
    Všeobecné technické požiadavky na navrhovanie stavieb


    Stavby sa musia navrhovať tak, aby boli po celý čas životnosti ...
    b) stavba bola prístupná z cesty, miestnej komunikácie alebo z účelovej komunikácie,

    § 39a
    Rozhodnutie o umiestnení stavby


    (1) Rozhodnutím o umiestnení stavby sa určuje stavebný pozemok, umiestňuje sa stavba na ňom, určujú sa podmienky na umiestnenie stavby,

    lubko6394 Veď prístup z cesty má a dom zaberá asi celú šírku pozemku, len tá žumpa je za domom a to je ten problém

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    ... ale k vyvazaniu zumpy musi fekal pouzit bocnu cesticku, ktora je v sukromnom vlastnictve. ...

    K tej stavbe prístup nemá, treba ho zabezpečiť na celú dobu stavby, prísľub nestačí, ako si správne poznamenal hneď na začiatku.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Daj si tam to vecné bremeno zapísať. Majiteľ môže zomrieť, pozemok sa predá, vysadia sa stromy... a Tvoja investícia bude v kýbli v okamihu plnej žumpy a nemožnosti sa tam dostať.

    liviag je offline (nepripojený) liviag

    liviag
    Suhlasim, ale moze to odo mna stavebny urad ziadat? Zaujima ma stavebny zakon. Moze? Dakujem ti lubko6394

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    liviag Pozri príspevok
    Suhlasim, ale moze to odo mna stavebny urad ziadat? Zaujima ma stavebny zakon. Moze? Dakujem ti lubko6394
    Nie som odborník, ale v stavebnom povolení sa rieši aj pripojenie na inžinierske siete, takže otázka odkanalizovania v tom bude. A ešte o to viac, ked tam má byť prevádzka, to by sa tety z hygieny pekne vytočili pri prvej kontrole. Aj tak je to vecné bremeno dôležité pre Teba a buď rád, že to môžeš vyriešiť teraz, lebo dodatočne, ked sú peniaze preinvestované a kolaudácia sa stopne a riešenie by bolo v nedohľadne alebo žiadne je neskoro plakať.

    suhlas vs pravo na prechod a prejazd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.