Zavrieť

Porady

Daňove priznanie po termíne

Dobrý deň,
Ospravedlňujem sa za zle vloženú tému ale nevedel som kam to zaradiť!!!
Môj problém je, že od 01.01.2011 mám živnosť a chcem sa spýtať musím alebo mal by som podať daňové priznanie? je to povinné aj keď mám nulový zisk? aj keď som tú živnosť vôbec nevyužíval? ale až teraz by som ju chcel využiť.Je pokuta za to že by som napr. zajtra šiel na daňové a podal žiadosť ak sa to ešte dá alebo sú aj na to finty ako sa ospravedlniť ďakujem všetkým za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...neviem, ale dátum mi akosi nesedí - živnosť od 1.1. - ale čo už....
    ...DP sa nepodáva len pri zisku, povinnosť podania DP závisí od dosiahnutých príjmov...
    ...ak si mal povinnosť podať DP, tak pokuta je istá...finty na ospravedlnenie sa minuli 2.4.2012

    sonto221 je offline (nepripojený) sonto221

    sonto221
    Jasne od 01.01.2011 dôkaz ičo 45993599
    Ale prijmi som nemal žiadne lebo som živnosť nevyužíval
    chcem sa spítať ak musím podať daňové ako mám postupovať? a neviete náhodou aká je pokuta?.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...sranda, fakt 1.1.

    ....ak si nemal príjmy, nemal si povinnosť podať DP, nič sa nedeje. V prípade, že by Ťa v budúcnosti DÚ vyzval, len listom oznámiš, že si v roku 2011 nedosiahol žiadne príjmy (inak, ak si mal nejaké výdavky, ktorými si sa dostal do straty - škoda, že si nepodal - mohol si v budúcnosti umoriť stratu....)

    pozor na to, čo ideš robiť -ŽL máš len na jednu činnosť - a to úplne od veci od toho, čo si tu v minulosti hľadal info, ako na to....

    Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

    Balos83
    tictac7 Pozri príspevok
    ...neviem, ale dátum mi akosi nesedí - živnosť od 1.1. - ale čo už.... - prečo, keď si to založíš dopredu a dáš aby to bolo účinné od 01.01.2011, tak to môže byť!
    ...DP sa nepodáva len pri zisku, povinnosť podania DP závisí od dosiahnutých príjmov... - nie len od dosiahnutých príjmov, pokiaľ by si nemal žiaden príjem aj tak máš povinnosť podať DP, alebo aspoň čestné prehlásnie, že nemal si žiaden príjem
    ...ak si mal povinnosť podať DP, tak pokuta je istá...finty na ospravedlnenie sa minuli 2.4.2012 - súhlas, presne tak!!! (
    "Ak daňový subjekt podá priznanie po lehote na podanie, minimálna pokuta pre fyzické osoby je 33,19 eura. Pre právnické osoby je to dvojnásobok, teda 66,38 eura. Najviac môže v oboch prípadoch správca vyrubiť sankciu vo výške 16.596,95 eura," vysvetlila riaditeľka odboru služieb pre verejnosť z Daňového riaditeľstva (DR) SR Beáta Uhrinová.

    sonto221 je offline (nepripojený) sonto221

    sonto221
    Ja viem viem chcem sa ešte spítať a čo ak niekdo bude pítať odomňa kladne daňové priznanie napr. v nejakej pôžičkárni viem viem nemal som žiadne zisky ale aj tak

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    sonto221 Pozri príspevok
    Ja viem viem chcem sa ešte spítať a čo ak niekdo bude pítať odomňa kladne daňové priznanie napr. v nejakej pôžičkárni viem viem nemal som žiadne zisky ale aj tak
    ...a čo mu chceš dať, keď si nič nemal?

    ...milujem SZČO tohto typu - pre štát, SP a ZP príjmy žiadne, pre banky, leasingovky a iné inštitúcie poskytujúce úvery - ZD v miliónoch.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonto221 Pozri príspevok
    Jasne od 01.01.2011 dôkaz ičo 45993599
    Ale prijmi som nemal žiadne lebo som živnosť nevyužíval
    chcem sa spítať ak musím podať daňové ako mám postupovať? a neviete náhodou aká je pokuta?.
    Mal si príjmy zo zamestnania ?

    Daňove priznanie po termíne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.