Zavrieť

Porady

Nezvestný syn - už sa našiel.

Od nedele 10.6. neviem kde je môj syn. Nevie niekto poradiť nejakú osobu, ktorá na základe napríklad fotografii vie nájsť nezvestné osoby?

http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd
Naposledy upravil arizona : 23.08.12 at 12:12
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Ano, nové.

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
19 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mariana11 mariana11

mattto Pozri príspevok
no vidíš, paráda treba myslieť pozitívne a nemaľovať čerta na stenu, aj keď viem, že to určite nebolo ľahké. Teraz by mohol synátor pochopiť, čo všetko spôsobil rodine a už to nikdy neopakovať.
Áno treba myslieť pozitívne. Mne sa to podarilo asi posledné dva týždne. Som zas o jednu skúsenosť bohatšia...ale neprajem to nikomu. Začiatky boli veľmi ťažké.
13 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana11 Pozri príspevok
Má 19, a už sme urobili co sme mohli...aj patranie je uz vyhlasene
Fúha, to je vážna vec. Držím prsty, aby sa ozval čo najskôr.
11 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
nikto z kamaratov nic nevie, vsetci su prekvapeni. Prisiel domov opity, tak sme mu zas vyčitali s manzelom, že to tak nemoze ist dalej... Zrusil si konto na facebooku, ale ked sme zapli rano počitač, tak tam bolo, ze sa zrusi o niekolko dní konto a či si to naozaj praje. Asi nevedel že bude este taka hlaska a tak sme sa dostali k jeho udajom. Tam napisal v noci priatelke v tom zmysle ze odchadza, aby si nikdy nezmenila meno, aby ju mohol v buducnosti nájť. Okrem nej nikomu nic nedal vedieť. Prave zmaturoval a mal nastupiť na vysoku... Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu
mariana11, po dlhšej dobe som prišla na Poradu a zaujala ma Tvoja téma. Najskôr Ti napíšem čo ma napadlo, po prečítaní Tvojho príspevku . Možno to už niekto tu napísal, ale priznám sa, nečítala som všetky príspevky. Takže aj zázraky sa niekedy dejú - teda, čo ak Tvoj syn si po vašich výčitkách uvedomil, že takto to ďalej nejde a rozhodol sa skoncovať s alkoholom ? A ak to nebolo v jeho silách odolať mu, čo ak vyhľadal pomoc v nejakej protialkoholickej liečebni. Nad týmto si neuvažovala? Tam by mu stačila aj tá dvacka.

A teraz možno ale k téme : čítaj všetky príspevky, ale neznepokojuj sa nad tými kritickými, to všetko píšu ľudia, ktorí ešte v živote nemali ( ale nikde nie je napísané, že nebudú mať, pretože toto je doba, keď sa z dobrého dieťaťa zo dňa na deň môže stať gemblér, alkoholik, drogovo závislý a...a....a... ) problémy so svojimi deťmi. Predsa každá matka miluje svoje dieťa, nech je akékoľvek zlé, a aj keď nesúhlasí s tým čo robí a práve výčitkami a dohovorom sa snaží to dieťa prevychovať.
A vôbec si nemusela zlyhať vo výchove - jednoducho sa niektoré veci dejú tak, ako sa dejú a neovplyníme ich. Predsa, ak je Tvoje dieťa napr. alkoholik nebudeš naň šliapať, keď bude ležať na chodníku,len preto že tak budú robiť ostatní.
Ale nielen matky sú milujúce aj otcovia sú, len to možno nevedia dať tak najavo. Raz som v TV uvidela otca , ktorý po rozsudku nad synom - vrahom, skormútene povedal : Viete odsudzujem to, čo môj syn urobil, žiaden trest nie je pre neho dosť veľký, ale ... je to môj syn, moje dieťa a mám ho .....
nedopovedal, cez zovreté hrdlo už nevyšla ani hláska, zato slzy sa mu rynuli po tvári. Možno nie práve najlepší príklad rodičovskej lásky, no svoje deti budeme milovať, nech budú akékoľvek.

Viem, že teraz by si syna najradšej mala doma - opitého,potetovaného, vylihujúceho doobeda ...len nech je doma.
A ja Ti želám, aby si ho čo najskôr mohla objať a neboj sa mu pri tom povedať, že ho máš rada.
Naposledy upravil Melnick : 21.06.12 at 21:14
11 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
Marianka, prečítala som si všetky príspevky aj údaje, čo si poskytla. Ty si mu vyčítala, že pil, a on Ťa teraz trestá, že si mu nemala čo vyčítať. Jednal v amoku, a keď sa prebral, mal nepochybne výčitky svojho správania, a tak nevie, ako ďalej. Môj syn keď takto trucoval, lebo rovnako som mu kadečo vytkla, sa ozval občas aj o týždeň. Aj neskôr. Je po maturite, nie je viazaný školou, tak sa s niekym seberovným spojil. Určite nie je sám. A tak iba opatrne by som sa podľa toho, čo si písala, opýtala : si presvedčená o tom, že to bol len alkohol? Lebo aj po inom človek pôsobí ako opitý. Vtedy by som Ti možno vedela poradiť, či prezradiť viac. Teda minimálne to, že odišiel, lebo ste mu chceli s manželom zobrať niečo, čoho sa nechcel vzdať.
Držím Ti palce, aby si to do jeho návratu z hlboka predýchavala.
7 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Ja som sa ťa nijako nechcela dotknúť, viem že to bolo myslené len v dobrom.
...chápem Tvoj obranný postoj Marianka... avšak... zo svojej skúsenosti viem, ako decká v týchto situáciách dokážu spolu držať... preto si myslím, že vypytovaním sa kade-koho naozaj strácaš čas...
moji krpci sa cítili ako hrdinovia, keď o piatej ráno puberťáčke pomohli potichu oknom preliezť... rozplakali sa až som im situáciu poodokryla z druhej strany... ale statočne pálili každý list, ktorý od sveťáčky dostali... len aby dodržali slovo... že ja sa o nej vôbec nič nedozviem...
ak si Tvoj syn so sestrou boli blízky... je dosť pravdepodobné že aj Tvoje deti sú spolu v kontakte... a rovnako to pred Tebou taja... ja som to mojím nezazlievala... naopak, tešil ma čo i len najmenší signál od dcéry smerom domov... njn... každý máme právo voľby... ja dnes už viem... ako je dôležité vedieť prijať... čokoľvek sa nám v živote udeje... len tak problém prestáva byť problémom...
naozaj si myslím... že môžeš byť na syna hrdá... urobil krok do prázdna... a dal aj Tebe šancu pochopiť to... čo ste si slovami nedokázali povedať... prosím... nepodceňuj silu myšlienky... naozaj skús o ňom len v dobrom......
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac

To je on. Stále sa neozval. Kto by ho videli, dajte prosím vedieť.
poslala som maily asi 60 ľuďom, nech sa mi ozvú, keby ho videli, capla som si to aj na nástenku na Facebook, nech zdieľa, kto môže... možno motyka vystrelí...
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Mohla by si sem dať synovu fotku a nejaký kontakt, pošleme maily kamošom, tí zase ďalej a ďalej, možno ho niekto stretne...
6 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Mariana skús pozrieť na tejto stránke (alebo na podobných stránkach), či tam pár dní dozadu nepísal Tvoj syn:
http://www.komunita.exil.sk/
Hľadaj podľa mena, priezviska, prezývky... podľa dátumu. Ty vieš aký jazyk ovláda, ktorým smerom sa mohol pohnúť... Neexistuje, že nie je žiadna stopa. Minimálne jeden kamarát musí vedieť kde sa nachádza.
6 0
Ajuška Ajuška

...Tak neviem čo som ešte mohla urobiť. Vlastne viem, ale vtedy ma to nenapadlo. Mala som vziať do KE fotku a spýtať sa na vlakovej či si nepamätá pani pri okienku, kde si kupoval lístok. Ak teda naozaj išiel niekam vlakom.
...a? ...čo by si urobila ďalej... mhmm? ... 10 dní sa umáraš myšlienkami - čoby - keby... a je Ti z toho nanajvýš ťažko... takto dajako si koledujeme o zdravotné problémy... keď nevieme prijať veci tak, ako sa nám dejú... Marianka... možno budeš ešte dlho bojovať sama so sebou...
...falošné vzorce máme v sebe... napr... že deti sú naším majetkom... / ...dnes sa naozaj dejú veci troška inak... od detí sa máme veľa toho čo učiť... njn... pojem nelipnúť aj mne dal zabrať...

...skús otvoriť dlane... a pustiť sa všetkého... tak, ako Tvoj syn......
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ano, nové.

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
Tesime sa s Tebou Marianka a drzime palceky, nech sa vsetko vyriesi k spokojnosti Vas vsetkych
6 0
mariana11 mariana11

Tak včera som s ním hovorila konečne. Už viem aj kde je .Snáď na budúci týždeň príde aj domov. Už má mobil, tak môžme byť v kontakte.
6 0
Ajuška Ajuška

To je on. Stále sa neozval. Kto by ho videli, dajte prosím vedieť.
...som mama... viem si predstaviť, ako Ti je... napriek tomu - či práve preto? ...sa vyjadrím protiprúdne... tú neistotu...hľadanie... či strach... skús nahradiť vierou, že si vychovala rozumného syna... ktorý si váži svoj život... keď nastane ten správny čas, všetko sa dozvieš... svoju energiu nepremieňaj na zúfalstvo... nepomôžeš tým, ani jemu... ani sebe.....
...Tvoj syn urobil odvážny krok... urob ho aj Ty.......
5 0
Ajuška Ajuška

...z toho, čo si uviedla... som pochopila, že chlapec sa sám rozhodol odísť (to je pre mňa troška rozdiel... než by zmizol cestou domov) ..."stratil" sa vlastne len Vám z dohľadu... moja dcéra odišla potajomky z domu, kým som spala... doslova s 5-korunáčkou vo vačku... v 16-tich... viem... čím som si vtedy prešla... preto som si dovolila k Tvojmu problému sa vyjadriť... bola to pre mňa slušná lekcia, na zamyslenie sa... čo - vo vzťahu k dcére - som zvládla, a čo nie... Tvoj syn je už dospelý... rozhodol sa tak, ako sa rozhodol... skôr - či neskôr... sa to naučíš akceptovať... / ...svoj odkaz som Ti dala s najlepším úmyslom...... / ...všetko je o pochopení......
5 0
Ajuška Ajuška

Vôbec si nemyslim, že je moj majetok. Mám tri deti . Starší si už 7rokov žije svoj život. Vidíme sa tak raz do roka. Dcera je tiež málo doma. On mal o tyzden odisť do Čiech na brigádu a potom na výšku. Ale toto je predsa čosi úplne iné. Nech si žije svoj život, nebránime mu v tom. Snad sa ozve. Potom budem spokojná.
...buď spokojná teraz... nie až... dôvodov máš k tomu zaisto dosť...
vieš čo bolo najťažšie pre mňa? ...priznať si... v čom všetkom som klamala samu seba...
...habakuk prehlásení o tom... čo si myslím a nemyslím ma dobehlo úplne inak... kým som pochopila.........

----------------------------------- s tým najlepším úmyslom dopĺňam ---------------------------------------------------------------

...Marianka... myslela som... a myslím na Vás... dnes ráno som zvažovala slová, ktorými by som Ti mohla pomôcť pozrieť sa na svoj problém inak... pripomenuli sa mi moje praktiky - postoje - z minulosti...

...pred 14 rokmi som jednu zo svojich dcér troška popostrčila za splnením jej snov... odišla do Londýna (začala ako ou-pair... zamestnala sa tam... vyštudovala svoju vysnívanú predagogiku... proste zostala tam žiť)... prvý let, ktorý absolvovala sama - ako 18-ročná... som doslova pretrpela, kým sa mi ozvala z Londýnskeho letiska, že to zvládla... volávali sme si/stretávali sme sa/ tak často, ako to šlo...... aby sme sa navzájom uistili, že sme v poriadku...
...pri tejto komunikácii s Tebou, som si uvedomila jeden veľký paradox... tým, že som ju počula... skľudnila som sa, že je v poriadku... bola to však realita, ktorá sa v zlomku sekundy mohla zvrtnúť úplne inak (katastrofické scénáre si tu môžeš doplniť sama... vieš... čo všetko sa deje vôkol nás)
...do ďalšieho listu, či telefonátu som vlastne mala "v rukách" holovaté NIČ... ale bola som spokojná... asi tak, ako si to sľubuješ Ty... že budeš spokojná AŽ sa Ti ozve... njn... klamala som samu seba... skutočnú realitu som vedela len vtedy, keď som ju počula... či videla... ten čas medzi tým som sa vlastne "viezla" len vďaka viere... že nič zlého sa jej nestane... že sa o seba postará...
...Tvoje zúfalé volanie o pomoc nás priviedlo k tomu, že sme Ti tu načrtli svoje uhlie pohľadu... máš právo namietať, že ja... na rozdiel od Teba... som vedela kam šla... a kde je... ale máš aj právo sa nad mojou skúsenosťou zamyslieť... a vybrať si... čo Ťa z toho osloví...
...ja už viem, o čom je moja slobodná vôľa... keď si zvolím šťastie... som šťastná... keď si volím zúfalstvo... som zúfalá... čím väčší strach (z čohokoľvek)... tým väčšie zúfalstvo pociťujem... všetko je len o viere (žiadne náboženstvo týmto nemyslím) ...vlastný postoj... vlastné pocity... vlastné rozhodnutie či žijem v prítomnosti... alebo len prežívam... v strachu... v nádeji...

...ten povestný záchytný bod máme v sebe... len ho... akosi nezmyselne hľadáme všade inde, len nie tam... mhmm... že pokojný víkend... všetkým Vám.....
Naposledy upravil Ajuška : 23.06.12 at 10:51 Dôvod: doplnenie priznania :)
5 0
arizona arizona

nikto z kamaratov nic nevie, vsetci su prekvapeni. Prisiek domov opity, tak sme mu zas vyčitali s manzelom, že to tak nemoze ist dalej... Zrusil si konto na facebooku, ale ked sme zapli rano počitač, tak tam bolo, ze sa zrusi o niekolko dní konto a či si to naozaj praje. Asi nevedel že bude este taka hlaska a tak sme sa dostali k jeho udajom. Tam napisal v noci priatelke v tom zmysle ze odchadza, aby si nikdy nezmenila meno, aby ju mohol v buducnosti nájť. Okrem nej nikomu nic nedal vedieť. Prave zmaturoval a mal nastupiť na vysoku... Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu
Marianka, asi si sa pytala len kamosov a spoluziakov,ktorych poznas.
Skus sa povyzvedat, ci sa v poslednej dobe nestretaval s niekym,koho nepoznas.Mozno sa kamaratil s niekym,"kto by sa ti asi nepacil"...u takych sa najlepsie skryva a trucuje. Pripadne pozistuj,kto z kamosov ma nejaku chatu, ci stary neobyvany dom .
Este ma napadlo, ci si nemohol najst nejaku brigadu s ubytovanim.
Drzim palce, nech sa chalan co najskor vytrucuje a vrati domov.
4 0
arizona arizona

Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
Marianka,mne je divne, ze mlady odisiel bez telefonu...
S dvackou vo vrecku daleko nezajde,nejake kontakty udrziavat musi.A dnesna mladez bez telefonu je ako bez ruk.
Nemali ste doma nejaku nepouzivanu kartu, ci nepouzivany telefon,ktore moze potajomky pouzivat?
Mohol si nejaku kartu kupit,alebo mu mohol dat nejaky kamarat. Ja by som skusila hladat aj v tomto smere,lebo sa mi nezda, ze by chalan fungoval celkom bez telefonu.

Pripadne vytvor na Porade a FB stranku s popisom a fotkami,prihod link. Je nas tu vela z celeho Slovenska,je vacsia nadej, ze ho niekto stretne.
4 0
patak patak

patak je offline (nepripojený) patak

Tak drzim palce nech sa coskoro ozve...
Musis poznat svojho syna..aky je..pokial je silny a nenecha si skakat na hlavu tak sa o neho nemusis az tak bat... mozno isiel skusit cudzinecku legiu a ak ho nezoberu,alebo odide este v skusobnej dobe tak urcite pride domov.
Je v takom veku ,ze musi ukazat svoju samostatnost a zazit dobrodruzstvo taktiez doba mladym nepraje( nezamestnanost, moznost samostatnosti) ,dufam,ze nie je tvrdohlavy a pripadne uzna porazku a vrati sa domov cim skor.
4 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Marianka,
moc Ti želám, aby sa Ti syn ozval. Lebo to je jediné, čo teraz potrebuješ, vedieť, že je v poriadku a potom nech si riadi svôj život sám.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Arizona, alebo niekto iný , prosím o uzavretie tejto témy. Už je to vyriešené. A mohol by sa opraviť názov , aby tam nebolo to naliehanie s výkričníkmi. Navrhujem : Nezvestný syn - už sa našiel.
So synom sme v kontakte, mal by cez víkend prísť domov .
Ďakujem ešte raz všetkým za akúkoľvek pomoc. Dozvedela som sa tu a aj v mojom okolí, že takých mám, ktorým sa prihodilo to isté, je veľa. Taký je život, prináša nie len dobré, ale aj zlé . Ale ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, tak dúfam , že to tak bude v mojom prípade.
Marianka, použi tlačítko nahlás (čierny trojuholník s výkričnikom) pri svojom príspevku a tam napíš odkaz pre moderátora

Inak - super správa .
4 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Marianka, z celej duše ti prajem, aby sa tvoje trápenie čo najskôr skončilo a "synčeka" si mala doma pri sebe. Plne ťa chápem, ako to prežívaš, je to hrozná beznádej. Ale neboj, keď odišiel z vlastnej viny - aspoň napísal - tak určite bude v poriadku. Len sa troška vytrucuje a o chvíľu bude späť doma (možno keď minie tých 20 €). Veľmi ti držím palce, aby to bolo už čoskoro.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať