Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Turecka

Milí poraďáci, chcem sa opýtať keďže absolutne neviem ake su podmienky dovozu tovaru z Turecka z Istanbulu na Slovensko, zaujíma ma clo,.....prípadne čo všetko treba urobiť pri dovoze .dakujem Nina
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Turecko je krajinou priclenenou k Europskemu hospodarskemu priestoru. a preto medzi Tureckom a krajinami EU ie o zonu volneho obchodu, tj. neuplatnuje sa clo.

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
profesional Pozri príspevok
Turecko je krajinou priclenenou k Europskemu hospodarskemu priestoru. a preto medzi Tureckom a krajinami EU ie o zonu volneho obchodu, tj. neuplatnuje sa clo.
Neviem, kam chodíš na takéto informácie? Turecko nie je žiadnou pričlenenou krajinou k EHP, Turecko je členom colnej únie s EÚ, a to od r. 1996. Preto sa neuplatňuje clo.

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Pozri si co predchadzalo vzniku colnej unii .. aky proces.. Pozri si kedy vznikol Europsky hospodarsky priestor a co bolo podkladom na vznik colnej unie.

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
profesional Pozri príspevok
Pozri si co predchadzalo vzniku colnej unii .. aky proces.. Pozri si kedy vznikol Europsky hospodarsky priestor a co bolo podkladom na vznik colnej unie.
To nie je o tom, kedy vznikol Európsky hospodársky priestor ale o tom, koho zahŕňa. Sú to všetky členské štáty EÚ a členské štáty EFTA s výnimkou Švajčiarska, teda Island, Lichtenštajnsko a Nórsko. Žiadne Turecko!
Colná únia je zakotvená v Kapitole I Zmluvy o fungovaní Európskej únie.
Na základe zmlúv EÚ s dotknutými štátmi sú členmi colnej únie aj Turecko, Andorra, Monako a San Marino.
Študuj:http://eur-lex.europa.eu/sk/accords/accords.htm
Vite mi poradiť ? Na ktorú firmu sa može spolahnuť ohladom prepravy tovaru z Turecka (Istanbul ) jedna sa o textil a cenovo ako by ma to vyšlo čiže 1kg/ eur ? Vopred dakujem
trtextil Ak mate zaujem o lacny a znackovy tovar s turecka tak ja ho predavam podstatne lacnejsie nez madari alebo cesi ak mate zaujem kontaktujte ma a ja vam poslem fotky vzoriek.trtextil@azet.sk

MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

MAVEL
Z turecka sa neplati clo ak je dokazane, ze bol tovar vyrobeny v Turecku. DPH sa plati ako pre ostatne staty z tretich krajin. Takze ak neviete dokladovat, ze bolo v Turecku vyrobene a kupite tovar z Turecka, platite clo i dph podla platneho cennika! Vlastna skusennost
misoft Odpovedáš po štyroch rokoch. Dnes je to už neaktuálne. Okrem toho - sú nové pravidlá pri vstupe tovarov do EÚ z krajín mimo EÚ - a Turecko nie je v EÚ.
Už sa to robí takto.... http://www.porada.sk/t298654-ako-na-...ml#post2960824

Dovoz tovaru z Turecka

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.