Zavrieť

Porady

hmotná núdza a brigáda ...

Zdravím, už minule som popisovala našu rodinnú situáciu, ako rodina poberáme dávku v hmotnej núdzi...prednedávnom sa tam bol zasa manžel hlasiť a vykričali sa naňho, že zatajil, že ja tiež brigádujem. Vôbec sme nevedi o tom, že to je potrebné, samozrejme nám to nikto nepovedal,výpis od zamestnávateľa mám už pripravený. Chcela by som sa predbežne opýtať, aby ma tam zasa niešim novým neprekvapili, že ako to je s príjmom pre rodinu dohromady aby nám nevzali dávku. ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nakričali naňho právom (aj keď to zrovna pracovníčka nemusela riešiť krikom), pretože podpísal vyhlásenie, že bude hlásiť každú zmenu. Ako rodina sa posudzujete spoločne, teda aj tvoj príjem z brigády sa zahrňa do príjmu, ktorý sa berie do úvahy pri výpočte dávky v hmotnej núdzi

    peli88 je offline (nepripojený) peli88

    peli88
    veronikasad Pozri príspevok
    Nakričali naňho právom (aj keď to zrovna pracovníčka nemusela riešiť krikom), pretože podpísal vyhlásenie, že bude hlásiť každú zmenu. Ako rodina sa posudzujete spoločne, teda aj tvoj príjem z brigády sa zahrňa do príjmu, ktorý sa berie do úvahy pri výpočte dávky v hmotnej núdzi
    tak nevedeli sme o tom, človek nieje neomylný, stalo sa to nevedomky...

    od februára som si každý mesiac privyrobila cca 100€ , môže to mať voči našej rodine teda aj nejaké negatívne následky z pohľadu poberania hmotnej núdze ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peli88 Pozri príspevok
    tak nevedeli sme o tom, človek nieje neomylný, stalo sa to nevedomky...

    od februára som si každý mesiac privyrobila cca 100€ , môže to mať voči našej rodine teda aj nejaké negatívne následky z pohľadu poberania hmotnej núdze ?
    Nepíš takým malým písmom - nemám lupu.
    Môže to mať vplyv na výšku dávky v hmotnej núdzi, príjem z dohody sa započítava do príjmu. Ak ste nesplnili podmienku na výplatu dávky, budete ju musieť vrátiť.

    O akú dohodu ide ? Dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti ? Aká bola celková výška odmeny vyplatená z tejto dohody.

    peli88 je offline (nepripojený) peli88

    peli88
    Prepáč,som tu nováčik,niečo som preklikla.
    Manželovi priznali dávku od 1.1.2012. Ja som za tento rok na brigádach zarobila dokopy 385,71€ a jedná sa o dohodu o vykonaní práce. To naozaj hrozí takáto sankcia?
    Viem o nejakom mesačnom limite,ktorý sa nesmie prekročiť,ale ja som do rodiny týmto spôsobom priniesla veľmi malú čiastku. Človek sa len snaží ako tak uživiť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peli88 Pozri príspevok
    Prepáč,som tu nováčik,niečo som preklikla.
    Manželovi priznali dávku od 1.1.2012. Ja som za tento rok na brigádach zarobila dokopy 385,71€ a jedná sa o dohodu o vykonaní práce. To naozaj hrozí takáto sankcia?
    Viem o nejakom mesačnom limite,ktorý sa nesmie prekročiť,ale ja som do rodiny týmto spôsobom priniesla veľmi malú čiastku. Človek sa len snaží ako tak uživiť
    nie je stanovený žiadny mesačný limit. Do príjmu sa nezapočítava

    · príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,

    Preto som sa pýtala na druh dohody.

    peli88 je offline (nepripojený) peli88

    peli88
    veronikasad Pozri príspevok
    nie je stanovený žiadny mesačný limit. Do príjmu sa nezapočítava

    · príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,

    Preto som sa pýtala na druh dohody.
    ďakujem. Čo to pre mňa(nás) teda značí, pri tohtoročnom zárobku 385,71€ ak sa to dá takto cez písmenká vysvetliť? Budem môcť naďalej brigádovať?
    toto som vygooglila:
    Sumy životného minima platné od 1. júla 2011:
    • 189,83 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu, *2 (379,66€)
    • 132,42 € mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu, *2 (264,84€)

    Akinorew je offline (nepripojený) Akinorew

    Akinorew
    Dobrý večer. Som nezamestnaná,rozvedená s 20 ročným synom a poberám dávku v hmotnej núdzi cca. 90€. Môj syn bol na 2 a pól dňa na brigáde. Ja som nevedela, že to musím nahlásiť. Včera som obdržala dopis, že mi kvôli tomu na pól rok zastavujú dávky. Z mojej strany to nebolo úmyselné, ale z nevedomosti. Oni mi tvrdia, že som chcela oklamať štát To fakt za 55€ mi môžu odobrať 480€?

    hmotná núdza a brigáda ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.