Zavrieť

Porady

Postrek sencorom SENCOR 70 WG

Zdravím Poraďáci záhradkári: Potreboval by som poradiť čo by som mohol ešte spraviť pre obnovu svojej záhrady, keď som spravil takú somarinu že som postriekal pôdu pred sadbou STOMP 330 E. To by bolo v poriadku, ale videlo sa mi že burina nejako nemizne, tak keď som striekal zemiaky postriekal aj parcelu pre výsadbu zeleniny SENCOR om 70 WG. A to som spravil sprostú chybu. Všetko čo vyklíči po daždi vyschne, neviem čo ďalej už som aj prekultivatoroval zeminu. Trošku sa to zlepšilo, ale už som tri krát sadil uhorky, dva krát papriku tá zatiaľ prežíva , tekvica o ničom a zeler tiež ide dole vodou. Prosil by som o radu, či sa nedá zneutralizovať nejako ten účinok toho sencoru. Za každú radu som vďačný.

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Preboha nestrašte , tento prípravok bol povolený ministerstvom poľnohospodárstva, bežne sa používa na ničenie burín v zemiakoch,hrachu, paradajok a.t ď. Nikdy som ničím nestriekal ale mám okolo susedov ktorý pozemky zanedbávajú a preto som sa rozhodol pre toto riešenie . To by musel zomrieť každý kto konzumuje zeleninu z obchodu! Nebavilo ma každý týždeň plieť ako otrok, chodím do práce a opravujem dom, proste nemám toľko času preto toto rozhodnutie. Zemiaky mám bez buriny a ešte nikdy tak nenarástli majú viac ako meter za mesiac a pól. Ale aj tak ďakujem, ponaučenie do budúcna.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzdárka Alenka Prosím Vás, striekali ste zemiaky Sencorom 70 WG aj ked už boli vzídené?
    vlado 33 Bolo to už dávno, nepamätám. Postupuj podľa návodu.
    pavol54 Áno dá sa, až do prekrytia porastu, ale spýtaj sa predajcu alebo uja gogla či nie je naň odroda citlivá, inak ti padnú ako po mraze
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Toho roku už nič,na rok neviem,poradia možno poľnohospodári,ale ako lekár radím buduci rok pred sadením dať spraviť rozbor pôdy.Nech si celá Tvoja rodina neodrovná pečen domácou zeleninou.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    No, hlavne ze si sa zbavil buriny, nie?

    Bud rad, ze ti to zasadene vykape,aspon vidis, co za svinstvo by si nevedomky zjedol.
    Co si myslis, ze tie jedy sa ti z pody vyparia zo dna na den? Zostane ti to tam,aj ked z roka na rok menej. Mozno by pomohlo navozit trochu zeminy,ale to skvalitnis iba vrchnu cast pody a chemikaliu presunies hlbsie.Tiez mozu pomoct dazde,ale s rovnakym ucinkom

    V zivote som do svojej zahrady ziadne podobne chemicke svinstva proti burine nedavala, nebudem predsa trovit moju podu,ani svoju rodinu. A napriek tomu sa mi urodi vsetko/redkovky, salaty,hluboviny,mrkva, zemiaky, atd,atd.
    Som si vedoma,ze nemam ukazkovu zahradu.Malu zelinu si nevsimam, velku vytrhnem,nech nezavadzia...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    vlado 33 Pozri príspevok
    Zdravím Poraďáci záhradkári: Potreboval by som poradiť čo by som mohol ešte spraviť pre obnovu svojej záhrady, keď som spravil takú somarinu že som postriekal pôdu pred sadbou STOMP 330 E. To by bolo v poriadku, ale videlo sa mi že burina nejako nemizne, tak keď som striekal zemiaky postriekal aj parcelu pre výsadbu zeleniny SENCOR om 70 WG. A to som spravil sprostú chybu. Všetko čo vyklíči po daždi vyschne, neviem čo ďalej už som aj prekultivatoroval zeminu. Trošku sa to zlepšilo, ale už som tri krát sadil uhorky, dva krát papriku tá zatiaľ prežíva , tekvica o ničom a zeler tiež ide dole vodou. Prosil by som o radu, či sa nedá zneutralizovať nejako ten účinok toho sencoru. Za každú radu som vďačný.

    ĎAKUJEM
    1. stomp nie je na vzídené buriny preto sa používa preemergentne, takže on ti likviduje tie čo sa ešte len tlačia a tie čo sú v dobe postreku nad zemou si nevšíma
    vysad zemiaky rajčiny ja sencor používam na ničenie burín v niektorých odrodách zemiakov, ja by som to tak tragicky nevidel
    ešte kedy si ten sencor použil on sa sám neutralizuje po asi troch až piatich mesiacoch. Ak chceš pred výsadbou ošetriť nesmieš použiť selektívny ale neselektívny prípravok,
    my bežne sadíme priesady rajčín, papriky tak že aplikujeme na vzídené buriny nejaký postrek kde je účinná látka glyphosate kaput rundop,..... a po 48 hodinách do ešte relatívne živého burinného porastu vysádzame priesady, burina sama vykape.
    ešte hrášok môžeš vysiať, sencor sa v ňom používa ,

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Všetko som striekal pred sadením iba zemiaky už boli v zemi. Ale bude to asi tak ako píšete že sencor ma účinok 5 mesiacov paradajky sú v pohode a je aj ten prípravok na nich určený. Asi toho roku nebudem mať uhorky ani tekvicu. Ďakujem za príspevok vyskúšam na druhý rok ten glyphosate kaput rundop a dám si už pozor.

    Postrek sencorom SENCOR 70 WG

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.