Zavrieť

Porady

Nápady na recykláciu

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mnoho použitých vecí vyhadzujeme zbytočne. Podeľme sa o nápady na ich druhotné využitie.
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Dáša_
si mi pripomenula, recyklovala som hlavne vianočné pozdravy https://artmama.sme.sk/vsetko-ostatn...-mala-krabicka
Pozdravy som recyklovala na Veľkú noc. Príspevok je o niečo vyššie. Tento raz som recyklovala papier do tlačiarne. Robila som obálky na lósy vianočnej lotérie pre švagrinine deti keď mi prídu zavinšovať, lebo bežná obálka je malá.
minule jedni známi darovali "najväčší dar"jednu milionovú bankovu zarámovanú = jedna preložená desať eurovka a k nej priložených preložených 5 desaťeuroviek celkom vtipné (aj reakcia bola pohotová že sú skromní im by stačila aj 500 eurovka)
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

toto nie je návod na reckláciu, ale naámet na zníženie tvorby odpadu
39891603_10214764506719335_6381321069613023232_n.jpg  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz dlhsie uvazujem o kupe flase na sodu....lebo tych fliaš mega vela....bracho to teraz kupil nasim...no fuha teda riadna opacha to je...urobit sodu a strcit do skrine
Tasky uz davno ikeacke aj ked plastove..ale nie klasik igelitky a potom latkove..
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som - kedysi dávno - kúpil v T. tú jutovú tašku - keď sa potrhala, vymenil som ju v T. za novú... Cca 5-6 rokov som takto robil - teraz už ich nevidím, ale tašku mám stále. Lenže som spohodlnel - takže teraz nosím v batohu na chrbte - ruky mám voľné . Igelitky od kúpy tej jutovej tašky som nebral....
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja mám už dlhé roky tašku na kolečkách + ak by som mala nákupu viacej svoju tašku, ktorú položím na nákup v taške a priviažem na rukoväť. Nakoľko stará je už dosť opotrebovaná, k vianociam som dostala takú, že sa do nej vmestím aj ja
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Recyklácia...kedysi to nemalo taký módny názov, recyklovalo sa z nutnosti, lebo často nebolo dostať kúpiť to, čo si kto predstavoval a potreboval. Bola to taká malá, domáca samovýroba. U mňa hobby, od šitia odevov, kožených kabeliek zo starých poctivých kabátov, pletenia pulovrov, čiapok, následného parania, proste podľa potreby...dnes máločo kúpim, stačí sa pohrabať v starých vecičkách a majstrovať...šperky, vynoviť kabelky, zo starých pulovrov, tričiek ušiť podušky, nápadov, možností je mnoho. Naposledy som môjmu kocúrikovi zmajstrovala obojky, voditka, popruhy, dala bižutku...nech je aj on "in"
Ibaže to potom u mňa vyzerá asi takto...
Šťastie, že manžel má pochopenie, pre moju "kreativitu" a občas stoluje, kde sa nájde voľné miestečko
IMG_20181230_213928.jpg  
IMG_20181230_213947.jpg  
IMG_20181230_214015.jpg  
IMG_20181230_214037.jpg  
IMG_20181230_214058.jpg  

IMG_20181230_214118.jpg  
IMG_20181230_214138.jpg  
Screenshot_2018-12-30-21-48-03.png  
Screenshot_2018-12-30-21-48-33.png  
IMG_20181230_215410.jpg  

IMG_20181230_215349.jpg  
1/1
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ojojój, ty teda toho máš neúrekom. Mimochodom aj u mňa by sa našli takéto somarinky. Napríklad pracky, retiazky, ozdobné gombíky a podobné čačky - mačky, čo bolo škoda vyhodiť, lebo sa to ešte zíde
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Aj takto môžeme využiť šijací stroj po babičke
IMG_20190123_122428.jpg  
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes som sa opäť hrala. Na Vianoce som dostala skicu budúceho obrazu z fotiek. Dostala som k nemu aj rám, ale je malý. To by som musela odstrihnúť cca 5 cm na šírku a 2 cm na výšku. Aby sa darca neurazil. že sa mi jeho dielo iba tak povaľuje , urobila som si z kartónových krabíc a vianočného obalového papiera rám. Ešte neviem, či tam dám pútko na zavesenie, alebo mu urobím nohu a niekde ho postavím.
DSCF9750 – kópia.JPG  
DSCF9747.JPG  
1/1
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

no moji milí a zase som tu............s nápadom na recycle
https://sokujuce.sk/tento-mlady-chla...GcWS3Dg89VgHDo
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Taky moj maly recyklacny napad...dovnutra obrusok, flasa drzi pevne, pripadne kvapky sa zachytia, dobre sa to pouziva.
IMG_20190224_210454.jpg  
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Co sa tu recykluje?
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Hmmm...predsa smaltovany hrncek. Kde ho viem pouzit? V mojej kuchyni sa stal nadbytocnym, bolo mi ho luto vyhodit
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ak by bola kuchyna vo vidieckom style, tak super na dekoraciu. Teraz vsak iba ako nadoby na uskladnenie...preco by som kupovala plastove skatule?!
A vahy pouzivam dodnes
IMG_20190225_103940.jpg  
IMG_20190225_102437.jpg  
1/1
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Naj naj sú tie váhy. Také som nemala. Mám o niečo mladšie.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

babka - ježibabka
Naj naj sú tie váhy. Také som nemala. Mám o niečo mladšie.
Tie mám po mamine, je k nim aj sada závažia v drevenom boxe + kvichty 0,5, 1 a 2kg. Mala som aj svoje váhy, jedny som úplne vyhodila, jedny nechala na váženie ovocia a tieto mám najradšej, iné ani nechcem, vážia spoľahlivo...nepotrebujem baterky, šetrím životné prostredie, peňaženku, juuuj a nemám rada v kuchyni plastové nádoby, ani iné pracovné náčinie
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Obchodnici uz maju zakazane rozdavat plastove tasky, ale vcera som videl ze okrem uhoriek, brokolice a pomela zacali balit do plastu aj kapustu. Cochvila pribudnu zemiaky a jablka? Vazenu mrkvu a petrzlen zacina valcovat "vrecuskova".
Naposledy upravil vicktor : 06.03.19 at 08:46
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vicktor
Obchodnici uz maju zakazane rozdavat plastove tesky, ale vcera som videl ze okrem uhoriek, brokolice a pomela zacali balit do plastu aj kapustu. Cochvila pribudnu zemiaky a jablka? Vazenu mrkvu a petrzlen zacina valcovat "vrecuskova".
medzi váženou mrkvou a vrecúškovou zas tak veľký rozdiel nevidím. alebo ty si tú mrkvu len tak nasypeš do košíka? Naviac, ak kupujem vždy cca 1 kg mrkve, tak to mi to mikroténové vrecko ani neodnesie, roztrhá sa a použijem dve. Jasne, možem nosiť vlastné, ekologické, pracie. Len aj tie treba prať
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Dáša_
vicktor
Obchodnici uz maju zakazane rozdavat plastove tesky, ale vcera som videl ze okrem uhoriek, brokolice a pomela zacali balit do plastu aj kapustu. Cochvila pribudnu zemiaky a jablka? Vazenu mrkvu a petrzlen zacina valcovat "vrecuskova".
medzi váženou mrkvou a vrecúškovou zas tak veľký rozdiel nevidím. alebo ty si tú mrkvu len tak nasypeš do košíka? Naviac, ak kupujem vždy cca 1 kg mrkve, tak to mi to mikroténové vrecko ani neodnesie, roztrhá sa a použijem dve. Jasne, možem nosiť vlastné, ekologické, pracie. Len aj tie treba prať
Myslím, že oprať vlastné, napríklad z bavlny, alebo zmesového, či iného materiálu, nie je až taký problém dohodiť do práčky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať