Zavrieť

Porady

Nápady na recykláciu

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mnoho použitých vecí vyhadzujeme zbytočne. Podeľme sa o nápady na ich druhotné využitie.
Usporiadat
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ked kupujem cosi pod zub na desiatu, tak banan, 1-2 mrkvy, kalerab a pod, mikroten ignorujem.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Veľa ľudí to robí tak,že v odd.zeleniny a pečiva si doslova našklbú sáčky a potom si všetko balia do toho,aj to,čo vôbec netreba.A nemajú v sebe kúska hanby a berú hrste sáčkov aj domov.
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Raz mi pokladnicka v Bille povedala, ze sa im stracaju aj cele roly.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pomelo musi byt...v igelite.....ak je bez...nema sa kupovat...najvacsi citrus....najrychlejsie vysycha....
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zasa som sa trochu hrala. Kamarátka už má pravnučku, tak aby papučky, ktoré som jej urobila nedala iba tak do sáčika, urobila som jej na ne z kartónu, odloženého farebného papiera a celofánového obalu neviem z čoho obal.
DSCF9860.JPG  
DSCF9858.JPG  
1/1
9 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Veľa ľudí to robí tak,že v odd.zeleniny a pečiva si doslova našklbú sáčky a potom si všetko balia do toho,aj to,čo vôbec netreba.A nemajú v sebe kúska hanby a berú hrste sáčkov aj domov.
jedna sieť účtuje tie malé taštičky len vtedy ak si do nej naloží zákazník tovar už balený, kúpil som salám a predavačka mi ho hneď dala do takej tašky a pokladníčka 0,02 centa ide o princíp predavačka sa nepýtala či ju chcem, budem musieť vyskúšať reakciu pokladníčok ak si do donesenej tašky z minulého nákupu jabĺk dám kávu alebo pod.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Najlepší nápad ako recyklovať slamky na pitie, je naučiť sa znovu piť priamo z pohára = slamku už potrebovať nebudeme okrem tých, ktorým vybral naraz zuby zubár profesionál či zubár amatér
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Recyklacia pre pokrocilych
Jooo, ty zlate ceske rucicky
IMG_20190303_095441.jpg  
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
Najlepší nápad ako recyklovať slamky na pitie, je naučiť sa znovu piť priamo z pohára = slamku už potrebovať nebudeme okrem tých, ktorým vybral naraz zuby zubár profesionál či zubár amatér
Alebo z rieky, aj tekvice sa dajú použiť ako nádoby na vodu, haha zase pravek, ale inak pohoda to mohla byť, ticho kľud, čisté rieky žiadne čističky atď... ani žádny internet, si niekam šiel aj rok dva...podľa hviezd
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
pavol54
Najlepší nápad ako recyklovať slamky na pitie, je naučiť sa znovu piť priamo z pohára = slamku už potrebovať nebudeme okrem tých, ktorým vybral naraz zuby zubár profesionál či zubár amatér
Alebo z rieky, aj tekvice sa dajú použiť ako nádoby na vodu, haha zase pravek, ale inak pohoda to mohla byť, ticho kľud, čisté rieky žiadne čističky atď... ani žádny internet, si niekam šiel aj rok dva...podľa hviezd
čo má slamka na pitie spoločné s pokrokom? Moje deti sa naučili piť z hrnčeka, mali bryndáčik. spolužiakov sme naučili piť pivo cez slamku (to bola šupa po jednom pive) ale viac to už v rámci stávky neurobili. Neviem prečo, ale asi nostalgia z detstva, v lete mi najviac chutí voda voda čerstvo napustená do smaltovaného pollitráku. Raz mi doniesol kolega od MACA zadeklovanú kávu, musel som to strhnúť
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Taká úvaha 1.koľko dreva treba spracovať na výrobu jedného kg papiera? 2. Koľko kg papiera bude treba vyrobiť ako náhradu za doteraz používané jednorazové plasty?
Záver asi bude treba zlikvidovať polovinu svetovej populácie aby pre tú druhú ostal život prijateľný pri aktuálnej spotrebe materiálu a energií
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Slamky sa vyrábali pôvodne zo stebiel dozretého obilia, boli všetky rovnako zastrihnuté a nemali po sebe uzlíky. De luxe. Mali ich lepšie podniky, nebolo ich v obchodoch dostať voľne kúpiť. Ešte boli aj jednotlivo zabalené (zavarené) v hodvábnom papieri.
Neviete, kto ich na Slovensku, resp. v CZ vyrábal? Tieto všetky umelé vecičky sú mor a zbytočný luxus a nepotrebnosť. Niet dňa, aby mi neprišlo pod ruku video so záchranou nejakého morského živočícha.

Apelovala by som aspoň na začiatku v tomto prípade viac asi na ženy, aby sa vytvorila podpora zdola. Nečakať na legislatívu. Aj to každodenné málo pomôže. Prestať používať ponúkané mikroténové vrecká a nosiť si do obchodu vlastné látkové priesvitné vrecká alebo sieťky kvôli priesvitnosti o veľkosti, aké komu vyhovujú.
Takto si zanešváriť svoju planétu, riadny hnus. https://www.idnes.cz/cestovani/kolem...olem-sveta_hig
.
Zároveň by sa znížila spotreba sladkých žbŕnd, postačila by aj v skle voda zo studničky alebo z vodovodu.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jááj, na jednej strane bojujeme proti slamkám na pitie a na druhej strane bez rozmýšľania objednávame 5x do mesiaca nejakú strašne potrebnú vec z Číny, potrebujeme denne ovocie a zeleninu z Afriky a Južnej Ameriky.... Alebo nízkonákladovo lietame 5 x do roka na úžasné dovolenky..... A to nehovorím o tonách oblečenia, topánkach, vychytávkach do kuchyne, najmodernejších telefónoch, hoci staré ešte fungujú.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Predsa nejde iba o slamky.

Ako kto. Ja sa plastu z domácich potrieb vyhýbam, ako len môžem. Plech, nerez vydrží po celý život v kuchyni a nesklame, človek nič neušetrí.
Tento kotlík z robota u nás prežije minimálne tretiu generáciu https://www.popasta.sk/kitchenaid-nerezova-misa-6-9-l/. Aj objem zodpovedá, aj menší 2 l, pevný nerez, žiadna made in India.

Včera ma napálila ale škrabka https://www.mall.sk/mlynceky-struhad...ry?tab=reviews, musela som starú 30 r. vyhodiť a nenašla som inú s drevenou rúčkou. Novú mám rok, oprela som ju o už vychladnutú panvičku, išla som ju onedlho zdvihnúť, a bola roztopená a vnorená do obvodu panvičky. Keď už, mohli tam dať nejaký vytvrdený plat, ale najlepšie kov či drevo.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera snaha o recykláciu bola dosť veľká. Nakoniec to skončilo iba minimom, ale aspoň niečo. Chcela som robiť kartónové krabičky na veľkonočné figúrky pre deti. Keď som si uvedomila, že ich potrebujem 17, snaha ma prešla . Zostali iba dve škatuľky pre najmenšie detičky na hračku skačkajúce kuriatko. Ostatné figúrky som dala do recyklovaných igelitových sáčkov z kúpeného ovocia, prípadne niečoho iného, ktoré sú čisté a dajú sa ešte raz použiť. Ozdobila som minimašličkou.
DSCF9989.JPG  
DSCF9974.JPG  
1/1
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
jááj, na jednej strane bojujeme proti slamkám na pitie a na druhej strane bez rozmýšľania objednávame 5x do mesiaca nejakú strašne potrebnú vec z Číny, potrebujeme denne ovocie a zeleninu z Afriky a Južnej Ameriky.... Alebo nízkonákladovo lietame 5 x do roka na úžasné dovolenky..... A to nehovorím o tonách oblečenia, topánkach, vychytávkach do kuchyne, najmodernejších telefónoch, hoci staré ešte fungujú.
Ja nevidím problém v nákupoch, ale v likvidácii toho nepotrebného a s Nerudovským "Kam s tým" Minule som chcel odovzdať staré polámané prepravky "Dajte to niekam inam však sú špinavé" Logika ak je niečo opotrebované polámané na vyradenie tak nemôže byť ako nové. Spotrebný tovar sa vyrába mimo dohľad kupujúceho, tak nemá prehľad o manipulácii s výrobným odpadom, a odpad (bývalý výrobok čo sme používali) spracovať niekde INDE. To je to spotrebné myslenie
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

babka - ježibabka
Včera snaha o recykláciu bola dosť veľká. Nakoniec to skončilo iba minimom, ale aspoň niečo. Chcela som robiť kartónové krabičky na veľkonočné figúrky pre deti. Keď som si uvedomila, že ich potrebujem 17, snaha ma prešla . Zostali iba dve škatuľky pre najmenšie detičky na hračku skačkajúce kuriatko. Ostatné figúrky som dala do recyklovaných igelitových sáčkov z kúpeného ovocia, prípadne niečoho iného, ktoré sú čisté a dajú sa ešte raz použiť. Ozdobila som minimašličkou.
Pekne, pekne, až na to kuriatko. Aj to je už z plastu. Moje mali skákajúceho plechového kohútika. Nechodím po hračkárstvach, ale najskôr nie sú.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
jááj, na jednej strane bojujeme proti slamkám na pitie a na druhej strane bez rozmýšľania objednávame 5x do mesiaca nejakú strašne potrebnú vec z Číny, potrebujeme denne ovocie a zeleninu z Afriky a Južnej Ameriky.... Alebo nízkonákladovo lietame 5 x do roka na úžasné dovolenky..... A to nehovorím o tonách oblečenia, topánkach, vychytávkach do kuchyne, najmodernejších telefónoch, hoci staré ešte fungujú.
Ja nevidím problém v nákupoch, ale v likvidácii toho nepotrebného a s Nerudovským "Kam s tým" Minule som chcel odovzdať staré polámané prepravky "Dajte to niekam inam však sú špinavé" Logika ak je niečo opotrebované polámané na vyradenie tak nemôže byť ako nové. Spotrebný tovar sa vyrába mimo dohľad kupujúceho, tak nemá prehľad o manipulácii s výrobným odpadom, a odpad (bývalý výrobok čo sme používali) spracovať niekde INDE. To je to spotrebné myslenie
jak môžeš nevidieť problém v nákupoch? Veď keby nebol dopyt, tak sa proste to kvantum zbytočností nevyrába. A teda keby nebol dopyt živený marketingom. Brutálnym marketingom, podpásovým. Teda lepšie povedané podprahovým
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte nedávno púšťala JOJ-ka Dr. Housa. Riešil nejaký problém, raz mu vyšla dg alergia na antimón, ak si dobre pamätám. Bol súčasťou PES. Doma chodím zásadne 35 rokov iba v čistej bavlne, neznesiem umeliny, vonku ich pretrpím. V lete aj vonku aj bavlna a ľan.
Umelé vlákna v lôžkovinách neprichádzajú do úvahy, rovnako ako náplň paplónov a podušiek.

Obľúbený flís sa údajne vyrába recykláciou z plastových fliaš.
"Podle kritiků se po praní „z každého kusu fleece uvolňuje okolo 2000 drobných vlákének“, která zůstávají v odpadní vodě."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Fleece

K tým priloženým modelom módy z 50. r., je to tak. Oči som nechávala v predškolskom veku na mame. Všetko prírodné materiály, od hodvábu po vlnu, tie šaty na tele sedeli, lebo materiál. A prešívali sa šaty aj kabáty, lebo sa šetrilo, žiadna hanba. A potom sa spustili tesily, krimpleny, šušťákoviny. Horor. Tie druhy látok už bežne v metráži človek nevidí. Mám na mysli 100 % prírodné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať